Per knygos pristatymą – violončelės koncertas

Sausio 12 dieną 14 valandą Anykščių menų inkubatoriuje vyks knygos „Viena diena be skėčio. La journée sans parapluie“ pristatymas. Jo metu koncertuos tarptautinių konkursų laureatė violončelininkė Žana Miniotaitė.

„Paprastai per pristatymus muzika būna tik fonas, tačiau šiuo atveju tai bus lygiavertė popietės dalis. Tuo labiau, kad ne taip dažnai Anykščiuose skamba violončelės  muzika“, – apie koncertą sakė knygos autorius Linas Bitvinskas.

Trumpai apie muzikantę – violončelininkė Žana Miniotaitė – solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė.
Jos atliekama muzika skambėjo Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos miestuose.
Žana Miniotaitė  gimė 1987-ųjų metų gruodžio mėnesį Rusijoje, muzikantų šeimoje. Pradėjo mokytis muzikos būdama 2 metų amžiaus, o po metų jau dalyvavo koncertuose.  Su muzika  Žaną supažindino mama, smuikininkė Svetlana Miniotas.
1996 metais Žana su šeima persikraustė į Lietuvą, jos tėčio, kompozitoriaus Viktoro Minioto tėvynę. Čia, Lietuvoje, ji pirmą kartą paėmė į rankas violončelę, mokytojos T.Kuc klasėje, būdama jau dešimties metų amžiaus. 2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, o 2005 išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą, garsiosios N.N.Šahovskajos dukters klasę.
Ž. Miniotaitė  yra baigusi Maskvos valstybinę P.I. Čaikovskio konservatoriją.  Gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo  Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose, dalyvavo muzikos festivaliuose Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade, Vilniuje.
Žana dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Prancūzijoje, Austrijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Armėnijoje, kelių tarptautinių konkursų laureatė, įskaitant  Marijos Yudinos tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą Sankt Peterburge, tarptautinį styginių instrumentų konkursą „Simfoninės atostogos“ Maskvoje ir tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą “Muzika be sienų” Druskininkuose.
NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.