Pusiau požeminių konteinerių startas

Anykščių rajono savivaldybės administracija ir UAB Anykščių komunalinis ūkis džiaugiasi galėdami pranešti ilgai lauktą naujieną ir informuoja, kad nuo š. m. lapkričio 11 d. pilnu pajėgumu pradeda veikti naujieji pusiau požeminiai konteineriai, esantys Anykščių mieste. Dėkojame gyventojams už kantrybę ir atsiprašome, kad privertėme Jus šios naujienos laukti taip ilgai.

Naudodamiesi proga, kviečiame gyventojus, pirmą kartą naudojantis šiais konteineriais, skirti daugiau savo laiko ir susipažinti su informacija, pateikta ant šių konteinerių dangčių. Pažymime, kad pagrindinė rūšiavimo naujiena, atsirandanti kartu su šias konteineriais, yra žaliųjų ir maisto atliekų rūšiavimo konteinerių atsiradimas.

Trumpai apibūdinant naujuosius konteinerius galime teigti, kad jie yra gražesni, talpesni, patogesni ir skaniau kvepiantys, o jų įrengimui didžiąją dalį lėšų skyrė Europos Sąjungos fondai.

Kad ir kaip džiaugtumės dėl šių konteinerių įrengimo, tačiau bendra atliekų rūšiavimo situacija rajone nėra džiuginanti: rūšiuojame atmestinai, manome, kad jei mokame už atliekų išvežimą, tai mums nėra taikomi jokie reikalavimai ir galime į konteinerius mesti ką tik norime, daugiabučių namų bendrojo naudojimo konteinerius laikome viešojo naudojimo konteineriais, manome, kad niekas nemato ir nesidomi, ką mes metame į bendrojo naudojimo konteinerius, nes atliekos iš jų vis tiek yra išvežamos.  Bandant spręsti šią situaciją, Anykščių rajono savivaldybės administracija ir VšĮ „Gamtos ateitis“ parengė žemiau pateikiamą rūšiavimo atmintinę  ir prašo gyventojų naudotis šia atmintine ir taip prisidėti prie rūšiavimo situacijos Anykščių rajone gerinimo.  Artimiausiu metu UAB Anykščių komunalinis ūkis pasirūpins stebėjimo kamerų įrengimu prie naujųjų pusiau požeminių konteinerių, todėl linkime nepakliūti ir tinkamai rūšiuoti atliekas.

Anykščių r. savivaldybės informacija

 

15 komentarų

 1. Geriausia būtų,kad ta vieta būtų apšviesta.😎

  • Savivaldybė organizuoja kalėdinį apšvietimo parką. Tai po Trijų Karalių bus pilna prie konteinerių “ apšviestų“ šlamšto krūvų.

 2. Labai dėkojame savivaldybės valdžiai už priminimą, kad valdžia viena ranka gali paglostyti , o kita vėzdu užvožti.
  Gaila, kad išankstinis grasinamas ir jėgos demonstravimas niekur neišėjo iš valdžios darbo stiliaus.
  Įdomu kada ir kokiame rajono tarybos posėdyje buvo patvirtintas sprendimas dėl Viešojo administravimo subjekto- UAB Anykščių komunalinis ūkis dėl stebėjimo kamerų įrengimu prie naujųjų pusiau požeminių konteinerių, viešoje vietoje? Kur galima susipažinti su šios įmonės vaizdo duomenų valdytojo ir naudotojo tvarkymo taisyklėmis?

 3. Padarykit kaip Vokietijoje – kiekvienas daugiabutis turi savus konteinerius, aptvertus, rakinamus (raktus turi tik šiukšlių vežėjai ir to daugiabučio gyventojai). Atliekos yra sveriamos ir mokestis paskirstomas tolygiai kiekvienam butui pagal gyventojų skaičių. Tuomet tikrai jokie pašaliniai asmenys neveš ten savo šiukšlių, kai kad yra dabar. Beje, konteineriai taip gražiai užmaskuoti tvorelėmis, derančiomis prie kvartalo namų, kad net nepasakysi, jog ten konteineriai.

  • infoanykščiai

   Anykščių savivaldybės įrengti konteineriai atliekamos yra viešo naudojimo objektai, o atliekų surinkimas priskiriamas prie viešųjų paslaugų, kurias teikia specializuota savivaldybės įmonė, šiuo atveju komunalinis ūkis.
   Taigi komunalinis ūkis teikdamas paslaugas vadovaujasi viešo administravimo įstatymo nuostatomis ir principais:
   -objektyvumo. Šis principas reiškia, kad administracinio sprendimo priėmimas ir kiti oficialūs viešojo administravimo subjekto veiksmai turi būti nešališki ir objektyvūs;
   – proporcingumo. Šis principas reiškia, kad administracinio sprendimo mastas ir jo įgyvendinimo priemonės turi atitikti būtinus ir pagrįstus administravimo tikslus;
   – nepiktnaudžiavimo valdžia. Šis principas reiškia, kad viešojo administravimo subjektams draudžiama atlikti viešojo administravimo funkcijas neturint šio įstatymo nustatyta tvarka suteiktų viešojo administravimo įgaliojimų arba priimti administracinius sprendimus, siekiant kitų, negu įstatymų ar kitų norminių teisės aktų nustatyta, tikslų;
   – tarnybinės pagalbos. Šis principas reiškia, kad viešojo administravimo subjektai, rengdami administracinius sprendimus, prireikus teikia vienas kitam reikalingą informacinę ir kitokią pagalbą;
   – efektyvumo. Šis principas reiškia, kad viešojo administravimo subjektas, priimdamas ir įgyvendindamas sprendimus, jam skirtus išteklius naudoja ekonomiškai, rezultatų siekia kuo mažesnėmis sąnaudomis;

  • Nemeluok, kad atliekos yra sveriamos. Mokestis ateina pagal kubus, o sveria tik tam, kad paskaičiuotų kiek
   kubų. Bandė padaryti, kad būtų nuo gyventojų skaičiaus, bet žmonės labai supyko ir paliko mokestį nuo ploto. Ir nebūtinai kiekvienas daugiabutis, pas mus 6 daugiabučiams 1 konteineris. Dabar pakeitė raktus į signalizacijas. Jei šiukšles neša vaikai, tai galiu iš savo kambario atrakinti vartus.

 4. patobulinimas

  cha cha savivaldybė „linki nepakliūti“, nu nieko sau. Tai kam jas rengė, jeigu žmones gasdins ir filmuos?

 5. Landsbergio gaujai bunkeris nuo rusų?

  • Ar ne tavo kokios tai gaujos bunkeris rastas Vilniuje, Tauro kalne po buvusiais Profsąjungų rūmais? Gal Anykščiuose po muzikos mokykla dar veikia ar kur?

 6. o kada bus išvežti seni konteinieriai,kurie stovi sustatyti mašinoms skirtose aikštelėse.Laukiame.

 7. komunalininkas

  Šitą klausimą K. Šapoka sprendė apie 20 metų , statė stebėjimo kameras bet deja nieko nesigavo , po 2-jų metų atostogų gal ir sutvarkys betvarkę Anykščių mieste.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.