Policija tampa vis uždaresne struktūra

Utenos apskrities Vyriausiame policijos komisariate, kuris vadovauja Anykščių PK, kažkas negerai. Panašu, jog buldozeriniu principu vykdoma reforma baigia iššluoti pareigūnus, kurie sistemino informacija. Nustojus viešinti neblaivių vairuotojų pavardes, panašu, jog nebebus dalinamasi ir įvykių suvestinėmis.
Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nusprendė nebeviešinti neblaivių kelių erelių pavardžių nuo vasario pradžios.
Tuo metu VPK komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Laura Pelevičienė „Nykščiams“ pasiteisino, jog sprendimas priimtas, remiantis Administracinio teismo išaiškinimu, jog skelbti informaciją apie girtuoklius galima, tačiau nėra privaloma. Be to, pareigūnės tvirtinimu, buvo padaryta, išvada, jog prevencinė nauda -minimali ir nuspręsta labiau koncentruotis į vairuotojų kontrolę gatvėse ir keliuose.
Atėjus vasarai, pradėjo buksuoti ir kiti komunikaciniai dalykai. Tačiau tai buvo pateisinama, nes daugelis atostogavo. Tačiau ši savaitė atvertė kortas – atrodo, nebeliko, kam šį darbą dirbti.  Svarbiausių įvykių suvestinės kažkieno pribėgom užpildomos vos vieną kartą per savaitę. Ir tai ne tik Utenos VPK.
Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dirba panašiai – apie svarbiausius dienos įvykius praneša tik du kartus per savaitę.
Statutinių pareigūnų profesinės sąjungos kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir kitus aukščiausius šalies vadovus su prašymu atkreipti dėmesį į Policijos departamento vadovų aklai stumiamą policijos reformą. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovų, ši reforma kelia rimtą pavojų ne tik eiliniams policininkams, bet ir paprastiems žmonėms. Dėl šios priežasties, prastėja nusikaltimų išaiškinamumo statistika, vis dažniau tarnybos metu žūva ar yra sužaloti pareigūnai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.