Pirmokų gimnazistų laukė „žiauriai – švelnūs“ išbandymai

Priešpaskutinę savaitę prieš rudens atostogas gimnazijoje vyko pirmokų gimnazistų krikštynos. Šiemet 135 pirmokai gimnazistai, suėję iš skirtingų mokyklų, susibūrę į penkias klases, jau kiek apšilę kojas gimnazijoje, atlaikė krikštynų išbandymus ir įsiliejo į gimnazijos bendruomenę.

Pagal gimnazijos tradicijas kiekviena klasė vyko į Jono Biliūno tėviškę Niūronyse ir klausėsi jautraus pasakojimo apie rašytojo gyvenimą bei kūrybos motyvus. Mokytojas Gintaras Ražanskas vedė pamokas gimnazijos muziejuje, kad pirmokai sužinotų garbingą 100 metų mokyklos istoriją. Nors spalio antra savaitė buvo su siaučiančiais vėjais ir lietumi, tačiau krikštynų rytą pasitiko rudeniška saulė. Nerimas, džiaugsmas, šypsenos… Su tokiomis nuotaikomis ketvirtadienį į mokyklą atėjo pirmokai gimnazistai. Juk būtent tądien jų laukė ketvirtokų paruošti „Žiauriai – švelnūs“ išbandymai. Ne be priežasties renginiui pasirinkta šiuo metu aktuali Covid – 19 tema, nes dabar itin svarbu rūpintis savo ir kitų sveikata, kad globalinis virusas neapsilankytų mūsų gimnazijoje. Dvyliktokai, pasipuošę baltais chalatais ir kaukėmis, patikrino visų sveikatą ir išdavė sveikatos pažymėjimus, taip pat papuošė specialia uniforma. Toliau buvo patikrinti pirmokų sportiniai gebėjimai, vikrumas, greitumas, kojų miklumas ir stiprumas. O dar veidų paženklinimas, žygiavimas, skanduotės… Be to, ketvirtokai patikrino, ar pirmokai moka gimnazijos himną. Džiugu, kad šią dieną vienintelės spalvos, nudažiusios pirmokų skruostus, buvo natūralaus raudonio… Drąsiai galime sakyti, kad pirmokai ištvėrė visus išbandymus ir yra verti biliūniečio vardo.

Penktadienį pirmokams buvo šventinė diena. Gimnazistai klausėsi edukacinio koncerto „Džiazas“, Laimės žiburio papėdėje vyko literatūrinė pamoka, mokiniai aplankė Jono Biliūno kapą, uždegė atminimo žvakę. Sugrįžus į gimnaziją, vyko oficiali krikštynų dalis, kurią repo ritmu vedė dvyliktokai Žygintas ir Gustas bei pirmokės Adrijana, Diana ir Gabija. Pirmokai prisiekė būti tikrais biliūniečiais. Penkios pirmokų klasės savo prisistatymais įrodė, kad yra žavios, kūrybingos, išradingos ir nepakartojamos.

I klasių kuratorė Almyra Sabaliauskaitė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.