Prisiminti „Riešutų duonos“ skonį

Vakar Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko „Lietuviško kino naktis“. Anykščiai kartu su dar 49 miestais prisijungė prie šios iniciatyvos. Šiemet žiūrovai išvydo vieną gražiausių lietuviškų filmų – Arūno Žebriūno „Riešutų duoną“ (1978 m.).
Kino seansas Anykščių bibliotekoje buvo vėlyvas – kinas rodytas 21 valandą 30 minučių. Nepaisant to, pažiūrėti filmo susirinko daugiau kaip šimtas anykštėnų. „Mes nesitikėjome, kad jūsų bus tiek daug“, – pristatydama filmą kalbėjo bibliotekininkė Indrė Rukšaitė. Beje, į salę susirinko ne tik tie, kurie norėjo prisiminti filmą. Salėje buvo ir nemažai jaunesnės kartos atstovų.
Režisieriaus A. Žebriūno filmas pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio apysaką pasakoja tragikomišką istoriją apie dvi šeimas ir jaunuolių meilę. Siužetas supina atsiminimus apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią. Filme vaidino Algirdas Latėnas, Elvyra Piškinaitė, Saulius Sipaitis, Doloresa Kazragytė, Kristina Kazlauskaitė, Antanas Šurna, Vladas Bagdonas.
Linas BITVINSKAS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.