Pirmojo turo laimėtojai išskyrė rinkiminės kovos korektiškumą

Deltuvos šiaurinėje apygardoje rinkėjai sekmadienį pirmenybę atidavė dviem kandidatams, kurie dėl Seimo nario mandato susigrums antrajame rinkimų ture. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Tomas Tomilinas, už kurį balsavo 3491 rinkėjas, ir  Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai kandidatas Sergejus Jovaiša, už kurį balsą atidavė 3305 rinkėjai, sako patenkinti rezultatu ir ruošiasi antrajam turui.

 „Nykščių“ pakalbinti po pirmojo rinkimų turo abu kandidatai, savaime aišku, dėkojo rinkėjams ir  jau dėliojo žingsnius tolimesnei kovai. T. Tomilinas dėkojo bendruomenei už atvirumą, o S. Jovaiša labiau džiaugėsi partijos sėkme ir kad žmonės suprato, „kas  yra netikri pranašai“.

Paklaustas, kaip vertina pirmąjį rinkimų turą, „valstietis“ T. Tomilinas sakė, kad yra laimingas. „Esu laimingas, kad mane priėmė bendruomenė, kad neatmetė. Nepatyriau jokių patyčių, atmetimo ar žeminimo. Taip pat džiaugiuosi garbinga rinkimine kova. Labai noriu persikelti gyventi į Anykščius, žmonių palaikymas mane tikrai motyvuoja. Žinoma, dar turiu pasakyti, kad anykštėnai antrajame ture ne tik rinks Seimo narį, bet dalyvaus visos šalies politikos formavime, nes nuo žmonių, kurie balsuos,  priklausys, ar bus darbų tęstinumas, ar ne. Būtent rajonai nulems, kokia bus šalies valdžia, ar sulauksime to, kas pradėta, tęstinumo“, – sakė T. Tomilinas.  

Konservatorius S. Jovaiša po pirmojo rinkimų turo sakė, kad jaučiasi irgi gerai. “Vertinu rinkimų rezultatus su pozityviu optimizmu. Manau, Lietuvos žmonės suprato, kas  yra netikri pranašai. Aš galvojau, kad pateksiu į finalą, bet mane labiau džiugina bendra padėtis po rinkimų pirmojo turo, kad žmonės pasitikėjo Tėvynės sąjunga. Ne išimtis ir Anykščiai. Dėl antrojo turo tai tiek aš, tiek mano oponentas surinkome panašiai balsų, skirtumas labai nedidelis, todėl laukia nelengva kova, todėl pasiraitojam rankoves ir dirbam. Tiesa, reikia paminėti, kad mane maloniai nustebino šių rinkimų korektiškumas mūsų apygardoje ir, aišku, dėkingas kiekvienam,  balsavusiam už mane“, – „Nykščiams“ sakė S. Jovaiša.

Linas BITVINSKAS

27 komentarai

 1. Įdomu ar pergalės atveju, po poros mėnesių vilnietis beprisimins kelią į miestelį, apygardą kurioje buvo išrinktas?

 2. taip galvoti niekas nedraudžia. Kaip benorėtų vis tiek privalės rodytis Anykščiuose. Praeitoje kadencijoje kiek kartų matėte savus seimūnus mieste išskyrus per renginius. Tai va mastyk. Jaunam nieko nereiškia lankytis ir su žmonėmis bendrauti.

  • „todėl pasiraitojam rankoves ir dirbam“,- ir ką gi tokio stebuklingo per 2 sav. žada , pasiraitojes rankoves, nudirbti S.Jovaisa?😊. Galejo ir anksčiau susiprast, kad dirbt reikia, turėjo tam laiko⌛

   • Jaunas anykštėnas

    Aš, kaip jaunas lietuvis, nenoriu, kad dabartinė valdžia tęstų savo darbų. Kuri užsiima priešrinkiminiu populizmu, kuris yra kenksmingas mūsų ekonomikai. Valstiečiai kalba apie centro kairės formavimą, kai partijos pirmininkas Karabasas yra oligarchas, o tai tiesiog yra aksimoronas ir prieštarauja logikai (jūs tikitės socialinės lygybės iš oligarcho?). Jaunas lietuvis yra prieš draudimus, kuriuos įvedė valstiečiai. Todėl norėčiau paprašyti LVŽS rinkėjų ir tų, kurie ketino balsuoti už jų atstovą ir visų kitų, nebalsuoti už Tomiliną ir pamąstyti apie ateities Lietuvą, kuri priklauso jaunam Lietuviui, nes jaunas lietuvis, nenori jos tokios, kokią dabar kuria LVŽS.

