Pilies statybos gali duoti pelno

Prancūzijoje daug naujų pelningų darbo vietų sukurta, nusprendus atstatyti XIII-to a. mūrinę valdovų rezidenciją, naudojantis tik tų laikų technologijomis. Jau du dešimtmečius akmenis kūjais skaldantys statybininkai užsidirba tik iš smalsuolių. Anykščiuose, vos pradėjus Vorutos pilies parengiamuosius darbus, taip pat prisirinko norinčių pasižiūrėti.
Prancūzai darbininkai dirbdami dėvi ir tų laikų drabužius. O statybų aikštelėje kur kas labiau koncentruojamasi į kokybę, o ne kiekybę. Skelbiama, jog tik pačioje pradžioje lėšos buvo skirtos iš biudžeto. Dabar visi dirbantys išlaikomi iš lankytojų surinktų pinigų. Skelbiama, jog per metus statomą viduramžių pilį aplanko iki 300 000 turistų. O darbo dar turėtų pakakti mažiausiai dešimtmečiui.
Anykščiuose medinė viduramžiška pilis bus pastatyta gerokai greičiau. Meras Kęstutis Tubis sako, jog trečdalis pastato bus visiškai baigtas ir duris atvers po dvejų metų. Tačiau neabejojama, kad pilis vilios lankytojus ir proceso metu. Rąstai statinio sienoms bus naudojami tokie pat kaip ir senovėje. Sienojai turės būti nemažiau nei 30 cm skersmens.
Rugpjūčio pradžioje, tik pradėjus tiesti laikinąjį privažiavimą, žmonės su susidomėjimu stebėjo tai, kas vyksta.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.