Policija įspėja saugotis netikrų pinigų

Praėjusiais metais Anykščių policijos komisariate buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl netikrų pinigų gaminimo, laikymo ar realizavimo. Dažniausiai netikri banknotai buvo aptinkami pinigų inkasavimo metu. Policijos pareigūnus nustebino žmonių neatidumas, nes kai kuriais  atvejais, buvo atsiskaityta suvenyriniais banknotais. Ant banknotų buvo užrašai  anglų kalba „Only for movies“ (tik filmams), „Copy“ (kopija),  rusų  kalba „Cувенирная продукция“ (suvenyrinė produkcija.

Pareigūnai primena, kad netikromis kupiūromis bandoma atsiskaityti, tokiose vietose, kur mažiausiai tikėtina, jog pinigai bus tikrinami – turguje, kioskuose, įvairių mugių, kitų renginių metu, atsiskaitant už taksi paslaugas, mažesnėse parduotuvėse, valgyklose ar kavinėse. Norintiems apsisaugoti nuo netikrų pinigų,  policija pataria būti atidiems ir bent jau apžiūrėti gautas kupiūras išoriškai, o kilus įtarimui, kad pinigai gali būti netikri – tikrinti juos pinigų tikrinimo aparatu.

 

Vienas komentaras

  1. A gal cia patys bankai isleidze netikrus pinigus kad tikru jiem daugiau liktu uztai spaudoj raso kad bankai daug uzdirbo .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.