    Pagarbiai
    Jaunas anykštėnas

 3. gyvenime pasitvirtina taisyklė, kad savam krašte pranašu nebūsi,keista mes vis pasiduodam svetimų įtakai,nors mes po rinkimų jų akyse nematome, atrodo nebūtų vietinių anykštėnų

 4. Sergejus 12 metų Seime berods, tai ką jis konkrečiai padarė dėl Anykščių? Gal ko nežinau, gal kam padėjo išspręsti kokias nors problemas ar kokį įstatymą primėmė. jei žinot, praneškit, gal aš ko nežinau.

 5. Tomilinas jau isrinktas pagal partijos sąrašą ,rinkime Jovaišą

 6. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas tiksi, kad po rinkimų socialdarbiečiai būsimajame Seime užsitikrins 12 mandatų.

 7. Nėra ko kalbėti apie „pranašus“,turbūt atėjo laikas pensininkams neleisti į Seimą(apie Jovaišą).Yra jaunesnių žmonių,kurie tikrai perspektyviai mato Lietuvos ateitį,kurie visai kitokio mąstymo nei nukvakę,užsisėdęję solidaus amžiaus senjorai.Lai jie ramiai sau sėdi ir memuarus rašo apie jaunystėje nuveiktus darbus,bet lai nebelenda į seimą,nors ten labai miela ir puiku,o be to-labai gerai apmokamas darbas (už pasėdėjimą ir rankų pakilojimą)-geriau niekur nerast…

 8. Be Jovaišos nematot prasmės?Jeigu nėra ką rinkti tai geriau nieko,negu šį užsisėdėjųsį senjorą.

 9. Jūs čia nežiūrėkite tik Tomilinas vs. Jovaiša, jūs ziurekite placiau. Ar dar norite 4 metu ir bardako su zalstieciais, ju visokiais draudimais? Jus patenkitnti ka jie pridirbo… Automobilio mokestis, ivairus draudimai ir isidirbinejimai, keliuko istorijos…
  Geriau mandatas Jovaisai ir stipresne desiniuju valdzia su issilavinusia premjere Simonyte, nei mentas valdzioj su verygom ir sirinskienem….

  • aciu geraiu Gabrielius su 1 euro vilniaus centre istorijomis bei bankams Simonytes pasakiskas palukanas

  • Reikia ir po rinkimų paklausyti ką partijos šneka

   Valdovų rūmuose buvo konferencija ir buvo užduotas klausimas „Kuriuos valstiečių draudimus pirmiausia panaikinsit?“ Ir koks atsakymas? Net pati aršiausiai nusistačiusi prieš draudimus partija, Laisvės partija išsisukinėjo nuo atsakymo: pirma peržiūrėsime, apsaugos priemonės reikalingos nuo viruso, na gal alkocholio draudimą reikėtų peržiūrėti. Jau nebesakė, kad naikinsim draudimus. Prisiėmimas atsakomybės tai ne populistinės šnekos. Mažinti gali pensijas, pašalpas, vaiko pinigus. Pakelti mokesčius.

  • e, a tai draudimai nebuvo reikalingi? čia pyksti kad išgert negali sekmadieni nuo 15val ar kad kaukę turi nešiot? palaikau visus draudimus ir mokėsčius, ypač automobilio. Gal susiprotės ir mažiau terš su savo dyzeliniais kledarais.

   • Aš kalbu, kad daugelis partijų pažadėjo naikinti draudimus, bet kai išrinko nebežada, o juk už juos ir balsavo žmonės. O man draudimai nekenkia, alkoholio iš vis visą sekmadienį gali nepardavinėti. Visiems valstiečių „draudimams“ 100 proc pritariu 🙂

 10. Ką tas Jovaiša ar kas matė ar girdėjo kalbant per TV ar jis ką pasiūlė nieko tik pasiema alga ir sėdi. Tipo dirba

 11. pritariu 000 ir Onai. Tikiuosi zmones bus protingi ir nebalsuos uz Jovaisa.

 12. beveik iš Anykščių

  Susipraskim , argi konservatoriai stengiasi, kad eiliniam žmogui butų gerai. Jie tik sau kuo didžiausią kapitalą kaupia ir net nesupranta kaip gali eilinis žmogus iš minimalios algos gyvent. Matot beveik 12 mln. eurų unūkęlis per metus sukaupė. ir iž kokio verslo? ogi iš privačios mokyklos. Jūs tai įsivaizduojat?

 13. Paprastas anykštėnas

  Pagal komentaro logiką esi KVAILAS ANYKŠTĖNAS

 14. Nežinau, ar korektiška buvo valstiečiams leisti konkurentus juodinantį žurnalą. Tačiau buvo kaip buvo. Dabar laukia antras ratas. Valstiečiai rinkimus prapylė, liks opozicijoje, todėl naudingiau balsuoti už Jovaišą, kuris bus valdančioje daugumoje. Antra vertus Tomilin išrinktas, jau seime, už jį balsuodamas į seimą atitempsi kokių Širinskienę ar Kepenį. Ir kas mums iš to?

