Prakalbo ir apie kitus pažeidimus

Vakar vykusiame Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdyje bene penktadalį laiko politikai skyrė Verslo informacijos centro skandalui. Įstaigos vidaus audito išvadą pristatęs administracijos direktorius Audronius Gališanka teigė esąs įsitikinęs, jog patikrinimas tik sustiprino gerokai seniau susiformavusią nuomonę, jog centrą būtina reorganizuoti. O meras Kęstutis Tubis, replikuodamas į kai kurių išrinktųjų klausimus, prasitarė, jog istorija gali rutuliotis ir iki pačių nemaloniausių padarinių.

Kaip paaiškėjo vakar, Verslo informacijos centre auditoriai užfiksavo daugybę finansinių pažeidimų. Dokumentuose atsispindėjo visai kita, gerokai geresnė, nei reali finansinė organizacijos padėtis. To pagrindu darbuotojams buvo mokami dideli priedai, galimai iš savivaldybės biudžeto lėšų. Be to, neatsakingai elgtasi su komandiruotėmis ir joms naudojamų pinigų apskaita. Patikrinimo metu nustatyta, jog per 2016 – 2017 metus į ištaigingas darbines šešiolika išvykų vykta itin prabangiu ir galingu automobiliu, kurio kuro sąnaudos labai didelės. Tačiau išsiaiškinta, kad ta mašina komandiruotėms naudota vos kelis kartus. Be to, direktorius A. Gališanka užsiminė ir apie miglose paskendusias įstaigos visokiausias viešinimo paslaugas.

„Audito išvadų vertinimo metu, dalyvaujant direktorei (red.: R. Gudonienė), paaiškėjo faktai, kad atliekant rinkos tyrimą dėl spausdinimo paslaugų, pateiktas apskaitos dokumentas, kuriame įrašyti taip pat neįvykę ūkiniai įvykiai. Tai yra, pateiktas ir panaudotas žinomai netikras dokumentas. Nustatyti ir kiti neatitikimai, pažeidimai…“, – kalbėjo A. Gališanka.

Į Tarybos nario Dainiaus Žiogelio klausimą, ar nustatyta kokia nors konkreti žala įstaigai, savivaldybei ar valstybei, atsakymą pateikė meras K. Tubis. Jis klausimą pavadino logišku.

„Jeigu viskas taip rutuliosis ir toliau, mes privalėsime vadovautis ne kuo kitu, o tik audito išvadomis ir teise. Ir bus nustatoma, kokia gi žala padaryta dėl nebūtų ūkinių įvykių, kiek dėl to gavo priedų, išmokų, kiek kur važiavo, visus šiuos dalykus tada ir suskaičiuosime. Teisiškai parengsime medžiagą“. – sakė K. Tubis.

Anykščių verslo informacijos centro direktorė Renata Gudonienė situacijos beveik nekomentuoja. Paskutinis jos viešas pasisakymas buvo apie tai, jog ji be reikalo paskubėjo, parašydama prašymą atleisti iš darbo.

3 komentarai

  1. Spec. tarnybų metodika. Tai vadinama “ kaukių vakarėliu“ . Su trenksmu padaromi pareiškimai, numetami faktai, kuriuos gali suprasti eilinis gyventojas ir žmogus pasmerkiamas visuomenės akyse.

  2. Jei tik tokie nusižengimai, tai kaip ir nieko nerado. Tai kas pasakyta mero dalinkim iš 10 ir gausim kažką panašaus į tiesą.

  3. „atsakymą pateikė meras K. Tubis. Jis klausimą pavadino logišku“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.