Poezijos popietė su Algirdu Ražinsku

Anykščių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje antradienio popietę vyko susitikimas su „Marčiupio“ literatų klubo poetu Algirdu Ražinsku. Skyriuje buvo eksponuojama literato knygų ir rankraščių paroda „Dar esu, dar vis alkstu, dar vis nerimo sklidinas“.

Bibliotekininkės Judita Skačkauskienė ir Ligita Matulienė, pasakodamos apie tai, kaip rengė parodą ir tarėsi dėl susitikimo, prisiminė, kad džiaugėsi gavusios ne tik knygų, bet ir rankraščių. „Algirdas –  įdomi asmenybė. Jis sugebėjo net du kartus gimti, vienuose dokumentuose rugsėjyje, kituose sausyje.  Kai paprašėm poeto paieškoti rankraščių, žmona Marytė juos atnešė  iš… katilinės, nes Algirdas rankraščius buvo „nuteisęs myriop“.    Žodžiu, rankraščiai išgelbėti ir dabar eksponuojami parodoje“, – pasakojo Judita.

Susitikimo metu Algirdą buvo sunku prakalbinti apie jo kūrybą. Jis vis nukrypdavo į jaunystės laikus, pasakojo apie tarnybą armijoje, apie tai, kad į armiją buvo pašauktas iš antrojo medicinos mokyklos kurso. Kalbėjo apie tai, kaip bandė laikyti egzaminus į Sankt Peterburgo technikos mokyklą, kurioje, pasirodo, ruošė povandeninių laivų technikus, o Algirdas to net nebuvo išsiaiškinęs.  Pasakojo, kad nedaug trūko ir jis būtų atsidūręs Vietname.  Paklaustas, nuo kada pradėjo rašyti eiles, Algirdas patikino, kad rašė nuo mokyklos laikų, rašė būdamas armijoje, rašė net ant cemento maišo skiaučių, jei neturėjo po ranka sąsiuvinio.  Kalbėdamas apie kūrybą, sakė, kad daugiausiai įtakos jo pasaulėžiūrai ir kūrybai turėjo rusų poetas Levas Gumiliovas,  lietuvių kilmės prancūzų poetas Oskaras Milašius ir Lietuvos filosofas, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, filosofinių tekstų vertėjas, eseistas Marijus Arvydas Šliogeris.

Prie kavos puodelio neprailgo poros valandų poezijos popietė. Poetas daug mieliau deklamavo kitų poetų kūrybą, atsikalbinėdamas, kad savo kūrybos mintinai nemoka. A. Ražinskas yra išleidęs šešias poezijos knygeles, jo kūryba spausdinta ir keturiose literatų klubo „Marčiupys“ sutelktinėse. A. Ražinskas rengia spaudai ir leidžia kitų Anykščių krašto literatų kūrybą, pats įrišdamas jų knygas, taip išleido apie 25 literatų kūrybos leidinius. A. Ražinsko kultūrinė ir literatūrinė veikla 2006 metais įvertinta Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premija.

Dalina  RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. Pazistantis

    Nuostabus zmogus, sekmes jam. Manau, kad jo iki galo dar neivertino

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.