„Per Vilnių“ Anykščių policijos komisariato pareigūno kontaktų gauti nepavyko

Šiandien, gegužės 25-ąją,  Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Penktadienį „Nykščiai“ telefonu susisiekė su  Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajone patarėja Laima Zukiene ir teiravosi kaip tarnyba sutinka šią dieną ir ar yra rajone šiai dienai dingusių vaikų. „Darbuotojai šiandien dirba savo tiesioginius darbus – du skyriaus specialistai teismuose. Mūsų žiniomis, šiai dienai rajone dingusių vaikų nėra.  Tiksliau, nėra paskelbtos paieškos. Reikėtų pasidomėti policijos komisariate, tačiau jei būtų kas nors dingę, mes žinotume. Gal mokyklose ir yra laikiniai „dingusių“, kurie nelanko pamokų, tačiau kol kas jų paieška neskelbiama“, – aiškino Vaiko teisų apsaugos skyriaus patarėja.

Pabandžius susisiekti su Anykščių policijos komisariatu, tinklapyje skelbiamas stacionarus telefonas buvo išjungtas. Anksčiau komisariato tinklapyje buvo skelbiami visų pareigūnų telefonai, tad problemos nekildavo. Dabar viskas tapo įslaptinta. Teko skambinti bendruoju šalies policijos telefonu 8 700 60000.  Pradžioje atsakiklis ilgokai klausinėjo, kokiu klausimu skambinama, po to atsiliepė konsultantė. Paprašius duoti Anykščių policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkės  Aušros Staškevičienės kontaktinį telefoną, konsultantė ilgokai „tardė“, kokiu tikslu pareigūnei skambinsime  ir kokiu klausimu kalbėsime. Išgirdusi, kad kalbėsime apie rajone dingusius vaikus, konsultantė trumpam sutriko ir atsiprašiusi pasakė, kad jai reikia pasikonsultuoti. Po kokių penkių minučių (per tą laiką su kažkuo pasikonsultavusi) pasakė, kad kol kas sujungti su norima pareigūne negalinti, gal galime paskambinti vėliau. Žodžiu, su Anykščių policijos komisariatu „per Vilnių“ susisiekti nepavyko.

Kita situacija buvo telefonu susisiekus su Dingusių žmonių šeimos paramos centro direktore Natalija Kurčinskaja. Paklausta apie šalyje dingusius vaikučius, ji mielai sutiko pakomentuoti situaciją, nors sakė, kad labai neturinti laiko, nes penktadienį Vilniuje  vyksta daug renginių, skirtų Tarptautinei dingusių be žinios vaikų dienai.

„Per metus Europoje skelbiama iki 250 000 vaikų paieška. Tai milžiniškas skaičius. 2018 metais Lietuvoje užregistruoti 3 046 vaikų dingimo atvejai, kas sudaro 73 proc. nuo visų dingusių. 2019 metų pirmą ketvirtį registruota 418 atvejų. Daugiau dingsta mergaičių, negu berniukų. 90 proc. nuo visų dingusių sudaro bėgliukai. Nelaimingi atsitikimai ir „visiški“ pradingimai bei pagrobimai sudaro apie 10 proc. Pagrobimai, tai kada vienas iš tėvų nežinant kitam išsiveža vaiką. Bėgliukai, tai vaikai, bėgantys iš globos namų, asocialių ar tvarkingų šeimų. Žinote, vaikai bėga  nuo kažko, nesvarbu iš kur. Jie bėga nuo tų, su kuriais jiems nekomfortabilu“, – aiškino centro direktorė.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

9 komentarai

  1. Ačiū supratome

    Prie ko privedė Skvernelio valdymas.

  2. cik viskas uzslaptinta

  3. arba uzdrausta arba islaptinta

  4. Asmens duomenų sauga-sauga duonenų asmens. Nerasta, neieškoma, ir nereikia.

  5. Prie ko cia skvernelis jai vaikai maistauja ir bega?ot atsilupeliai

  6. Idomu ko mentai bijo gal viesumo kad tingi dirbti

  7. …Skaudi ir opi tema…reikalingos didesnės pastangos užkirsti kelią toms bėdoms…Žmonės baikit ieškoti kaltų ir pamąstykim,ką daryti,kad tą sustabdytume….

  8. Vis geriau ir geriau

    Tuoj nebebus kam skambinti, Anykščių policijoje dar atleidimai eina. Pagal planą policijos komisariatai liks tiks apskrityse kaip ir kitos įstaigos. Tokie kaimai kaip Anykščiai su tokia politika greit sunyks.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.