Pradedamos rinkti aukos

Pasaulio anykštėnų bendrija jau atidarė banko sąskaitą, kurioje bus kaupiamos lėšos bažnyčios varinėms durims. Norintys paaukoti grynaisiais tai galės padaryti ir per miesto šventę. Apie tai Anykščių krašto gyventojai buvo informuoti per “Nykščių” radiją. Laidos dalyviai profesorius Tomas Ladiga ir kraštotyrininkasTautvydas Kontrimavičius.
Numatyta, jog visi skirsiantys šiam reikalui bet kokią sumą pinigų bus surašyti į knygas, kurios taps savotišku bendruomenę vienijančiu liudijimu. Iniciatyvos autoriai norėtų, jog anoniminių aukotojų būtų kuo mažiau, nes taip pavyktų išvengti įvairių spekuliacijų. Mažiausia rekomenduotina auka – 10 Eur. Paaukoję 2000 ir  daugiau bus įamžinti ir prie pačių naujų vartų.
„Sutartis su skulptoriumi Romualdu Inčirausku kol kas dar nepasirašyta. Nes visiems kilo įvairių minčių ir apmąstymų po viešojoje erdvėje pasirodžiusių straipsnių ir kalbų. Skelbiami buvo dalykai, kurie dar net nebuvo oficialiai pristatyti. Svarstyta, kas būtų geriau, o kas blogiau. Bet tuo pačiu visi savo nuomonėmis ir prisidėjo prie kūrybos proceso, nes vienaip ar kitaip tuo darė įtaką autoriui. Skulptorius tik nori prisidėti prie miesto gražinimo. Kodėl mes jam turime trukdyti? Padėkim jam tai padaryti – savo vienybe, savo pasitikėjimu. Anykščiams taip pat reikia atrodyti gražiai“, – kalbėjo nuoširdžiai projektą palaikantis  ir kas mėnesį tam tikrą sumą aukoti ketinantis operos solistas, profesorius, Tomas Ladiga.
Iniciatyvos talkininkais paskelbti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Þukausko memorialinis muziejus, L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka, Menų centras ir Menų inkubatorius. Būtent šiose įstaigose nuo penktadienio ir bus galima paaukoti pinigų.
Pavedimu pervesiantiems lėšas  banko „Swedbank“  sąskaitos numeris – LT 547300010149054231.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.