Pusiau požeminiai konteineriai šiukšlių išvežimo kol kas nepabrangins

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė, kad baigė vykdyti projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Anykščių rajono savivaldybėje“.

Projekto  vykdymo metu Anykščiuose praplėsta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė ir įrengta 31 pusiau požeminių konteinerių aikštelė su 174 konteineriais, skirtais mišrioms, popieriaus, plastiko, stiklo ir biologinėms atliekoms rūšiuoti.  Bendra projekto vertė – 616 181,41 Eur, iš jų  ES struktūrinių fondų lėšos – 516 295,21 Eur bei privalomas pareiškėjo ir projekto partnerio prisidėjimas – 99 886,20  Eur, iš kurių Savivaldybės biudžeto lėšos – 84 842,88 Eur, o UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ prisidėjimas, susijęs su didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės modernizavimu -15 043,32  Eur.

Vilniečiai jau dabar informuojami, kad apie 70 proc. brangs šiukšlių išvežimas. Ką planuoja Anykščių politikai?

Buvęs UAB „Komunalinis ūkis“ direktorius, tarybos narys Kazys Šapoka, paklaustas, ar pastačius naujus konteinerius anykštėnams nebrangs šiukšlių išvežimas, atsakė, kad tokių kalbų jis negirdėjęs ir kad priimant tokius atsakingus sprendimus reikalingi detalūs paskaičiavimai.

Uždavus tą patį klausimą tarybos nariui Donatu Krikštaponiui, pastarasis atsakė: „Mes esame pastatyti prieš faktą, kad neturime šiukšlėms iš naujų konteinerių išvežti pritaikyto automobilio. Kol kas kalbų apie branginimą nebuvo, tačiau jei tektų išvežimą branginti, reiktų labai paskaičiuoti, kad šis procesas brangtų kuo mažiau. Dar kartą pabrėžiu, visa problema automobilyje, kurį teks nuomotis iš kaimyninio rajono“.

Administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė patikino, kad kol kas jokių kalbų apie šiukšlių išvežimo branginimą nebuvo ir kad Utenos regiono atliekų tvarkymo centras  „vartų“ mokesčio kol kas nežada kelti. Kas bus ateityje, direktorė prognozuoti nedrįso.

Po tokių politikų pasisakymų anykštėnai kol kas gali būti ramūs – šiukšlių išvežimas nebrangs. Tačiau kas galėtų pasakyti, kiek laiko tęsis kol kas?..

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

 

 

 

9 komentarai

  1. Niekas iš jų šiukšlių nevež dar n metų.

  2. jaigu amfibija upej zoles nepjauna . o gal galetu siuksles vezt butu nauda bent koke .

  3. Anykštėnė

    Durnių slėnis, Durnių slėnis nuostabi miestas poetų 😄

  4. Nunesu pilt a sitie konteinerei vis buna uzristi , tai gal atarisa tik kaikuriom valandam.

  5. vietoj amfibijos galėjo šiukšlių mašiną pirkt naujiem konteineriam, didesnė nauda but buvus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.