Prasideda Nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“

Prasideda Nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“, kurio iniciatorė – Lietuvos kultūros ministerija.  Tai vienas iš valstybės atkūrimo programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą.
„Kreipiamės į Lietuvos žmones, gyvenančius miestuose, miesteliuose bei kaimuose ir kviečiame juos kartu su savo seniūnijos gyventojais pristatyti iniciatyvas, kuriomis prisidėjo prie mūsų valstybės kūrimo, – pažymi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, – kartu konkursas skatins tęsti savo darbus, stiprinančius patriotinę dvasią, puoselėjančius istorinį kultūrinį paveldą, didinančius kultūros bei socialinių paslaugų prieinamumą vietos gyventojams. Raginame dalyvauti seniūnaitijas, miestų, kaimų ir miestelių bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, įstaigas ir institucijas, verslą“.
Pirmas konkurso etapas – anketų pateikimas. Anketose reikės aprašyti konkrečius pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti seniūnijos teritorijoje gyvenančią bendruomenę  ir kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą,  pateikimas. Anketas seniūnijos galės pateikti nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d.
Antrame etape vertinimo komisija atrinks iki septynių kandidatų kiekvienoje  nominacijoje, o trečiame etape – aplankiusi atrinktus nominantus, išrinks geriausius.
Nacionaliniame seniūnijų konkurse yra keturios nominacijos: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”.

Daugiau informacijos galima rasti Kultūros ministerijos tinklalapyje  http://lrkm.lrv.lt/valstybekuriamemes.
Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2 komentarai

  1. kad pavadinimas,neatitinka realybes

  2. Na, seniūnijų darbuotojai, ar turime mes tokių šaunuolių, kuriais galėtume didžiuotis??? Turime, bet ar sugebėsite įvertinti, geras klausimas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.