Prasidėjo akcija „Saugi javapjūtė“

Šių metų vasaros karščiai paspartino derliaus nuėmimo darbus. Vis daugiau laukuose galima pamatyti dirbančios žemės ūkio technikos. Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad žemės ūkio techniką reikia naudoti tik tvarkingą, geros techninės būklės ir tinkamai prižiūrėtą. Visa žemės ūkio technika turi būti aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Kaip ir kiekvienais metais, priežiūros pareigūnai vykdo prevencinę akciją „Saugi javapjūtė“, kurios metu tikrina ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika tinkamai aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Ne išimtis ir rugpjūčio 8 diena – Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atliko prevencinę akciją  Anykščių, Troškūnų  ir Viešintų seniūnijose  esančiose kaimuose. Patikrinimo metu pažeidimų nustatyta nebuvo.
Informuojame, kad kombainai privalo būti aprūpinti nemažiau kaip 2 ugnies gesintuvais, turinčiais 4 kilogramus  gesinamosios medžiagos, 1 nedegiu audeklu, o kitoje žemės ūkio technikoje turi būti nemažiau kaip 2 gesintuvai, turintys, 2 kilogramus gesinamosios medžiagos, arba nemažiau kaip 1 gesintuvas, turintis 4 kg gesinamosios medžiagos.
Primename, jog patikrinimų metu, nustačius priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų, gali būti skiriama nuobauda nuo 10 eurų iki 600 eurų. Tad kviečiame visus pasirūpinti savo ir savo turto saugumu.
Pastebėjus gaisrą, nelikite abejingi ir kvieskite ugniagesius gelbėtojus Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Informaciją parengė Anykščių PGT

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.