Per Laisvės gynėjų dieną kalbėta apie atgimstančią blogio imperiją (fotoreportažas)

Sausio 13-ąją 12 valandą Anykščių centre buvo iškilmingai pakelta vėliava ir pagerbti kovotojai už laisvę.

Anykštėnų šiemet į aikštę susirinko gausiai. Susirinkusius sveikinęs Anykščių meras Sigutis Obelevičius priminė, kad tą dieną kovoję už laisvę padėjo galvas tam, jog Lietuvoje neliktų komunizmo šmėklos. „Šiandien mes esame laisvi, galime naudotis pamatinėmis vertybėmis, kurios yra suteikiamos žmogui, tačiau ir šiandien, atrodo, jau numirusi blogio imperija tai šen tai, ten pakelia galvą. Tai Ukrainoje, tai Gruzijoje, tai dabar Maskvoje, kada vėl imamas garbinti Stalinas, Leninas, kai nenorima pripažinti Molotovo- Ribentropo pakto. Todėl ir šiandien laisvė yra ta pamatinė vertybė dėl kurios turime kovoti ir budėti“, – sakė sveikindamas susirinkusius S. Obelevičius.

Vėliavą pakelti patikėta Anykščių muzikos mokyklos mokytojai Jolitai Novikienei ir jos mokinei Rusnei Urbutytei.  Beje, šių metų Laisvės gynėjų dienos ašis –  Anykščių muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas „Širdys Laisvę jaučia“ Anykščių kultūros centro antrojo aukšto fojė, kuris prasidės  17 valandą 30 minučių.

Linas BITVINSKAS

6 komentarai

 1. svarbu seniunas negirtas

 2. Greit minėsim sausio 13 d. ne kaip svarbią ir tragišką dieną šaliai, bet kaip linksmą niezabudkių šventę: kas daugiau prisisegs tų masonų ir sergančių Alzhaimeriu simbolių, prikaišys languose ir vitrinose. Visokios trispalvės, Gediminaičių stulpai – buržuazinis atsilikimas…Neužmirštuolė“ buvo sukurta 2014 metais, tačiau nuleista tiesiai iš valdžios atstovų ir primesta visuomenei. Pačios „Neužmirštuolės“ simbolika ir istorinis kontekstas kelia labai dideles abejones šio simbolio pasirinkimo adekvatumu.

  • Nesisegu neužmirštuolės

   nes iš prisimenančių Lietuvos okupaciją 1940-ais pasakojimų patyriau, kad sovietinės okupacinės kariuomenės sudėtyje buvo gausūs KGB daliniai, kuriuos buvo nesunku atskirti pagal žydras juostas kepurėse. Todėl lietuviai juos vadindavo neužmirštuolėmis,perspėdami vieni kitus apie jų pavojingumą ir grėsmę.

 3. “ Jūs iš manęs atėmėte Sausio 13. Neginčytinai reikšmingiausią dieną mano gyvenime. Kurios viešai nebešvenčiu. Nes įsikišote JŪS. JŪS suprekinote Laisvės dieną ir metai iš metų dalyvaujate atminties šia diena politinėje prekyboje. Jūs pasitvirtinote prekės ženklą – neužmirštuolę. Įdiegėte. Kažkas kužda, jog šis prekės ženklas tvarkingai įregistruotas prekės ženklų registre. Jūs iš to sukate politinį biznį. Neužmirštuolės ženklu neįprasmindami – įpurvindami Sausio 13 atminimą.
  Tad Sausio 13-ąją į atlapus be Monikos Navckienės leidimo ir licencijos Neužmirštuolę™ besisegantys piliečiai turėtų neužmiršti, kad tik dėl begalinio Monikos Navickienės širdies gerumo jie neatsiduria teisiamųjų suole ir jiems netaikoma baudžiamoji ar administracinė atsakomybė.“ Iš T.Baranausko straipsnio

 4. Uniformuoti policininkai Razmislavicius ir Tubis? Kodel praleido minejima?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.