Pripažino – buvo nelengva

Anykščių rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas buvo atsakingas už miesto seniūnaičių rinkimus. O jie iki pat pabaigos buvo sudėtingi – daug pastangų, o rezultatas sunkiai prognozuojamas. Vis dėlto paskutinėmis dienomis paaiškėjo, jog apklausa įvyko. Nors būta minčių, kad artimiausiu metu teks dar kartą atsiklausti gyventojų.

„Rinkėjų aktyvumas nebuvo didelis, bet iš kitos pusės pažiūrėjus, politikai priimdami savivaldos įstatymą numatė, kad seniūnaičių rinkimai nebus labai aktyvūs ir įteisino nedidelį, tik penkių procentų rinkimų barjerą, pirmam etapui. Reiškia, rinkimai yra įvykę, kai ateina penki procentai rinkėjų, turinčių balsavimo teisę. Tai pagrindinis iššūkis toks ir buvo – kaip mums pavyks sukviesti žmones. Na, iš tiesų, atrodo nemažai įdėjome pastangų. Buvom ir iškabinę skelbimus, ir visuose portaluose, laikraščiuose paskelbę informaciją, bet kadangi pirmą kartą vyko seniūnaičių rinkimai… Gal žmonės dar ne labai suprato seniūnaičio funkcijas… Matyt, galvojo – jeigu jau yra iškeltas vienas kandidatas, tai jau reiškia, kad kaip ir nebereikia eiti patvirtinti. Manau, kad ateity tas aktyvumas didės, tačiau, aišku, tai priklausys, kaip dirbs naujieji seniūnaičiai, kaip jiems pavyks į veiklą įtraukti seniūnaitijų gyventojus“, – redakcijai sakė R. Blazarėnas.

Seniūnaičiai turi teisę tiesiogiai dalyvauti rengiant ir svarstant savivaldybės institucijų sprendimų projektus, kai sprendžiami klausimai yra susiję su jo atstovaujamos gyvenamosios vietovės bendruomenės viešaisiais reikalais.

5 komentarai

  1. nerodykit to Pajarcko ir Savicko,vaizda gadina

  2. Normalus Anyksciu sen. seniunas , ir kaip vadovas , ir kaip piietis

  3. Alfrydas jėga

  4. pasižiūrėk į save, gal praeis noras tokius komentarus rašinėti.

  5. to korespondent

    rašant apie Blazarena,jis ir turetu buti nuotraukos centre,be jokiu ten kitu,ne visi gi pazystami,O A.S vistiek papuola centran…..kas ti per landukas…….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.