Pigiai maitinti būtina

Anykščių rajono kaimiškose mokyklose beveik visi moksleiviai gauna nemokamus pietus. Tuo tarpu aplink sostinę esančiose panašiose gyvenvietėse tokio kompensuojamo maitinimo neturi beveik niekas. Apie tai, kad gyvename skurdžiai, kalba ir dar vienas iškalbingas faktas – bent pusė daugiabučių gyventojų gauna kompensacijas už šildymą.

Anykštėnų vaikams galimybė mokytis dar reiškia ir skrandžio reikalų sprendimą. Tik va – kas į juos patenka? Pernai metais berniukai ir mergaitės pavalgydavo už pusantro Eur.

Kai kam  iš jų – tai vienintelė proga užkąsti. Skaičiuojama, kad rajono kaimiškose mokyklose kai kur nemokamai pietauja iki 98 proc. mokinių. 

Buvęs Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Patumsis buvo tas žmogus, kuris labai džiaugėsi, jog tuometei administracijai pavyko surasti pačius pigiausius šalyje maisto tiekėjus, maitinančius tuos, kuriems labiausiai to reikia: ligonius, vaikus ir ministerijų klerkus.

Tačiau džiaugsmas ilgai netruko. Jau po metų Jono Biliūno gimnazijos mokytojai nebebuvo patenkinti tiekiamu maistu, o vaikai, kurie norėjo ir galėjo maitintis sveikiau, valgyklas iš viso aplenkdavo.

Dar anykštėnams būtina surasti ir patį pigiausią šilumos tiekėją. Sezonas jau ant nosies.

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.