Profesionalių teatrų festivalis kovo 19-27 dienomis, Kupiškio kultūros centre

Kovo 19 d. 17.45 val. Festivalio atidarymas
18.00 val. Valstybinis Šiaulių dramos teatras.
„Visu greičiu atgal!” ( pagal Pierre Notte
pjesę „Dvi poniutės pakeliui į Šiaurę“). Režisierius Arvydas Lebeliūnas
Trukmė: 2  val., viena pertrauka, kriminalinė-muzikinė komedija. Bilieto kaina 6 eurai

Kompozitorius  Saulius Šiaučiulis
Scenografas Danielius Sodeika
Kostiumų dailininkė  Roma Gilė
Vaizdo projekcijų autorė – Danguolė Garškaitė
Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės ir Bernadetės kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Tikslios vietos seserys nežino – tik tiek, kad jis palaidotas kažkur prie Amjeno, Šiaurėje. Pjesės situacija tokia: mirus motinai, seserys nusprendžia „mirusiuosius sujungti“ ir motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotos motinos palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas…

Kovo 20 d. 18.00 val. Teatras ,,Atviras ratas“. Saulėtoji linija
( pagal Ivano Vyrypajevo pjesę)
Režisieriai  ir aktoriai: Justas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė
Trukmė: 1 val. 15 min., drama su komedijos elementais, N-16. Bilieto kaina 6 eurai
Scenografė ir kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė
Šviesų dailininkas Ignas Lungevičius

Teatro „Atviras ratas“ kūrėjai Vesta Šumilovaitė ir Justas Tertelis, pasitelkę spektaklio kūrybinę komandą, kviečia žiūrovus į vienos dalies spektaklį pagal vieno populiauriausių šiuolaikinių rusų dramaturgų – Ivano Vyrypajevo – pjesę „Saulėtoji Linija”. Pjesės tema – dviejų žmonių tarpusavio santykiai šeimoje. Kaip kurti atvirą santykį su kitu žmogumi? Kaip nusiimti visas kaukes ir išsilaisvinti iš formalių, buitinių santykių? Kaip išgirsti vienas kitą ir augti kartu? Ir iš viso, ar tai yra įmanoma? Vaidina Justas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė-Tertelienė

Kovo 21 d.  18.00 val. Teatras ,,Menas“. 37 atvirukai (pagal M. McKeever)      
Režisierius Badri Tserediani (Gruzija)
Trukmė: 2 val. 10 min., 2 dalių romantinė komedija. Bilieto kaina 6 eurai
Scenografas  Kęstutis Vaičiulis
Kompozitorius  Darius Razgūnas
Amerikiečių rašytojo ir dramaturgo M. McKeever  romantinė komedija „37 atvirukai“  – apie tipišką, bet šiek tiek ekscentrišką Satonų šeimą, kuri gerokai  pasiklydusi laike. Paradoksalios situacijos, keisti pokalbiai ir visiškai neprognozuojami įvykiai – šioje šeimoje  kasdienybė.  O dar kiekvienas jos narys turi savų keistenybių, ydų ir mažų paslapčių… Į ši ne kasdienišką „kasdienybės“  ratą  įsisuka ir pagrindinis spektaklio herojus Everis Satonas, sugrįžęs į gimtuosius namus po ilgo išsiskyrimo. Turtingų tėvų sūnus grįžta ne vienas – su žavia nuotaka. Kaip juos pasitiks keistuoliai tėveliai, su kokiais  iššūkiais teks susidurti, ar užteks jėgų suprasti  ir toleruoti chaotišką savo brangių giminaičių gyvenimą..? Linksmas, dinamiškas, bet tuo pačiu gilus spektaklis apie meilę, toleranciją ir pačių artimiausių žmonių santykius.
Vaidina  Arnas Butkus/Martynas Klementjevas, Elona Karoblytė, Saugirdas Stakelė, Jolanta Miciūnaitė, Izabelė Visockaitė, Sandra Juzėnienė
Kovo 22 d. 13.00 val. Alytaus miesto teatras. Ambrozijus, Purkius ir …(pagal Sigutę Ach)
Režisierė ir inscenizacijos autorė Inesa Pilvelytė
Trukmė: 50 min., spektaklis vaikams. Bilieto kaina 3 eurai

…Kartais net pati mažiausia staltiesės dėmelė gali būti stebuklas, paslaptis. Gerai įsižiūrėkite į tas dėmeles, tarsi stebėtumėte debesis danguje. Gal būt ši dėmelė yra visiškai laimingo šuns vardu Ambrozijus, kuris gyvena mažame namelyje ant Svajonių kalnelio kartu su geriausiu savo bičiuliu katinėliu Purkiumi, Boruže, Miegapele, Tolimųjų kelionių Vėju – ir svajoja, žaidžia, rašo stebuklingus laiškus ir dalinasi šviesiomis istorijomis, kad sušildytų širdis ir užaugintų sparnus pačiam Angelui. Apie visus stebuklus galima sukurti pasaką ir papasakoti ją Svajonių katinui po žydinčiu medžiu. Ateikite, visus Jus vaišinsime arbata ir… istorijomis apie draugystę, buvimą kartu.
Vaidina:  Eugenijus Rakauskas, Ona Gudaitytė, Erika Jasinskaitė–Salickienė, Jonas Gaižauskas, Tomas Kunčinas, Inesa Pilvelytė

