Ramūnas Baranauskas: “Viską darome su meile”

Pasaulinė pandemija  pakeitė mūsų planus. Susidūrus su nauja situacija, prie jos teko prisiderinti ne tik eiliniam piliečiui, bet ir verslams, kuriems naujoji realybė  tapo stimulu į daug ką pažiūrėti naujomis akimis.

Vieni verslai užsidaro, o štai kiti surado naujas veiklos galimybes. Nors ir anykštėniška pavarde, bet Vilniuje gyvenantis Ramūnas Baranauskas (nuotraukoje su lenktynininku Vaidotu žala) – vienas tokių verslininkų: užklupus karantinui, ne tik nepuolė į paniką,  tačiau išmintingai ieškojo ir rado naujos veiklos galimybių. Nuo mokyklos organizacinių gabumu turintis vaikinas – šiandien gali tapti vilties ženklu daugumai. Apie verslą pandemijos metu ir netikėtus atradimus R. Baranauską kalbina Mindaugas Jonušas.

-Kaip gimė ši verslo idėja ar jau nuo mažens buvote verslus?

-Nuo gimnazijos bei kolegijos laikų iš tikro mėgau organizuoti muzikinius renginius. Nemažai renginių buvo suorganizuota, daug visko patirta, neabejoju, kad man tai davė pagrindus siekiant savo tikslų, kuriant bei galvojant, dirbant su komanda, reklamuojant renginius, prisiimant atsakomybę. Iš to etapo daug pasiėmiau patirties bei daug išmokau. Tuo metu tik pradėjo atsirasti Google bei Facebook skaitmeninė reklama, kas mane iškart sudomino.

Galu gale supratau ne vien teoriškai, bet ir praktiškai, kas yra marketingas ir kokia didelė, kūrybinga ir efektyvi gali būti reklama. Keletą metų sėkmingai dirbau tarptautinėje įmonėje, kurioje dar labiau pagilinau marketingo įgūdžius ir žinias.

Bet turbūt mano charakteris toks, kad geriausiai dirbasi tuomet, kai visus sprendimus priimi pats ir už viską atsakingas pats. Todėl su kiekvienais metais gyvenu mintimis tik apie savo įkurtą reklamos agentūrą „Pozityvus Efektas“, kuri nors dar ir labai maža, bet sparčiai auga.

-Ar verslas dabartinėmis sąlygomis vis dar įmanomas?

Žinoma, įmanomas. Galima užsiimti labai daug veiklų nuotoliniu būdu, reklamos srityje jų tikrai netrūksta – pvz. Galima kurti Google Ads reklamines kampanijas, kurti svetaines, kurti naujienlaiškius ar reklaminius video klipus socialiniams tinklams. Turiu draugą, kuris šiuo sudėtingu laikotarpiu įkūrė maisto į namus verslą ir jam puikai sekasi.

Gerbiu medikų ir vyriausybės rekomendacijas (vietomis draudimus), suprantu kad sunku yra įmonėms, kurios negali vykdyti savo veiklos, turi daug įsipareigojimų, darbuotojų, paskolų ir pan. Antravertus, niekada nesuprasiu atlikėjų, kurie skundžiasi, kad negali vykdyti veiklos. Tai juk pats geriausias metas kurti muziką, rašyti dainas, įrašynėti studijoje, o karantinui pasibaigus turėti pora naujų albumų.

Tarkim, Ten Walls produktyvumas pavydėtinas, žmogui nesvarbu karantinas ar ne, nes jei gali būti studijoje – kepi naujus hitus, jeigu turi naują albumą ir karantinas baigėsi – varai koncertuoti ir gyvenimas tęsiasi. Pažiūrėkite, yra ir teigiamų dalykų – daugelis verslų, net ir kai kurie dinozaurai, pasidarė internetines parduotuves. Nors jei ne karantinas, jų išvis nebūtų darę. Reikia būti kūrybingiems ir prisitaikyti prie bet kokių sąlygų.

-Ką galite pasiūlyti savo klientams?

-Mūsų klientai yra labai įvairūs – nuo sportininko, norinčio ant megztuko užrašo „Treneris” iki valstybinių įstaigų bei didelių įmonių. Stengiuosi nuo pat pradžių įdėmiai įsiklausyti į bet kurio kliento poreikius ir pasiūlyti geriausią sprendimą. Skiriu dėmesio individualiems klientų užsakymams, ko paprastai kratosi didelės reklamos agentūros ar spaustuvės. Kūrybos, pateikimo, gamybos, skaitmeninėje erdvėje – yra daugybę specifinių dalykų, kuriuos reikia išmanyti.

Mes dirbame pagal aukščiausius kokybės standartus. Mūsų komandoje yra geriausi programistai, profesionalūs maketuotojai, geriausi produktų fotografai, kvalifikuoti Google reklamos specialistai, animatoriai, dizaineriai, gamybininkai – todėl prireikus, savo klientams siūlome tai, kas geriausia.

– Svarbu  apsauginės kaukės, ką galite pasiūlyti?

-Iš tiesų pastebėjome didelį reprezentacinių apsauginių kaukių poreikį, visi nori užsidėti savo prekinį ženklą ar unikalų užrašą. Išanalizavome daugybę veido kaukių, kurios yra pasiūtos Lietuvoje, darėme daugybę pavyzdžių ir su klientų pagalba išrinkome pačias komfortabiliausias ir stilingiausias.

Jos tikrai patogios ir malonios nešioti, be to, naudojama medvilnė yra praturtinta sidabro  jonais, kurie puikiai sugeria drėgmę ir nesielektrina. Būtent jas dabar dekoruojame ir siūlome savo klientams, o kadangi jas turime vietoje, todėl galime greitai ir kokybiškai pagaminti su kliento norimu spaudos maketu.

Iki individualios kaukės trūksta tik gražaus logotipo ar užrašo. Mes tai ir siūlome, suderiname vizualinius maketus, pagaminame, o kaukes atsiunčiame paštomatu.

-Ši jūsų veikla tapo geriausia jūsų gyvenimo versija?

-Galiu tikrai sakyti, kad reklamos sritis man yra maloniausia, įdomiausia, kūrybiškiausia, labiausiai subalansuota. Reklamos srityje jaučiuosi kaip žuvis vandenyje. Labai tikiu, kad reklamos agnetūros veikla tik plėsis ir įgaus tvirtesnį pamatą.

Mes viską darome su meile ir atsidavimu. Čia žinot, kaip šeimininkė ruošianti vakarienę – jeigu skubėsi, gali prisvilti ir bus neskanu, o jeigu gaminsi su meile – gausis skanu ir galbūt norėsis pakartoti dar.

Žinome daug našių ir efektyvių reklamos būdų bei kampanijų, kuriuos galime pasiūlyti išanalizavę kliento poreikius bei atlikę tyrimą.

Jūsų palinkėjimas skaitytojams

Visiems geros nuotaikos bei sėkmingų darbų!

2 komentarai

  1. Su K. Šapoka ten viskas gerai, bet va bugalterka, senei reikia išpirdolinti ir nereiks niekam ten bijoti, atsiras lėšų viskam, galvokit komunalščikai…. 🤔

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.