Raguvėlėje – pavojus, kad nebeliks pradinio ugdymo skyriaus

Pirmadienį Anykščių savivaldybės meras Sigutis Obelevičius ir jo pavaduotojas Dainiu Žiogelis vyko į Raguvėlę.

Vadovai dalyvavo susitikime su Raguvėlės bendruomene dėl Raguvėlės pradinio ugdymo skyriaus veiklos. „Nykščiai“ teiravosi, kokiu tikslu surengtas susitikimas. S.Obelevičius paaiškino, kad Raguvėlėje iškilo pavojus, kad neliks pradinio ugdymo skyriaus.

„Kovo mėnesį, kai buvo tvirtinami klasių komplektai, Raguvėlėje buvo 10 vaikų.  Dabar išgirdome, kad dalis vaikų žada ir išvažiuoti. Po susitikimo galiu teigti, kad panašu, jog taip ir įvyks. Tėvai, kurie dirba Panevėžyje, išsiveš vaikus mokytis į Panevėžį, Velžį“, – sakė S.Obelevičius.
Tiesa, meras tikisi, kad dalis raguvėliečių dar persigalvos. „Dabar lieka 4 gal 5 vaikai. Ministerija jiems skirtų tik pusę krepšelio. Jei liks tik 4 mokiniai, tada ministerija neskirs nieko, teks viską dengti biudžeto lėšomis“, – sakė S. Obelevičius.
Be to, net jei neliktų nė vieno vaiko, vis tiek pradinis skyrius Raguvėlėje dar šiemet gyvuotų. „Ką nors keisti mes pavėlavom, pagal įstatymus tai reikėjo padaryti kovo mėnesį“, – sakė S. Obelevičius.
Gali būti, kad Raguvėlėje pasikartos Staškūniškio pagrindinės mokyklos uždarymo scenarijus. Nelikus vaikų Staškūniškio mokykloje vis tiek dar visus metus dirbo direktorius ir sekretorė.
Linas BITVINSKAS

9 Komentarai

 1. SAULUTĖ NUSILEIDO

  Buvęs Seimo narys Feliksas Kolosauskas gaus infarktą. Tai jo rūpesčiu Raguvėlėje buvo pastatyta nauja mokykla, kai dvarą gražino savininkams. Būtų jis žinojęs, kad taip ta mokykla sunyks, mokinių nebeliks – niekada nebūtų stengesis.

 2. Ei, Raguvėliečiai, klausimas jums toks: Negi tamstoms niekas nesakė, kad žmonių vaikai neperinami iš kiaušinių inkubatoriuose? Vištų, ančių, žąsų… – taip. Žmonių vaikai padaromi kitaip! Nemokate? Tuoj arabai jus pamokys.

 3. Raguvėlės giesmela

  Dauginkimos ir veiskimos!
  Pakol jauni esma,
  Nebus laiko daryt vaikus,
  Kada pasenės’ma,

  Kada galvą ir galvutę
  Jau žemyn nulenks’ma,
  Raguvėlėj mirs mokykla
  Grabui vietą rinks’ma.

 4. net jeigu ir 10 vaikų liktų, neverta tokio skyriaus išlaikyti nei finansiškai, nei pedagogiškai. O į Velžį vežti tikrai apsimoka, nes mokykla labai populiari ne tik dėl geografinės padėties, bet ir dėl ugdymo kokybės.

 5. lėtas miestas

  na štai. Švietimo skyriaus reikalais užsiima meras ir vicemeras, bet jau pavėluotai. Tai kam tada skyriaus specialistai ir vedėja?

 6. pradinukam arčiau namų geriau,pavargsta vaikai,nebent labai talentingi ir tikra reikia ..

 7. raguvėlietis

  Tik neišmanėliai ir ne kompetetingi kai kurie atsakingi už švietimą asmenys,kurie dabar sako”pavėlavom”..O ką veikė naujai”iškepta”švietimo sk.vedėja.Kuo ji užsiimė,kad “nežinojo”kokia tokių mokyklų padėtis?Ar tikslinga ir finansiškai pagrįsta išlaikyti mokyklą su 4-5 mokiniais?Tik tegul nekaltina tų tėvų,kurie savo vaikų nebeleis į tuščią mokyklą,kai joje nebevyksta normalus visapusiškas auklėjimas ir mokymas,lavinimas.Kodėl tiems keliems mokiniams neduoti galimybės mokytis ten kur jie galėtų ir turėtų sąlygas save išreikšti?O štai čia,tarp tuščių sienų ar patalpų?Teisingai daro tėvai,kurie leis savo vaikus mokytis didesnėse švietimo įstaigose,kur nedirba tik vienas pedagogas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.