Kovo 22 d. 18.00 val. Alytaus miesto teatras. Spąstai  (pagal Antono Čechovo vienaveiksmes
komedijas „Piršlybos“, „Meška“, „Jubiliejus“).  Režisierė Loreta Liausaitė
Trukmė: 2 val. 15 min., komedija. Bilieto kaina 6 eurai

Žymaus rusų rašytojo Antono Čechovo personažai aistringai įsimyli, trokšta garbės, pykstasi dėl turto, pakliūna į komiškų arba dramatiškų situacijų pinkles. Našlei, gedinčiai savo vyro, likimas iškrečia pokštą: įsiveržęs į jos  vienatvę skolų „išmušinėtojas“, ją aistringai įsimyli ir ginklai, nukreipti vienas į kitą, virsta amūro strėlėmis („Meška“). Apskaičiavęs visus būsimos nuotakos privalumus, ilgai svarstęs ir svajojęs, kaimynas nusprendžia pasipiršti. Bet išrinktosios pasisakymas apie žemės rėželį, tą niekinį žemės lopinėlį, griauna visus planus apie būsimą šeimyninę laimę („Piršlybos“). Humoru persmelktos komedijos kviečia atidžiau  pažvelgti į žmogų, kuriame pasak Antono Čechovo „viskas turi būti gražu: ir veidas, ir drabužiai, ir siela, ir mintys“.
Vaidina Vidas Vaškius, Rasa Grigutytė, Tomas Kunčinas, Inesa Pilvelytė, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas, Eglė Juškaitė, Ona Gudaitytė

Kovo 23 d. 18.00 val. Teatras ,,Domino“.  (Ne) tikras milijonierius
Autorius Francis Veber, režisierius Ramūnas Cicėnas
Trukmė: 2 val. 20 min., viena pertrauka, nuotykių komedija. Bilieto kaina 10-17 eurų
(Bilietus platina www.bilietai.lt ir Kupiškio kultūros centro kasa)

Dailininkas Vojtekas Stefanekas (Wojciech Stefaniak)
Kompozitorius Olegas Jerochinas (Oleg Jerochin)
Kostiumų dailininkė  Greta Subatavičiūtė
Dominykas Pinjonas – jau dvejus metus bedarbis. Visą gyvenimą gyvenęs vargingai, svajojo tik apie vieną – būti turtingu, todėl sulaukęs pasiūlymo pagyventi karališkuose namuose ir pasijusti svarbiu, nieko nesvarstydamas jį priima. Prabangus namo interjeras, vertingi meno kūriniai, brangiausi baldai – taip paprasta ir gera būti turtingu… Tačiau į duris pasibeldžia netikėti svečiai – mokesčių inspekcija! Ar Dominykui pavyks įgyvendinti genialų planą ir tapti (ne)tikru milijonieriumi?  Ar, užuodę milijonus, šiam planui nesutrukdys pinigus ypatingai mylinti dizainerė, bankininkas, buvusi žmona ar karališkųjų namų šeimininkas?
Vaidina: Dominykas Pinjonas – Eimutis Kvoščiauskas, Rokas Petrauskas, Kainas Morenas – Aleksas Kazanavičius, Mantas Vaitiekūnas, Danielius Tulūzas – Andrius Žiurauskas, Algirdas Dainavičius.

Kovo 24 d. 12.30 val.  Stalo teatras. Saliamono turtai (pagal žydų sakmių ir legendų knygą
„Saliamono žiedas“). Režisierė Saulė Degutytė
Trukmė:45 min.,  interaktyvus spektaklis šeimai ir vaikams nuo 4 metų.
Bilieto kaina 4 eurai

„Stalo teatras“ kviečia skaičiuoti turtus ir pamatuoti teisybę. „Saliamono turtai“ jungia tris „Saliamono žiedo“ knygoje esančias pasakas: „Kiaušinį ir pupas“, „Medaus ąsotį“ ir „Tris paplotėlius“. Kiekvienoje šių istorijų veikia išmintingasis karalius Saliamonas, pas kurį susikrimtę veikėjai keliauja tuomet, kai patys nesugeba surasti sprendimo. Šį, Saliamono vaidmenį spektaklyje galės atlikti pats jo žiūrovas. Mat kaip tik publikai teks garbė nuspręsti, kurioje pusėje yra tikroji tiesa. O pagrindinė šio kūrinio mintis – labai paradoksali: norėdamas tapti turtingu, išdalink viską kitiems. Juk tikrasis turtas yra ne kas kita, kaip išmintis, kuria gali didžiuotis karalius Saliamonas.
Spektaklio kūrybinė grupė: Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė, Ligita Skukauskaitė, Saulius Čėpla,  Artūras Varnas, Kristina Mauruševičiūtė, Edita Zizaitė.

