Premija – festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ rengėjams

 

Balandžio 2 dieną, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus. Laureatais šiemet tapo rašytoja Neringa Vaitkutė ir  literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ kūrėjai ir vykdytojai.

 Už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje šių metų premija skirta programai „Vaikų žemė“, kuri aktyviai veikia Anykščių rajone, kasmet čia rengia festivalį „Nuotykiai tęsiasi“.

Programą „Vaikų žemė“ 2016 m. įsteigė nevyriausybinė organizacija „Mokyklų tobulinimo centras“. Jos tikslas – ieškoti inovatyvių, kūrybinius ir interaktyvius metodus pasitelkiančių būdų pažindinti vaikus ir paauglius su literatūra ir jos kūrėjais. Programoje dirba Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus narys Justinas Vancevičius(nuotraukoje – dešinėje), rašytoja ir dailininkė Kotryna Zylė, kūrybinio rašymo dėstytoja Eglė Ramoškaitė, aktorė Sigita Pikturnaitė, knygų iliustruotoja Greta Alice, režisierė Eglė Kižaitė ir daugelis kitų.

„Vaikų žemės“ organizatoriai parengė daugybę vaikams ir jaunimui skirtų literatūrinių renginių ir programų. Vienas iš jų – kūrybiniai literatūros tekstų skaitymo ir aktualizavimo užsiėmimai 1-7 klasių mokiniams, literatūros stovyklos, ir ne tik Lietuvoje, – pernai surengta stovykla užsienio lietuvių vaikams Liuksemburge. „Vaikų žemė“ taip pat rengia vaikų ir paauglių literatūros festivalius Vilniaus mokytojų namuose ir Anykščių Dainuvos slėnyje. Jų sumanymas – ir projektas „Lietuvių literatūra virtualioje realybėje“, tai kelių minučių animuotos istorijos pagal Jono Biliūno „Laimės žiburį“, Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ ir Kristijono Donelaičio „Metus“. Vienas iš naujesnių projektų – neseniai Anykščių Okuličiūtės dvare įsteigtame „Istorijų dvarelyje“ kartu su Anykščių biblioteka įkurta interaktyvi istorinė-literatūrinė ekspozicija, parengtas edukacinių užsiėmimų vaikams paketas.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.