Prieš 25-eris metus aukščiausioje Pietų Amerikos viršūnėje Akonkagvoje suplevėsavo Lietuvos trispalvė

Šiuo metu Anykščiuose gyvenantis alpinistas Vladas Vitkauskas 1996 m. vasario 25 dieną iškėlė Lietuvos vėliavą aukščiausioje Pietų Amerikos viršūnėje Akonkagvoje (6959 m) ir taip baigė 1993 m. pradėtą žygį „Lietuvos vėliava – pasaulio viršūnėse“. Vladas Vitkauskas – Lietuvos alpinistas, pirmasis iš Baltijos valstybių įkopęs ir iškėlęs nacionalinę vėliavą aukščiausio Žemės kalno – Everesto – viršūnėje ir aukščiausiose visų žemynų viršukalnėse.

Lietuvos trispalvę  ant aukščiausio pasaulio kalno, Azijos žemyne stūksančio Everesto (8848 m),  V. Vitkauskas iškėlė 1993 m. gegužės 10 d.

Ant aukščiausio Europos žemyno kalno Elbruso (5642 m) Lietuvos vėliava suplevėsavo 1993 m. rugpjūčio 4 d.

Aukščiausiai Šiaurės Amerikoje iškilęs Makinlis (6194 m) Lietuvos vėliava pasipuošė 1994 m. birželio 12 d.

Aukščiausias kalnas Antarktidoje – Vinsono masyvas. Jo aukštis – 4897 m. Lietuvos trispalvę V. Vitkauskas Antarktidoje iškėlė 1994 m. gruodžio 5 d.

Afrikos žemynas puikuojasi aukščiausiu Kilimandžaro (5895 m) kalnu.  Šio kalno viršūnę Lietuvos vėliava pasiekė 1995 m. vasario 5 d.

Aukščiausia Australijos žemyno viršukalnė – Kosciuškos kalnas – yra žemiausia iš aukščiausių kontinentų kalnų – vos 2228 m. Šioje viršukalnėje Lietuvos trispalvę V. Vitkauskas iškėlė 1995 m. lapkričio 2 d.

Pietų Amerikos aukščiausia viršukalnė – Akonkagva (6960 m). Viršukalnės aukščiausiame taške Lietuvos trispalvę V. Vitkauskas iškėlė 1996 m. vasario 25 d.
„Nykščiai“ telefonu susisiekė su alpinistu ir paprašė pasidalinti įspūdžiais, kuriuos  prieš 25-erius metus, tą atmintiną dieną jautė.

„Prisiminimai ypatingi ir unikalūs. Vienintelės pasaulio šalies Lietuvos vėliava buvo iškelta kiekvieno pasaulio žemyno aukščiausiose viršukalnėse. Prie Akonkagvos kalno mane privežė, kiek tai buvo galima, vasario 16 dieną. Iki viršūnės keliavau 9 dienas. Į visas viršūnes ėjau vienas.

Užlipęs iki viršaus, radau be jėgų gulintį ten užlipusį alpinistą. Teko juo pasirūpinti, nes buvo beprarandantis sąmonę. Reikėjo jį nugabenti į kalno apačią, bet dar ir pačiam gyvam nulipti. Alpinistas buvo vokietis iš Berlyno. Mums pasisekė abiem, pasiekėme stovyklą, kur mus pasitiko žmonės“, – tos atmintinos dienos įspūdžius gana glaustai papasakojo V. Vitkauskas.

Dalina RUPINSKIENĖ

13 komentarų

 1. Nuoširdžiai gerbiu šį ŽMOGŲ. Jis be didelio triukšmo ir garsių kalbų, geriausiai jam priimtinu ir unikaliu būdu, garsino ir tebegarsina savo kraštą. Ačiū Jums, kad gyvenimui pasirinkot nuostabų Anykščių kraštą.

  • Taip, visiškai pritariu. Man taip pat smagu, kad pasirinko Anykščius, verta anykštėnams didžiuotis tokiu Žmogumi.

 2. Te bunie jums Dievo palaimą.Ačiu,kad esat mūsų krašte Anykščiuos

 3. Prieš dvidešimt penker I U S

 4. Sėkmės ir sveikatos

  Žaviuosi šiuo žmogumi. Žaviuosi jo dideliu ir sunkiu nueitu keliu. Žaviuosi, kad ištirpsta pilkoje minioje. ŽMOGUS tokiu gražiu ramybe spindinčiu veidu.
  Kitas rėktų, ar žinote, kas aš toks ir lįstų visur.

 5. Pasakoja, negi tyli…net keista tdel to garbinimo… Hobis yra, hobis

 6. Kaip čia dabar?

  gerai , kad „pasaulio anykštėnai“ nepasisavino šio iškilaus žmogaus, o parašė teisybę: „šiuo metu gyvenantis Anykščiuose.

 7. I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… https: //bit.ly/3ussLZP

 8. Didiule pagarba VLADUI VITKAUSKUI !!!

 9. Kas iš to.

 10. Dziaukimes turedami toki pavyzdį .Pagarba Vladui Vitkauskui

 11. Anykstene

  Aciu, kad pasirinkote Anykscius.
  Anykstenai didziuojasi Jumis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.