Pereini tiltą, o toliau – „Pavojinga gyvybei. Lipti draudžiama“

Daugelis iš vaikystės prisimena pasaką, kuomet didvyris su žirgu prijoja kryžkelę, kurioje stovi kelrodis akmuo. Ant akmens užrašyta: „Į kairę josi – galvą prarasi,  į dešinę josi – aukso kalnus rasi“. Tačiau teko matyti ir linksmą piešinį, kur karžygys prijoja kryžkelę o ant akmens parašyta: „Eik namo“. Panašiai pasijauti apsilankęs prie naujojo pėsčiųjų tilto per Šventąją netoli Lajų tako. Lyg tai viskas gražu, pereini tiltu, o dešiniajame krante pasitinka grėsmingas užrašas: „Pavojinga gyvybei. Lipti draudžiama“. Beliko apsisukti ir grįžti atgal.

Taip ir padariau, tik patraukiau ne namo, o tiesiai pas Anykščių regioninio parko direktorių Kęstutį Šerepką pasidomėti, kada be pavojų bus galima pasiekti dešinį upės krantą.

„Pradėjus tilto statybą, buvo nutiestas kelias technikai privažiuoti ir tuo pačiu padarytas pagrindas dviračių takui. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba sutarė su Valstybine miškų urėdija, kad šie nuties vieno kilometro dviračių taką valstybiniame miške. Tačiau, pasikeitus urėdijos vadovui, dėl man nežinomų priežasčių sutartis buvo nutraukta, – paaiškino K. Šerepka. – Kadangi dviračių takui skirtos ES lėšos yra, tad artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai ir ieškomi rangovai šiam darbui atlikti. Pagal esamus reikalavimus būtina įrengti laiptus į kalną, todėl teko kiek pakoreguoti projektą. Nežiūrint į tai, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba patikino, kad iki turistinio sezono pradžios ši dviračių tako dalis bus įrengta ir keliauti į dešinį upės krantą problemų nebus“.

Kad galėtume pereiti ar dviračiu pervažiuoti naująjį tilta, belieka sulaukti vasaros. Nors, kitą vertus, kaip sako gyvenimiškoji išmintis ir patirtis: „Pažadėsi – patiešysi, netesėsi – negriešysi…“

Algimantas GUDELIS

 

9 komentarai

 1. Tiesa yra tiesa

  Valstiečių ir konservatorių veiksmai reformuojant miškų valdymą duoda vaisių.

 2. Buvau priejusi prie tilto , tai smarkiai siubuoja , nors ir didelio vejo nebuvo , o kas bus kai pus stiprus vejas , gal dar ji kaip tai parems , o dabar pavojus gyvybei didelis .

  • Ten bezdžionių tiltas , jis ir turi siūbuoti. O kas dideli bailiai ir mižniai , nėra ko juo vaikščioti.

 3. NU NESIPARINKITE ...

  Taigi dar nebaigtas tas tiltas. Užbaigs – niekaip neišjudinsite. Bus tvirtas kaip mūras! 🙂 Jokia vėtra neišklibins!!! 🙂

 4. Jeigu dabar nesaugus ir draudziama vaiksciot , matyt is blogu medziagu stato , pabaigs ir isvaziuos ir kur tu juos sugausi ,o cia ziurek ir pasipils nelaimes , tai tas iluzo , tai i upe ikrito , tai i kokia skyle koja nusilauze , o stato ziurek gal is kokios Vidurines Azijos statybininkai , jie tokiu darbu gal nera dirbe.

 5. Nieko nesuprantat…turi jis judėti,kitaip koks įdomumas…Perspėjantis ženklas – juk nebaigta ir nėra ko eiti tolyn,o kas bijo-vaikščiokit žeme…koks biesas ten jus neša…

 6. Svarbu ES pinigai sekmingai isvogti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.