Po mėnesio gaus atleidimo lapelius

Praėjus beveik trims savaitėms po keturmečio nužudymo Kėdainiuose, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Zukienė su Anykščių rajono seniūnais aptarė nepilnamečių, augančių rizikingose šeimose, situaciją.
Regioninė žiniasklaida praneša, jog per gana trumpą laiką Panevėžio rajone iš šeimų laikinai globai paimta tiek mažamečių, jog nebežinoma, kur juos apgyvendinti. Situacija Anykščiuose nėra tokia beviltiška, tačiau rezonansinis įvykis Kavarsko seniūnijoje, kai alkoholiu kartu su motina piktnaudžiaujantis, niekur nesimokantis, paauglys, naudodamas fizinį ir psichologinį smurtą, lytiškai beveik metus laiko prievartavo mažamečius broliuką ir sesutę, apnuogino sistemą.
L. Zukienė seniūnams prisipažino, jog tarnyba kol kas nepajėgi užtikrinti, kad kažkas panašaus nepasikartotų.
„Matot, kas iš mūsų daroma. Skyriuje be manęs – trys darbuotojai, ir dirbkite ištisą parą. Su laiku tie dalykai detalizuosis. Jau prieš porą savaičių esame paskaičiavę, kiek etatų reikia, kiek lėšų, jeigu dirbtume 24-ias valandas. Bet kol kas – tai nėra vieša informacija. Galiu pasakyti tik, kad kovo 17-tą dieną gausime atleidimo lapelius. O dabar mes – tik emociškai įpareigoti veikti, tačiau teisiškai neįgalinti. Turim reaguoti… Jei nereaguosime šiandien, rytoj ar poryt bus sunkiau arba per vėlu“, – seniūnus padėti mažamečių teisėmis besirūpinantiems tarnautojams ragino L. Zukienė.
Vien 2016-aisiais į Anykščių savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus apskaitą pateko 30 naujų socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 61 vaikas. Per šiuos metus iš asocialių gyventojų buvo paimti 26-i vaikai.
{flv}l_zukiene{/flv}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.