Perteklius energetikoje – ar beiškils saulės elektrinių parkas Anykščių rajone?

„Žaliosios energijos“ pasaka baigėsi. Pasirodo, jos jau per daug. Reikia stabdyti. Priminsiu, kad Troškūnų seniūnijoje suplanuotas apie 117,85 hektaro ploto saulės elektrinių parkas. Energetikos ministerija, vadovaujama Dainiaus Kreivio, visaip skatino statyti, paskelbė projektą „Proveržio paketas: žalia šviesa žaliajai energetikai“. Tačiau dabar, kai statytojai sudėjo daug lėšų į dokumentų rengimą, žemės sklypų įsigijimą ir galios išpirkimą,  statytojai informuoti, kad plėtrą… reikia stabdyti, o ministerija nuostolių nekompensuos.

Tiems, kas nespėjo pastatyti saulės elektrinių, koją pakišo  Seime skubiai priimtos ir liepos 8 dieną įsigaliojusios papildyto Atsinaujinančiųjų išteklių energetikos įstatymo nuostatos, pagal kurias saulės šviesos energijos elektrinių suminė įrengtoji galia (SĮG) Lietuvoje negali viršyti 2 gigavatų (GW). Išanalizavus ir susisteminus liepos mėnesį gautą informaciją iš AB „Litgrid“ ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ apie pasirašytus ir galiojančius ketinimų protokolus, 2 GW saulės šviesos elektrinių įrengtoji galia galėjo būti viršyta po šių metų birželio 13 d. Saulės elektrinių statytojai buvo informuoti, kad Lietuvoje veikiančių saulės elektrinių SĮG jau pasiekė 2 GW ribą, todėl plėtrą reikia stabdyti. Kitaip sakant, „žaliųjų“ elektrinių jau yra per daug. Neaišku tik tiek, kaip bus traktuojamas Troškūnuose numatytas parkas, ar jo galia įtraukta į  2 GW, ar dar ne.  

Pernai metais buvo patvirtintas saulės šviesos energijos elektrinių infrastruktūros vystymo Troškūnų seniūnijos teritorijoje specialusis planas, numatytos  zonos, kuriose gali būti vystoma saulės energetika. Plane nurodoma, kad Vašuokėnų  ir Naujasėdžio kaimų teritorijoje numatoma pastatyti iki 90 MW įrengtosios galios saulės šviesos energijos elektrinių parką.Planuojamo saulės šviesos energijos elektrinių parko teritorija – apie 117,85 hektaro ploto, išsidėsčiusi maždaug už 5 kilometrų į šiaurę nuo Troškūnų miesto, apie 1 km į šiaurę nuo Vašuokėnų kaimo ir apie 2,7 km į pietryčius nuo Surdegio miestelio. Plane buvo numatyta, kad saulės moduliai būtų sumontuoti ant žemėje įrengtų metalinių arba betoninių polių ir išdėstyti horizontaliomis eilėmis šiaurės pietų kryptimi visoje planuojamoje teritorijoje. Saulės šviesos energijos elektrinių parko teritorija buvo numatyta  aptverti tvora.

Troškūnų seniūnas Rimantas Sereičikas, paklaustas, ar jau kas nors vyksta numatytame plote, tvirtino, kad dar jokių darbų nesimato.  „Tiesiogiai nesu susidūręs nei su vystytojais, nei su gyventojais, tačiau statybos darbai dar nevyksta, matyt, dar yra kokia planavimo stadija“, – sakė R.Sereičikas.

Tokio valdžios sprendimo nesupranta ne tik investuotojai, bet ir Lietuvos atsinaujinančiųjų išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, kuris sako, kad gyvenant energetinio karo sąlygomis sprendimas pristabdyti saulės elektrinių plėtrą yra netoliaregiškas.

Beje, tai ne vieninteliai keistumai – tą pačią dieną Seime skubiai priimtos ir nuostatos, pagal kurias žymiai palengvinamos sąlygos vėjo elektrinių statytojams – jiems jau nebereikės gyventojų sutikimo statant jėgaines.

NYKŠČIAI

22 komentarai

 1. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  2 gigowatai , tai panasiai 2 terwatvalandziu energijos per metus. Lietuva per metus vartoja apie 12-13 terawatvalandziu .. Vejo jegaines duoda apie 1.3 – 1.5 tw/h..

