Ragina kuo greičiau skersti

Praėjusią savaitę Anykščių rajone dviem sumedžiotiems šernams ir vienai gaišenai patvirtintas afrikinis kiaulių maras (AKM). Priverstinis skerdimas bus vykdomas ir kai kuriuose kituose šalies regionuose. Tuo tarpu Kiaulių augintojų asociacija, atstovaujanti didžiuosius augintojus, ragina skerdimo terminų neatidėlioti ir kuo skubiau vykdyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakymą (VMVT).
Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos Direktorius Algis Baravykas prašo baigti politikuoti prieš rinkimus ir kaip įmanoma skubiau vykdyti rugpjūčio 12 d. VMVT direktoriaus įsaką Nr. B1-653, kuriuo nustatyti  kiaulių išnaikinimo terminai. Asociacija informuoja, kad atidėliojimai papildomai kainuoja apie 60 tūkst. Eur per mėnesį bei didina AKM išplitimo riziką.
„Prieš porą dienų dėl nustatytos ligos trims naminėms kiaulėms Kėdainių rajone apie 15 tūkst. kiaulių laikanti įmonė pateko į prekybą ribojančią zoną ir patirs milžiniškų nuostolių. Nepritariame ketinimams nukelti kiaulių išskerdimo terminus, kadangi tai yra priešrinkiminis pataikavimas biologinės saugos negalintiems užtikrinti kiaulių laikytojams bei kai kuriems Seimo nariams. Dėl Kėdainių, Jonavos, Kaišiadorių, Elektrėnų, Anykščių rajonuose laikomų 2 tūkst. naminių kiaulių, su silpna biologine sauga, į apribojimus patenka apie 87  tūkst. įmonėse laikomų kiaulių. Kompleksai įdarbina žmones, moka atlyginimus ir mokesčius, superka grūdus, aprūpina skerdyklas žaliava“, – skelbiama asociacijos pranešime.
Iš viso Lietuvoje šiais metais nustatytos 208 vietos, kuriose AKM nustatytas 322 šernui (276 gaišenų ir 46 sumedžiotų), Estijoje – 723, Latvijoje – 586, Lenkijoje – 28 vietos.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.