Politologas Vincentas Vobolevičius: „Tikrai turime didžiulį pažeidimą“

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas teigia, jog anyksta.lt vakar ryte skelbti dar neįvykusių rinkimų rezultatai galėjo pasufleruoti dar neapsisprendusiems rinkėjams, už ką balsuoti, bei kai kuriuos iš jų mobilizuoti. Situaciją mokslininkas pavadino egzotiška.
Nuo įstatymuose numatytų sankcijų, pasak V. Vobolevičiaus, žiniasklaidos priemonė gali išsisukti tik vieninteliu atveju, jei įrodytų, jog tokį pažeidimą padarė, vykdydama kažkokį mokslinį tyrimą. Tačiau ir tada poelgis turėtų būti pripažintas kaip neetiškas.
„JAV yra labai įprasta, jog visos didžiosios naujienų agentūros turi savo apklausininkus, kurie pakankami tiksliai atspėja, kas laimės rinkimus. Ta informacija yra skelbiama. Labai įdomu, kokia metodologija naudojosi Anykščių svetainė. Panašėja, kad pirmaujantys kandidatai buvo skelbiami, buriant iš kavos tirščių ir šiuo atveju turime tikrai didžiulį pažeidimą. Be jokios abejonės – tokios informacijos skleidimas daro poveikį vėliau balsuosiančių žmonių apsisprendimui“, – sakė V. Vobolevičius.
Vyriausios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko pavaduotoja Laura Matjošaitytė taip pat įsitikinusi, jog padarytas rimtas pažeidimas, už kurį gresia bauda iki 6000 Eur.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.