Pirmenybė rūbams, pasiūtiems iš natūralių medžiagų

Kaip dažnai prieš nusipirkdami patikusį rūbą, žvilgtelite į jo etiketę? Ne į kainos etiketę, o į informacinį lapelį, prisiūtą vidinėje drabužio pusėje. Mokant perskaityti šią glaustą informaciją, sužinosite ne tik kokioje temperatūroje rūbą skalbti ar lyginti, kokia medžiagos sudėtis, bet ir kaip jis nešiosis. Rodos, daugelis žino pagrindines skirtingų pluoštų savybes: vilna šilta, medvilnė paprasta, bet miela, šilkas lepus, linas glamžus, sintetika nesiglamžo, bet gali elektrintis. Vis tik, verta pasikartoti, kokie yra svarbiausi iš natūralių medžiagų pasiūtų rūbų privalumai.

Galima išskirti tris svarbiausias siūlų, iš kurių gaminami audiniai ir mezginiai, grupes: natūralūs, dirbtiniai ir sintetiniai. Bene geriausiai visiems pažįstami yra tradiciniai natūralūs pluoštai – vilna, linas, medvilnė ir šilkas. Sintetinės, iš polisterinių, poliamidinių ar akrilinių siūlų pagamintos medžiagos rūbams siūti naudojamos palyginti neseniai. Dirbtinio pluošto medžiagų gamyboje naudojamos specialiai apdirbtos natūralios medžiagos – celiuliozė, pieno ir sojos baltymai, bambuko pluoštas ir kitos.

Svarbiausi visų natūralių medžiagų privalumai yra laidumas orui, geras drėgmės sugėrimas ir ženkliai mažesnė alerginių reakcijų tikimybė. Be to, natūralių pluoštų tekstilė nekaupia elektrostatinio krūvio. Verta prisiminti ir tai, kad natūralios medžiagos yra draugiškesnės aplinkai, nes jas gaminant mažiau teršiama gamta, o rūbai yra tvaresni. Žinoma, kiekvienas pluoštas turi savo išskirtinių „supergalių“.

Medvilnė

Šiuo metu pasaulyje vienas populiariausių natūralių pluoštų yra medvilnė. Medvilninė medžiaga išsiskiria lengvumu, minkštumu bei ypač geru oro pralaidumu. Norint, sukurti plastiškesnę medžiagą, į medvilnę dedama šiek tiek elastano. Ieškantys išskirtinės kokybės, renkasi organinę medvilnę, kuri gaminama tausojant gamtos išteklius. Tokia medžiaga ypač tinka vaikiškiems rūbams, nes yra itin švelni jautriai odelei bei padeda išvengti alerginių reakcijų.

Vilna

Vilna yra unikali savo termoreguliacinėmis savybėmis, todėl ji ne tik šildo, bet gali ir vėsinti. Vilnonės medžiagos gebėjimas greitai išgarinti drėgmės perteklių, apsaugo nuo perkaitimo suplukus ir užtikrina optimalią kūno temperatūrą. Modernios apdirbimo technologijos leidžia suvaldyti bene didžiausią vilnos trūkumą – kandumą. Skirtingų rūšių vilna gali būti tokia plona iš švelni, kad tinka net apatiniams rūbams siūti.

Linas

Sparčiai didėja ir kito tradicinio lietuviško pluošto – lino populiarumas. Tai išties idealus pasirinkimas vasaros rūbams, nes nesutrikdo oro cirkuliacijos. Atsakingi vartotojai lininius rūbus vertina ne tik dėl natūralios estetikos, bet ir dėl tvirtumo bei lengvos priežiūros. Linas yra net 2-3 kartus tvirtesnis už medvilnę. Lininės kelnės, suknelė, palaidinė ar kitas rūbas sėkmingai tarnaus ne vieną sezoną.

Viskozė, modalas ir kiti dirbtiniai pluoštai

Dažnai kyla neaiškumų dėl viskozės, modalo ar sojų pluošto medžiagų natūralumo. Tokių medžiagų savybės yra artimesnės natūraliems audiniams. Dirbtiniai pluoštai gaminami specialiai apdorojus natūralias medžiagas – pieno ar sojų baltymus, bambuką ar medieną. Viskozė ir modalas gaminami iš specialiai apdorotos celiuliozės, abu primena medvilnę. Viskozė yra už pastarąją švelnesnė ir minkštesnė, todėl užtikrina itin malonią lytėjimo patirtį. Ši medžiaga puikiai tinka vasariniams rūbams, nes labai gerai praleidžia orą ir „vėsina“. Modalas yra itin lengva ir nešioti patogi medžiaga, pasižyminti minkštumu ir švelniu tarsi barchatiniu paviršiumi. Iš sojos pupelių luobelių gaminamas baltyminis pluoštas savo savybėmis primena kašmyro ir šilko derinį. Pastarasis puikiai sugeria ir išgarina drėgmę.

Mėgstantiems komfortą, kurį užtikrina iš natūralių medžiagų pasiūti rūbai, Utenos Trikotažas siūlo puikiai atrodyti ir patogiai jausti kiekvieną dieną.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.