 15. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Man kartais keista kai zmones negali izvelgti tokiu akivaizdziu desningumu… As apie socialines spirales. Kaip autoritarinis taip autorinis mastymas, kas mus valdo. Tauta miela, mes dievindami autoritarizma, kaip mus kazkas valdo, tik savotiskos psichikos politikams karunas ir napoleono statusa narcistiniame ju susireksminime uzdedame. Mus valdo inertiskos socialines spirales ir ju zmonija jokiais autoritarizmais ir karaliais nesugeba suvaldyti…

  Minejau kazkada kad pagal viska mum tos laisves atseiketa 50 metu. Nera nieko lengviau kaip stebeti mazas spirales ir ju atsikartojimus mazoje valstybeje. 2016 metai buvo musu esamos kulturos kulminacijos metai. Tai ka mes pasiekeme per 6 seimu kadencijas 2016 trrrrrrrrrrr dinnnn din bummmm bummmmmmmmmm tarsi dzergiancio didziulio surudijusio laikrodzio rodykles persuktos atgal. ir 2016 – 2020 metu seimas atkartojo panasu i 2012 – 2016 metu tik tarsi pradetume eiti atbulomis…

  Ir siai dienai turesime 2012 metu situacija. Tiksliau 2012 – 2008… Ne 2012 rinkimu rezuktatus (socdeminius), o 2012 seimo pabaigos politini issidestyma su kuriuo eisime i 2008 (2024). Ir butent 2012- 2008 metu atikmuo, nes kolicijos ir skaidosi. Taigi truksta gerbiamos Degutienes atitikmens seimo vades kedeje. Ir galime sakyti kad visas sis reikalas irodytas. Spirales geriausiai jauciamos savo atsikartojimo atspindi.

  Zmonija nepripazista socialiniu spiraliu, nes lenda nelabai maloni tiesa, kad ne zmonija kuria ir kontroliuoja savo civilizacija, o civilizacija absoliuciai inertiska pajungusi savo evoliucijai tam tikra biologine forma. Tarsi savotiska bezdzioniu shizofrenijos forma, kuri igavusi socializacijos issivyste iki homo sapiens, kuriam prasme atrasti kuo toliau, tuo sudetingiau. Juolabiau kai pats homo sapiens praktiskai neturi pasirinkimo laisves. Ir dabar paziurekite i virsuje reklamini filmuka apie homo sapiens pasirinkimo laisve ir savo gyvenimo seimininku tapima rinkimu pagalba.

  Tik jei is tiesu turime socialine spirale(gali jos ir nebuti), tai man idomu einant atbulomis kaip vyks 2009 metu atitikmuo 2023… Jei tais metais seimo pirmininkas buvo isspirtas, tai palei spirales desni panasus personazas turetu buti paskutiniams metams pagal atvirkscio veidrodzio desni inspirtas. Bet priezasti kodel pagal panasu desni tures but pakeista sventos mergeles atitikmuo sioje kedeje sunkiai ismastau. Tai kad isimyles koki kriminalini autoriteta pagal panasu scenariju, kito varijanto nerandu :).

  Na bet cia pajuokavau siek tiek, paprastai taip tiksliai paraidziui spirales nesisuka. Bet kaip matome kai praejusiu laiku issekusius politikus keicia ju ipediniai, vaikai ir net anukai, tai pasikartojimo scenarijus visai imanomas.

  • gal pats vaikų neauginai ir savo “filosofavimais“ nemokinai pasaulio pažinimo, kad stebiesi pasaulio Sutvėrėjo dėsniais ? 🙂

 16. Šalin patyčias

  Visi kurie nemyli, Gretos turėtų balsuoti už Sergejų. Nes didesnės gėdos Anykščiai neturėjo.

 17. O auksciausias rinkim visus kas liberalu laisves partijas o kaip bus gerai LIETUVOJ pilna kanapiu .pideru .tai tada gales anyksciu mergaites dirbt ir gimdyt o pideriukai augint vaikucius naujai vadai. Tik nepamirskit anyksciu runkeliai balsuokit uz lanzberginius tada vel pensijas simanycia nubrauks valio pirmyn

 18. Nepamirškit kad Tomiliniukas yra tuteišis, todėl jam su Tamošausku svarbiau Jūsų balsai, bet ne anykštėnų reikalai. Variantai blogi abu. Kadangi kito pasirinkimo nėra – renkuosi mažiau blogesnį ir basą atiduosiu Jovaišai.

 19. Aplamai valstiecius reik varit i kaima o ne iseima

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.