Per Vasario 16-ąją pasveikintas Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas

 

Anykščių miesto centre 12 valandą buvo iškilmingai pakelta trispalvė. Anykštėnus su švente sveikino svečias iš Moldovos, o vėjas sutrukdė šventę padaryti dar iškilmingesne.

Šventiniai renginiai rajone vyksta visą dieną. Centrinė šventės dalis – vėliavos kėlimas Anykščių miesto centre. Prieš ceremoniją buvo įteiktas šimtasis ženklas, kuris skirtas paminėti Anykščiams nusipelniusiems žmonėms. Simboliška, kad “Šimtmečio anykštėno” ženklas buvo įteiktas Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkui, profesoriui Tomui Ladigai. Ženklo ir juostos nominantas ėjo atsiimti su anūku. “Lai tas šimtmetis, kuris praėjo, būna susipratimo, susivokimo šimtmetis, o pradėdami naują šimtmetį mes turėtume daugiau šviesos, daugiau tiesos, daugiau pozityvumo ir daugiau saulės, kuri visus tamsumus prašviesintų”, – linkėjo susirinkusiems T.Ladiga
Šiemet privilegija pakelti vėliavą buvo patikėta moksleivėms Ugnei Taurelytei, Faustinai Kiaušaitei ir profesoriui Tomui Ladigai.
Susirinkusius sveikino Anykščių vicemeras Sigutis Obelevičius, kuris priminė istorinius kovos dėl laisvės ir nepriklausomybės akcentus. “Ši diena yra kiekvieno lietuvio širdyje, aš nekalbu jau apie tremtinius, augusius anos, nepriklausomos Lietuvos ,laikais. Ši diena brangi ir mums, augusiems sovietiniais laikais. Daugelis šią dieną prisimindavo slapta, o kai kurie ją švęsdami ir nukentėjo”, – sakė S. Obelevičius .
Anykštėnus sveikino ir svečias iš Moldovos Genadij Kosavan. Moldovos karo veteranų pirmininkas, kovojęs su Padniestrės separatistais, G. Kosavan atsiprašė už tai, kad kreipėsi į susirinkusius rusų kalba. Svečias dėkojo anykštėnams už palaikymą ir pagalbą atstatant šalį, ypač dėkojo šauliams ir merui Kęstučiui Tubiui. G.Kosavan sakė, kad kovos jų šalyje dar nesibaigė, Moldova vis dar padalinta ir ragino anykštėnus džiaugtis tuo, ką turime.
Besibaigiant šventei prie Kultūros centro buvo uždegti trispalvės spalvų deglai, tiesa, vėjas neleido sukurti šventiškesnės atmosferos. Stiprus šoninis vėjas neleido dūmams kilti į viršų ir greitai sumaišė spalvas į spalvotų dūmų kamuolį. Iš esmės, šventė buvo skoninga, politikai, nors artėja rinkimai, elgėsi santūriai ir nedemonstravo partinės priklausomybės. Tiesa, galima suabejoti dėl to, ar tinka per Vasario 16-ąją atlikti dainą pagal poeto Pauliaus Širvio eilėraštį „Buvo obelys ruožavos ružavos“. Šį Antrojo pasaulinio karo dalyvio P. Širvio eilėraštį sovietmečiu tradiciškai skaitydavo karių kapinėse per gegužės 9-osios minėjimus, pagerbdami žuvusius tarybinius karius…
Vasario 16-osios renginiai vėliavos pakėlimu nesibaigė – anykštėnai Kultūros centre klausėsi Anykščių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncerto „Dar daug šimtmečių…“ , o vakare Menų inkubatoriuje dar laukia erdvinės muzikos veiksmas „SPENGLA“.
NYKŠČIAI

18 Komentarai

 1. Visos partijos elgesi santūriai ir deramai. Bet STT nušalinto Tubio sąrašo kandidatai kaip cirkininkai. Geda.

  • Lyg prakeikimas...

