Pradeda galvoti, kas bus

Þemės ūkio ministras Bronius Markauskas, viešėdamas Anykščiuose, žemdirbiams aiškino, kaip būtina diferencijuoti savo veiklą. Svečio teigimu, pernai užsidirbo tie ūkininkai, kurie augino žirnius, nes juos nupirko Indija. Tačiau šiais metais ankštinės kultūros gerai užderėjo ir ten.
B. Markauskas krašto ūkininkams leido suprasti, jog geriausi laikai jau praeityje, vėliau bus tik sunkiau. Europinė parama žemdirbius pasieks tik iki 2021 m., o pinigų lietuvaičiams telikę viso labo 140 000 000 Eur. Dėl šios priežasties ketinama maksimalią išmoką vienam projektui sumažinti nuo 200 000 iki 50 000 Eur.
“Praeitą savaitę buvau susitikęs su Indijos garbės konsulu. Tikiuosi, jog pavyks išspręsti žirnių eksporto klausimą. Nes šiemet, jei ne Indija, tai tokios žirnių kainos nebūtume turėję. Paklausus konsulo, kokia tikimybė, kad vėl pirks, jis atsakė, kad šiais metais ankštinių kultūrų derlius bus geras ir Indijoje. Todėl to pažadėti negalėjo. Tai dėl pernykščio derliaus išgelbėjo Indija, kitaip būtume turėję problemų. Aišku, tie žirniai neliks nenupirkti, tačiau kokia kaina bus, sunku prognozuoti. Ir su visais grūdais –  tas pats. Ypatingą grėsmę kelia Ukraina. Þinant, jog ten investuoja amerikiečiai ir europiečiai, visai tikėtina, kad per porą metų rinkose turėsime apie 10 000 000 tonų daugiau grūdų“, – įžvalgomis su anykštėnais dalinosi B. Markauskas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.