Prisiminimų taku į Mačionių pradinę mokyklą

Tarptautinės mokytojų dienos proga, spalio 5-ąją, Mačionių kaimo bendruomenė kvietė visus buvusius mokyklos mokinius ir mokytojus susiburti bei trumpam sugrįžti į pradinės mokyklos laikus. 11 val. sporto aikštyne prasidėjo šeimų sporto varžybos mokytojos Janinos Bliuvienės taurei laimėti. Oras tikrai džiugino, todėl tinklinis, baudų mėtymas ir smiginis sulaukė nemažai dalyvių, norinčių išbandyti savo jėgas.

Vakarinę renginio dalį atidarė paskutinė Mačionių pradinės mokyklos mokytoja ir šventės idėjos autorė Birutė Kirkienė, kuri pristatė ir renginio vedėją – Astą Tidikienę, ji kažkada taip pat buvo šios mokyklos mokinė. Prisiminėme mokyklos istoriją, tylos minute pagerbėme jau mirusius mokinius ir mokytojus, ekrane stebėjome nuotraukas iš mokyklos laikų ir dalijomės prisiminimais. Išsiaiškinome, kad Mačionyse mokėsi ir vaikų rašytojas Vytautas Račickas, todėl turėjome progą išgirsti jo prisiminimus ir net gi paklausyti eilių. Vakaro metu vyko sportinių varžybų nugalėtojų apdovanojimai. Pagrindinis vakaro prizas – mokytojos Janinos Bliuvienės taurė – atiteko Rupeikų šeimai, kuri bendroje įskaitoje surinko daugiausiai taškų. Pagrindiniu šventės akcentu tapo buvusių mokyklos mokinių programa: spektakliukas „Vilkas ir 7 ožiukai“ bei scenos iš tikrų ar išgalvotų mokyklos istorijų. Tarp pasirodymų klausėmės buvusio mokytojo Kęstučio Grigaliūno atliekamų kūrinių. O oficialiai daliai pasibaigus, šventės dalyvius linksmino Gintautas Sabalys.

Šventė subūrė pilną salę žiūrovų, vienaip ar kitaip susijusių su Mačionių pradine mokykla, kuri uždaryta jau lygiai 10 metų. Šventės rengėjai rado daugybę piešinių, nuotraukų, knygelių, kurias galima buvo pamatyti viso vakaro metu. Džiugu, kad pavyko suburti tokį didelį ratą žmonių, kurie ne tik atvyko į šventę, bet ir prisidėjo prie jos organizavimo.

Norime padėkoti šventės organizatorei ir sumanytojai Birutei Kirkienei, taip pat Vytautui Kirkai, Aldonai Kvaselienei, Ivetai Stankevičiūtei-Poželienei ir visiems, kurie nepagailėjo laiko repeticijoms ir skyrė savo laiką, kad šventė pavyktų, o programa būtų nuotaikinga. Dėkojame ir šventės rėmėjams – Anykščių rajono savivaldybei (sporto varžybų finansavimas), UAB „Miško medis“, UAB „Anveja“, Audriui Šiukščiui ir Donatui Krikštaponiui.

Karolina Stankevičiūtė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.