Prieš 45-erius metus pastatyta “Þilvičio“ tvora atsidūrė privačioje teritorijoje

Vakar vykusiame anykštėnų susitikime su Þemės ūkio ministru meras Kęstutis Tubis pasakojo apie pastaruoju metu išaiškėjusius pažeidimus su žemės nuosavybe, bei jos ribomis. Tuo tarpu Bronius Markauskas tvirtino, jog dėl panašių faktų atsakomybę turi prisiimti ne tik Nacionalinė žemės tarnyba (NÞT), bet ir savivaldybių administracijos.
„Tiesiant gatvę, pamatėme, kad kai kurių gyventojų tvoros įeina į kelio apsaugos zoną. 72-aisiais pastatyta darželio tvora, pasirodo, atsidūrė privačiame sklype. Tai tų klaidų per nepriklausomybės laikotarpį buvo nemažai. Mums tai rūpi ir norime tuos klausimus spręsti. Galų gale servitutų nustatymas… Þmogui iki namų – privažiavimas pusantro kilometro, o kažkas nupirko žemę ir keliuko nebėra. O žemėtvarkos vadovas negali savo įsakymu to, kas buvo nuo tų laikų, atkurti – dėl to gyventojas turi kreiptis į teismą. Tai tokių klausimų labai daug”, – teigė K. Tubis.
Ministras B.Markauskas žemės grąžinimą ir jos kilnojimą vertina, kaip žalingą procesą, kurio skaudžias pasekmes valstybė jaus labai ilgai.
“Teisminiai ginčai į priekį penkiasdešimčiai metų garantuoti. Reikia pripažinti – pridaryta tiek visko… Turim daug kadastrinių vietovių, kur žemės reforma užbaigta, bet yra daugybė problemų dėl servitutų. Kai kur – ribos persidengia. Kiekvieną dieną ministerija gauna skundų, ir 90 proc. – dėl žemės reikalų“, – vakar kalbėjo Anykščiuose viešėjęs B. Markauskas.   
NÞT vos prieš pusantros savaitės išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog vis dažniau pasirodantys kai kurių valstybės ir savivaldybių politikų siūlymai naikinti tarnybą ir jos funkcijas pavesti savivaldybėms gali būti vertinami tik kaip siekis silpninti valstybinės žemės administravimą, jos naudojimo kontrolę ir priežiūrą bei tokiu būdu sukurti palankią terpę galimiems piktnaudžiavimams ir korupcijai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.