Prisišiukšlino?

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu.

Įtariama, kad URATC direktorius, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei (ji anksčiau buvo laimėjusi daugiau nei 11 mln. eurų vertės konkursą dėl atliekų tvarkymo gamyklos pastatymo Utenoje) vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą 2016–2017 metais URATC direktoriui buvo „atsilyginta“ darbais ir įranga jo statomame name.

Taip pat, kaip įtariama, URATC direktorius galimai piktnaudžiavo tarnyba – naudojo URATC turtą ir kitus išteklius minėtame statomame name.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš URATC ir dar vienos bendrovės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. Įtarimai dėl papirkimo taip pat pareikšti uždarosios akcinės bendrovės direktoriui ir vienam buvusiam darbuotojui.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Anykščių rajono savivaldybė turi 18,856 proc. URATC akcijų ir yra viena iš didžiausių sąvartyno dalininkių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.