R. Razmislavičius: Atliekų tvarkymo centrus apjungti derėtų kaip urėdijas

Tarybos narys įsitikinęs, jog šiukšlių išvežimą anykštėnams būtų galima atpiginti, jei Vyriausybė iš 10-ties regioninių atliekų tvarkymo centrų sugebėtų padaryti vieną, o tuo pačiu panaikintų valstybės monopolį ir leistų pelningiausiame pasaulyje versle kiek aktyviau reikštis privačiam kapitalui.
Raimundo Razmislavičiaus teigimu, šiuo metu bent jau Utenos regiono atliekų tvarkymo centras į įmonės veiklą neįsileidžia jokių konkurentų. Šiukšles veža tik įmonės dalininkai – tai yra konkrečioms savivaldybėms pavaldžios įmonės. Anykščių atveju – bendrovė, atstovaujama Kazio Šapokos.
„Turėtume žinoti priežastis, kodėl šiandien mes esame tokioje situacijoje. Prieš šešerius metus aš sakiau, kad valstybė sukūrė atliekų tvarkymo sistemą ydingą ir nesuprantamą ne tik eiliniam gyventojui, bet ir žmogui, užsiimančiam kažkokiu verslu. Matyt, ji neaiški ir daugeliui valstybės tarnautojų. Kodėl reikėjo įkurti 10 atliekų tvarkymo centrų su savo administraciniais aparatais ir prie jų pririšti savivaldybes, per dalininkų statusą? Iš tiesų – tai visiška nesąmonė, nes iš Obelių Rokiškis veža šiukšles į Panevėžį, iš Troškūnų Anykščiai – į Uteną. Jei atvirkščiai tai padarytume, jau sutaupytume. Arba antras dalykas, jei kalbam apie tai, kad šiukšlės yra toks trokštamas dalykas daugelio verslininkų, tai valstybė, sukurdama šią sistemą, padarė tiesiog monopolį, kur nėra pasirinkimo teisės gyventojui ir nėra jokios konkurencijos tarp, neva, dešimties savarankiškų įmonių, kurios užsiima šiukšlių tvarkymu. Tai čia yra pradžia, ir aš prieš šešerius metus sakiau Savivaldybių asociacijai  ir tuometiniam merui ir dabartiniam merui, kad reikėtų tą klausimą judinti iš esmės, prispausti Vyriausybę. Vis dėlto, jei mes galvojam, kad miškų urėdijų sujungimas nepadarys žalos valstybei, tai esu įsitikinęs, kad regioninių atliekų tvarkymo centrų sujungimas į vieną įmonę, atneštų daugiau naudos nei jau įgyvendinamas projektas. Èia mes tikrai iš to galime laimėti ir kainos prasme ir galų gale atsirastų konkurencija. O tai sudarytų sąlygas paslaugos pigimui“, – redakcijai dėstė R. Razmislavičius.
Be to, Tarybos narys įsitikinęs, jog dabartinė atliekų surinkimo tvarka ydinga net dėl to, jog gyventojams neapsimoka šiukšlių rūšiuoti. R. Razmislavičiaus žiniomis, jei bus atvežta mažiau atliekų, nei suplanuota, anykštėnams didės vadinamasis sąvartyno „vartų mokestis“.
„Savaitės aktualijų“ laidos klausykitės šiandien, 16 valandą, per radijo stotį "Nykščiai FM".

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.