Rajono pagrindinių mokyklų laukia neišvengiama pertvarka

Gruodžio viduryje Anykščių meras Sigutis Obelevičius, vicemeras Dainius Žiogelis ir Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė  vyko į susitikimus su Viešintų, Debeikių ir Traupio pagrindinių mokyklų bendruomenėmis, nes bręsta mokymo įstaigų pertvarka.

Praėjus bene mėnesiui,  „Nykščiai“ bendravo su Švietimo skyriaus vedėja J. Baniene ir teiravosi, kaip vyksta mokyklų reorganizacijos procesas?

„Principas yra toks. Gruodžio viduryje trims pagrindinių mokyklų bendruomenėms pristatėme viziją, kaip jie gali tapti stipresnių kaimo mokyklų skyriais. Kol kas tai buvo tik preliminarūs pasvarstymai.  Po pokalbių išsiuntėme raštus mokykloms, gavome atsakymus, kad mokyklų bendruomenės pertvarkoms pritaria. Ateinančiame rajono tarybos posėdyje, kuris vyks sausio 30 dieną, tarybos nariams bus pateiktas sprendimo projektas „Dėl Anykščių rajono savivaldybės  2016 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. 1-TS-179 „Dėl Anykščių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 m. bendrojo plano patvirtinimo“, pakeitimo“.  2016 metų sprendimu buvo patvirtintas rajono mokyklų tinklo planas, jame nebuvo sprendimo,  kad pagrindinės mokyklos taps skyriais.  Dabar rajono tarybai reikia priimti naują sprendimą dėl mokyklų tinklo optimizavimo. Toliau seks kitos procedūros, nes pagrindinės mokyklos nebebus atskirais juridiniais vienetais“, – apie pertvarkos eigą pasakojo Švietimo skyriaus vedėja.

„Nykščių“ paklausta, ar daug darbuotojų teks atleisti iš pareigų pertvarkos metu, J. Banienė sakė, kad tai bus matyti eigoje. Pasak skyriaus vedėjos, nebeliks direktoriaus etato, trauksis ūkinės dalies etatai. „Kai vyksta pertvarka, tai yra neišvengiama“, – akivaizdų faktą konstatavo J. Banienė pridurdama, kad viskas paaiškės nuo kitų mokslo metų.

Dalina RUPINSKIENĖ

15 Komentarai

 1. Naikina mokyklas begedziai. Žiogas ašaras laiste prieš rinkimus o dabar kas. Sunaikins žiburiu paskutinius kaime.

  • Maironis taip pasakytų:

   Neverkit pas kapą Anykščių garsių:
   Jie krito kovoj dėl kurorto,
   Kiekviena kova reikalinga aukų —
   Atsdūrėm visi karvės torte.

   Nelaistykit kapo gailiąja rauda,
   Nebtęskit jums primesto žygio!
   Kitaip nebpakils Anykščiai niekada
   Kaip galvą paguldęs karžygis.

   Minėkit ne Baltijos kelią, o ne!
   Vien krizę po krizės – be galo:
   Be verslo ir darbo Anykščiai pražus,
   Liks vien tik apmiręs kaimelis.

   • As , manau , kad po 10-15m. Anyksciu kaip tokio rajono nebus – Troskunus prijungs prie Panevezio , Svedasus prie Rokiskio , Kavarska , Kurklius prie Ukmerges , Skiemonis , Debeikius , Anykscius prie Utenos , Traupi – ? .

 2. labai puikiai vyksta pertvarka-pilnas rajonas mokyklu griuvesiu-naikinkite ir toliau

 3. Svarbu mero neatleiskite iš Traupio mokyklos. Kas bus tada.

 4. ar įsivaizduojat kai kelių klasių mokiniai mokosi kartu

 5. puikiai issivaizduoju nes pats mokiausi ir kaip nekeista visi klasiokai neblogai gyvename yra labai daug pasiekusiu ir nei vieno pasalpinio ir ti krai tiesa rasau aisku valstybei tai kainuoja nemazai -lengviausias kelias sunaikinti

 6. Uždarykit tas mokiklas taupykim pinigus gan švaistit o po kelių metų Anykščius prijungti prie Utenos kiek bus sutaupoma o savivalda papildis darbo birža

 7. zadejo kalnus nuvers jie ateje i valdzia ir matom,-vercia mokyklas,o ko daugiau tiketis,juk jiems mokytis nebereiks,tai kam reikalingos tos mokykleles.

  • Taigi Anykščių rajoną nujodyti baigia “Mokytojų valdžia”. Mokytojai merai: S.Nefas, D.Gudelis, S.Obelevičius. Buvę komunistai, buvę komjaunimo rajono sekretoriai: tai meras, tai seniūnas… Vis gi įdomi, anot prof. Vyt. Lansbergio, “penktoji kolona”, a ne? 🙂

 8. Mokyklas uždarom,kitos mieste ką nori tą daro, mokytojų nėra, mokiniai apleisti, vadovai įsisenėja, reik ir tas mokyklas prižiùrėt

 9. Faktai bado akis !

  Na jei per 30 laisvės metų mokinių Lietuvoje sumažėjo per pusę, tai lygiai tiek turi užsidaryti ir mokyklų. Jei mokytojų kelkiais tūkstančiais toje pačioje Lietuvoje per daug – tai jiems ir turi būti pasakyta: ačiū, nebereikalingi. Jei virš milijono Lietuvos piliečių jau emigravo ir emigruoja toliau, tai laikas susitaikyti ir su tolesniu valstybės nykimu. Faktai negailestingai bado akis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.