Poetiniai vasaros pašnekesiai

Rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinio muziejaus sodely ketvirtadienio  pavakare nuskambėjusi „Elmos“ (vad. Irena Kuliavienė) ansamblio daina pradėjo trijų  knygų autorės Danguolės Dulkytės-Palmaitienės  susitikimą su jos talento gerbėjais ir susipažinimą su  poezijos knygomis „Laiko siluetas“ ir „Skėtis su debesėliais“.  Renginį vedusi ir knygų autorę kalbinusi literatė Genovaitė Ražanienė užsiminė, kad Danguolė, dar besimokydama mokykloje kažką sutiko, kas pakeitė jos gyvenimą, ir paprašė papasakoti.  Apie tai, ką sutiko, poetė atsakė eilėmis, iš kurių paaiškėjo, kad ji sutiko eilėraštį ir nuostabius žmonės, kurie ir pakeitė jos gyvenimą.

Sodelio erdves užpildė poezijos posmai, kuriuos skaitė pati autorė ir vedančioji. Dangulės poezija dvelkia ramybe ir švelnumu, šiluma ir dvasingumu, gerumu ir tyla. Kodėl tyla? Pasiklausius jos posmų kažkodėl norisi tylos…  Jos eilės dar skleidžia ir baltą spalvą, kuri apgaubia visus  šalia esančius.

Posmuose – viltis ir meilė visiems ir viskam. Senai močiutei ir balute virtusiam pėdos įspaudui, klumpančiam ir besistojančiam takui, dienoms, šviesioms kaip aruodai, pušies viršūnėje užmigusioms pasakoms, pražilusiems žodžiams ir ošiančiai tylai… Posmus keitė  dainos, dainas keitė posmai iš ruošiamos spaudai naujos knygos.  Buvo ir japonu lyrikos žanru haiku sukurtų posmų iš knygos „Skėtis su debesėliu“, kurie privalo būti trijų eilučių (5-7-5 skiemenys).

Buvo gera ir šilta sielai, nes poezija skambėjo kaip graži muzika…  Buvo daug gražių palinkėjimų Danguolei  ir daug gėlių. Ir kvepianti mėtų arbata, primenanti dar tuos laikus, kai buvo gyva rašytoja B. Buivydaitė.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

Vienas komentaras

  1. Smagu matyti tokius renginius

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.