   Balsuodami už Dalį Vaiginą Anykščių rajono žmonės ne antrą kartą apsijuoks per visą Lietuvą, o trečią! Pirmas buvo ne Gretos Kildišienės išrinkimas, ne! Pirmas apsijuokimas buvo tada, kai Anykščių rajonas triuškinančiai (kaip ir Alytus) į Seimą išrinko A.Valinsko “Šoumenų partiją”. Dabar visi gėdijasi, suka akis į šoną ir nenori prisipažinti, kad butent jie už “cirkininkus” balsavo. Patys prisiprašė, kad jiems valinskiniai su kubiliniais persijas nukarpytų, invalidumo pašalpas nurėžtų, Kažkoks prakeikimas ant tų Anykščių… Nejaugi ir vėl Dievas, norėdamas Anykščių rajono žmones nubausti, trečią kartą atims jiems protą?

  • Prašymas ministrui Verygai

   Gal išsiųsk Veryga
   Vaiginą į Rygą
   Tiks ten jo “fainumas”
   Ir didis naglumas

   Ligoninėj senis
   Sočiai sau gyveno
   Dabar jis be posto:
   Duokit mero sostą!

   Visus juokas ima
   Jo valdžion lindimas.
   Pasiųski Veryga
   Vaiginą į Rygą!

 2. Klausimai
  1) jei stt įtariamasis į atlapą įsisega trispalvę, ar jis jau nebeįtariamasis?
  2) jei ku*va apsivelka tautinį kostiumą ir raudoną paltą su trispalviu šaliku, ar ji jau patriotė?

 3. Ugnė Taurelytė*

 4. Valstiečių meras didesnis cirkininkas nezino iš kurios puses dėti gėles,jam dar neteko buti prie paminklo,kaip jis savivaldybę ras,seneliukas,

  • Tamsta apie Bauros – Karbauskio statytinį? Tą, kuris ąžuoliuką pasisodino? Na jooo, šitas ramiai be posto niekaip negali. Gretutės pamaina!

   • Tautai neaišku...

    O anksčiau, kol dar mero postas neužkvipo, Vaiginas per valstybines šventes ar per tremties dieną ateidavo? Gėlytes prie paminklo padėdavo? Taip paprastai, nuoširdžiai, be išskaičiavimo…? Kažkaip nepastebėdavau… Ar tik dabar, kai mero posto užsinorėjo, ta trispalvė puokštė ir pats ponas Vaiginas tarp tautos prie paminklo atsirado? Ir ko tik žmogus dėl naudos sau nepadarai…

  • Tautiečiui aišku...

   Atvažiuoja Baura
   Atveža Verygą
   Reklamuos Vaiginą
   Kad negautų špygos

   Net jei bus Karbauskis
   Kartu su Gretute
   Vis vien nebalsuosiu
   Aš už Vaiginutį!

 5. užteks politikuoti, su švente visus

 6. Tubis negaus net 5 vietos. Kadangi moldavas savo kalboje atsiminė anykštėnų nekenčiamą Tubį, tai niekas dėkodamas už kalbą neplojo. Dar niekados anykštėnai nebuvo tokie vienigi.

 7. su eik pas gusta ,visosbiudzetines partijos elgiasi deramai ir santuriai ,tai kodel kas pentas skursta ir jose baisus savanaudziai,kurie tyciojasi is zmoniu,keisdami lita apvoge visus zmonesir delto pakilo ekonomika o kai kurie dar ir apvoginejami ,netikiu partiniais ,nors niekada ir netikejau ,jie chamelionai

  • Kai merai nustos vogti, skurs tik kas šeštas.
   Kai vyriausybė nustos vogti, skurs tik kas septintas.
   Nei vieno balso apsivogusiam merui. Nei vieno balso Skverneliui.

 8. Tubis, net “struktūrinį veikėją, nenustebčiau, kad KGBISTĄ” iš Moldovos atsivežė, kad jo pavardę paminėtu, kaip Moldovos “nepriklausomybės” gynėjo 2016 metais. Gal metus sumaišė, gal manė kad Lietuviai durni ir neatsimena kada Moldova nepriklausomybę gynė? Čirkas visiškas.:-)

 9. is kurtas tas pirmininkas ir kas jis toks ,kieno gimine ,draugas

 10. Gorkio milicijos mokykloje ruošė KGB agentus?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.