Kovo 25 d. 18.00 val.  Solo teatras. Lietuviškoji Nora (aktorės Monikos Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais).  Spektaklio idėjos, pjesės autorė ir režisierė Birutė Mar.
Trukmė: 1  val. 30 min. Drama. Bilieto kaina 6 eurai

Muziką kūrė ir parinko Antanas Kučinskas
Dailininkė  Indrė Pačėsaitė
Choreografė ir režisierės asistentė Sigita Mikalauskaitė
Videodailininkas  Karolis Bratkauskas
Spektaklis sukurtas kaip dokumentinė mozaika iš M.Mironaitės laiškų, prisiminimų, dienoraščių, interviu, jos kūrybos vakaruose skaitytų eilėraščių ir pasisakymų, Henriko Ibseno dramos „Lėlių namai. Nora“ ištraukų, taip pat M.Mironaitės amžininkų – dukters Dagnės Jakševičiūtės, Laimono Noreikos, Juozo Baltušio, Prano Treinio. Rūtos Staliliūnaitės, Audronės Girdzijauskaitės ir kitų – prisiminimų fragmentų. Panaudotos nuotraukos iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių. Monika Mironaitė – aktorė, primadona, kurios gyvenimas ir kūryba aprėpia Lietuvos teatro šimtmetį.  Tai aktorė, kurios charizmą ir išskirtinį talentą liudija daugelis jos amžininkų – teatralų ir žiūrovų, o jos dramatiško asmeninio gyvenimo istorija apipinta daugybe gandų ir legendų.
Vaidina Vytautas Anužis,  Mindaugas Capas,  Birutė Mar,  Aleksas Kazanavičius

Kovo 26 d. 18.00 val. Kauno miesto kamerinis teatras. Korektūros klaida
Autorė Liūnė Janušytė, režisierė Agnė Dilytė
Trukmė: 2 val. 30 min., satyrinio romano inscenizacija. Bilieto kaina 6 eurai

Dailininkas Artūras Šimonis
Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė. Liūnės Janušytės kūryba bei gyvenimiška laikysena išsiskiria tuometiniame, o gal net ir dabartiniame, kontekste. Jos personaže nebelieka lietuvaitėms būdingo lyrizmo ar sentimentalumo, jos moteris — emancipuota, lygiavertiškai save vertinanti visuomenėje. Maža to, Liūnė su nuostabiu humoro pojūčiu atvirai aiškinasi Vakarų ir Rytų Europos mentalitetų skirtumus, menininkų ir valdininkų gyvenimą paralelinėse, nesusikertančiose realybėse, keblią ir suvaržytą moters padėtį visuomenėje.
Vaidina: Raimonda Kimbaraitė, Gintautas Bejeris, Margarita Bladženauskaitė, Donatas Ališauskas, Vytautas Gasiliūnas,Kristina Kazakevičiūtė, Alma Masiulionytė, Edita Niciūtė, Artūras Sužiedelis, Marcelė Zikaraitė

Kovo 27 d.  18.00 val. Lumo studija. 24 valandos iš moters gyvenimo (pagal Stefano 
Zweigo noveles).

Spektaklio kūrėjos ir aktorės: Valda Bičkutė,  Daiva Rudytė, Virginija Kochanskytė
Trukmė 2 val.,  literatūriniai etiudai. Bilieto kaina 6 eurai

Kostiumų dailininkė Ramunė Piekautaitė
Dailininkė Laura Tulaitė

,,Kai kūrėme šį spektaklį, nerimavome, ar bus šiuolaikiniam žmogui suprantami subtiliausi sielos virpesiai, aktorinis teatras be jokių spec.efektų, net be muzikos…. Tik žodis, tik mintis, tik jausmas iš širdies į širdį… Bet pasirodė, kad tikros vertybės yra amžinos – nuostabu matyti, kaip publika kvėpuoja kartu su mumis, kartu keliauja istorijų “kelionę”, juokiasi ir… verkia kartu. Iš tiesų dar kart pati sau atskleidžiau aktoriaus profesijos magiją – žiūrovai sako, kad net kvapus jaučia, mato vietas, kambarius ir žmones, apie kuriuos pasakojame. Spektaklis apie mus, moteris, apie kiekvieną iš mūsų … Dar man tai yra ir odė Vyrui … Taip pat – Meilei… Ir tai yra nuostabu !” Aktorė ir idėjos autorė Valda Bičkutė

 

 

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.