  Pridejus kitus saltinius vos vos isivelka Lietuviska elektros gamyba iki %30 esamo poreikio… Toks vaizdas kad grasinant bet kokiu atveju atsijungti nuo rytu tiekeju, akivaizdi priklausomybe nuo Nord Poolo „liberalizuotos“ rinkos…

  Niekaip negaliu logiskai kitaip paaiskinti tokiu „liberalizuotos“ rinkos ribojimu. Kai energijos poreikiai esami 12tw/h gali augti du kartus..
  Tiek augant pramonei, tiek elektra naudojanciu transporto priemoniu skaiciui.

 2. Kur dingo pries du metus planuotos iki 2025 m – 5 milijardai kWh pagaminamos is saules ir vejo…

  • Leonas Alesionka

   Nežinau kur dingo tie 5 milijardai, tačiau tikiu, kad yra perteklius brangios ir vis labiau brangstančios elektros. Gi pigios elektros, kokią dabar gamina Astravo AES, tikrai yra deficitas. Nėra nei elektros, nei dujų pertekliaus Lietuvoje. Yra tik nebeįkandamos šių energetikos šaltinių kainos, kurios sukelia maisto prekių, kuro ir paslaugų kainas Lietuvoje. O žmonės yra priversti dėl to skursti ir kentėti.

 3. Debylu šalis lytva ir visa ES

  Eilinį kartą apipis žmogelius. Elektros jiems per daug – nes suprantat kai saulė vergams nemokamos elektros prigamins, kas milijardus € suneš į vyriausybės mafijos kišenes ?

 4. Valstybinė mafija dirba

  su narcizu priešakyje. Ordinus tik moka ruskiams orkams suteikti, o paskui atimti. Kodėl gi ordinų neduoda saviems ?

 5. Kaži ar jau greitai kas

  mus ’’išvaduos’’ nuo šitos mafijos pinklių ?

 6. Va Vengrijos Vadovybė dirba žmonėms

  Uždraudė malkas ir kt.energetinius resursus (briketus, granules, anglis, dujas, nafta, malkas, pjuvenas., net degias antrines atliekas..) išvežti iš Vengrijos. Mato bent jau ateitį vengrai.
  Ką jūs avys matot ? Pažiūrėkit kokiais kiekiais eina jūsų pagaminti briketai, granulės ir malkos…į visą pasaulį dar net ir šiomis dienomis ’’fūromis’’ ir jūriniais konteineriais !
  Panašu tuoj patys ’’bybį’’ čiulpsit.. !

 7. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Mafija atima pinigus is turciu ir dalinasi su vargsais gerbiamieji. Cia tiesiog politizuotas solid. konrgesas, kad neduog dieve realiai elektros rinka liberalizuosis….

  Ir nevarykit ant prezidento troliai. Jis visiems neitinka nes nei su vienais neprasideda……….. Gal vienas is geriausiu prezidentu per visa istorija. Nebukite Maldeikienes……….

 8. Nusimeskime kaukes PONAI !!!

  Uzknisot su savo avyssssssss avysssssssssss avyssss.. Kuo labiau aviuojates, tuo labiau patys i tas avis panasus su tuo bliovimu……
  Valdzia apaciu veidrodis…. As jums galeciau privesti simtus pavyzdziu kaip jus prisitaike prie tos valdzios. Bet jus saves nelaikote p….osais, isviepiate tokias palaimaingas mordikes……….. U TI ZINAIIIII KUUUUUUUUUUUUUUU KAIP BABKYTES EINA………

  uzknisot savo avimis………..

  • ’’Beje, tai ne vieninteliai keistumai – tą pačią dieną Seime skubiai priimtos ir nuostatos, pagal kurias žymiai palengvinamos sąlygos vėjo elektrinių statytojams – jiems jau nebereikės gyventojų sutikimo statant jėgaines.’’
   Ką tai reiškia ?
   O gi tą, kad iš tokių vėjo jėgainininkų galima gauti ir ’’brendžio dėžutę’’ ir dar ko nors ’’skanaus’’ ir kt. , o ką gausi iš saulės elektrinių kurias ubagai įsirengs ant savo namų stogelių ?
   Čia kaip skaitiklį uždėti ant subinės ir bezdalus apmokestinti !
   Koks čia įdomumas gyventi šalyje kai visi 100 % bus turtingi ? Kur tas išskirtinumas ir demokratija ir ’’elitas’’ dings ?
   Nusiimk kaukę vieną kart Kvaziau !

   • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Tingiu knistis po oficialius dokumentus, bet man atrodo tai ne namu ukius liecia, o pramoniniu budu verslo tikslais irenginejancius..

    O kas liecia namu ukius nesutinku kad zmones tampa savarankiski. Vamzdzio galas vis tiek prijungtas. Visu pirma prijungta ESO, nes elektra reikia kazkur pasideti, galima kaip nori uz virvuciu tampyti.

    Antra mano galva kol kas nezymus, bet aiskiai vystosi tendencija priristi apskritai viska prie pasauliniu Informaciniu sistemu, sildymo sistemas, automobilius, tuo paciu ir namu ukio energetika.

    Ir netgi jei isirengsi visiskai nepriklausoma namu ukio energetika, vis tiek grubus kisimasis ir energetikos rinka paliecia visas visas sritis, ne tik kainas namuose elektros rozeteje.

   • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Apskritai pasauli vergove niekur nedingo, tik keitesi vergoves valdymo formos, kurios vadinasi „Ar nori laisves gurksnio?“

    1 Fizine vergove, vergai laikomi jega. Ir sudaroma daugumai iliuzija, galimybe issipirkti fizine laisve.
    2 Baudziava. Valdymas per zemevalda, suteikiant vergams po mazyti zemes lopineli, suteikiant iliuzija einant laza uz tai, tapti laisvais.
    3 Kapitalizmas… Valdymas per bankines sistemas ir paskolas. Daugumai suteikiant iliuzija issivaduoti is finansines priklausomybes. Nors kas idomu, kuo didesnio kapitalo valdytojas, tuo didesne priklausomybe nuo finansu rinkos jis igauna.

    4 Na ir dabar pasaulis ieina i informacini valdyma. Sioje vietoje tas pats kaip su baudziava. Reikia buti labai atidiems kur tau tariamai nemokomo surio lopineli suteikia, o kur uz tai pririsa.

 9. Fašistų režimas dabar skurdins tauta ???

  • Taip, fašistai prie gero nepriveda

   Taip, ruZZijoje 2022 m. pirmąjį ketvirtį ruzzijos piliečių, kurių pajamos yra žemiau skurdo ribos, skaičius siekė 20,9 mln. Ši informacija buvo paskelbta 2022 m. birželio 14 d., Federalinės valstybinės statistikos tarnybos (Rosstat) ataskaitoje.

   Neturtingų rusų skaičius yra beveik 69% didesnis nei praėjusių metų pabaigoje, kai Rosstat suskaičiavo 12,4 mln. žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos. Remiantis oficialiais 2020 m. duomenimis, ruzzijoje gyveno 144,1 mln.

   • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Ismokite mastyti neguminiais duomenimis……….

   • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Bet jus man pasakykit, kokie tarakonai pas zmogu turi begioti galvoje, nepasidomejus koks skaicius Marijos zemeje zemiau skurdo ribos gyvenanciu. Niekas nepalaiko nei karo, nei Putino…… Bet kai as pamatau skaicius, negaliu pakesti plunksnuociu mastymo tame. Man alergija juoda nuo sito…

    Kai pasiima Rasijos skurda, o Marijos zeme vietoj skaiciu kaip viskas gereja ir gereja. BE KATAKLIZMU MARIJOS ZEME SKURDO RIBOS NESIEKIA APIE 20%………..

    Ir galiu paaiskinti is kur tiek… Todel kad skurdas matuojamas visiems zmonems. Visam seimos ukiui. Jei skurdo riba 430 euru, ir seima sudaro 4 asmenis, Du sutuoktiniai ir du vaikuciai. Jei abu sutuoktiniai uzdirba po minimuma, visa seima, visi 4 asmenis gyvena zemiau skurdo ribos. DABAR PASKAICIUOKITE KIEK TOKIU SEIMU………

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.