Per keturis dešimtmečius Anykščių rajonas neteko apie 20 tūkstančių gyventojų

Lietuvoje dėl emigracijos ir dėl sumažėjusio gimstamumo gyventojų skaičius nenumaldomai „traukiasi“.  Gąsdina ir oficialiai skelbiami Anykščių rajono  gyventojų surašymo statistiniai duomenys. 1979 m. rajone gyveno 43 101 gyventojas, 1989 m. – 38 335 gyventojai, 2001 m. – 35 066 gyventojai, o 2018 metais jų buvo likę jau 24 173 gyventojai.  Per nepriklausomybės laikotarpį Anykščių rajonas neteko 14 162 gyventojų. Tikėtina, kad realiai gyventojų rajone yra mažiau, nes ne visi, išvykę į užsienį, yra deklaravę išvykimą.

„Nykščiai“ klausė įvairiose įstaigose dirbančių ir eilinių anykštėnų, ar labai jaučiais gyventojų mažėjimas mieste ir kaimuose.

Giedrė Steponėnienė, Anykščių kultūros centro Kurklių skyriaus renginių organizatorė: „Aišku, kad kasmet juntu, jog gyventojų mūsų miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose mažėja. Dažniausiai pastebiu tuomet,  kai organizuoju renginius, ypač masinius, kad žmonių ateina vis mažiau.  Be to, ateina vis garbesnio amžiaus gyventojai.  Pastebėjau, kad miesto prekybos centruose vėlesniais vakarais visai nebėra pirkėjų.  Ypač rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario laikotarpiu. Prieš gerą dešimtmetį netgi besibaigiant parduotuvių darbo laikui žmonių būdavo. Gal pasikeitė žmonių apsipirkimo įpročiai, tačiau vis tiek juntamas žmonių mažėjimas visur.  Atrodo, kad ir mirštamumas padidėjo.  Vis dažniau išgirstu, kad viename ar kitame seniūnijos pakraštyje Anapilin išėjo žmogus, neretai ir jaunesnio amžiaus. Aplinkiniuose kaimuose daug tuščių negyvenamų sodybų, kurios baiga „sulįsti į žemę“. Senoliai miršta, jaunimo nebėra.“

(Bus daugiau)

Dalina RUPINSKIENĖ

15 Komentarai

 1. Po šitos valdžios neliks mokyklų pagrindinių, pamatysit dar dings kokie 5 tūkstančiai.

 2. Tai susiimkit, ne kažkokias balalaikas darykite ,darbo vietos tik savivaldybei , ten kaip balionas kas tik nori tas dirba arba ne, o jaunimui ką veikti!? Kur jiems dėtis, bėga jie iš čia, arba jūs juos vejat, tiek apleistų pastatų kur galėtumet sutvarkyti ir kokias erdvės padaryti, o ne bele kokioms kelionėms pinigus švaistyt

 3. Mažėjo ir mažės nes jau tokia programa vikdoma,, atsikratikim savų, kad galėtumėm prisikviesti svetimų,, kurie dirbs mokės mokesčius ir negalės balsuot, o jeigu bambes deportuosim į ten iš kur atviko, nu ir gauna mūsų valdžia prigimtinė teisę valditi…

 4. Liūdna giesmė

  Mums tyliai sakė Alesionka:
  Paliksit jūs namus gimtuosius.

  Vaikus paliksit, senuosius tėvus,
  Išeisit kur gyvent sočiau.
  Savojo mero mes nesupratom
  Dabar migruojam. Ir kuo toliau!

  Mes žodžių Mero negirdėjom.
  Labai kurortu tapt norėjom!

  “Nef-nefam” plojom, perversmus darėm,
  Dabar iš skurdo graužiam nagus.
  Liokajais tapome mes turistams
  Tik iš to rojaus niekad nebus!

  Kas mums Tauta? Kam mums Tėvynė?
  Jei savo Laisvę mes pamynėm!

  Anykščių kraštą durniais apleidom
  Atleisk mums Mere, buvom kvailiai.
  Dabar savuosius namus paliekam
  Duris užramstę mes pagaliais…

  Mums tyliai Leonas kalbėjo,
  Kaip traukti iš skolų Anykščius.

  Mes netikėjom! Jam dirbt neleidom.
  Tėvynę mainom į užsienius…
  O kad galėtum pradėt iš naujo!
  Bet tokio šanso mums nebebus…

 5. Žalakevičius

  Niekas nenorėjo mirti. Bet…

 6. O mane domina štai kas: Ar mes, Lietuva, tapsime pirmąja ES (Eurosojūze) išnykusia valstybe, ar latviai su estais mus pralenks?

 7. Kvailiams, kur nesupranta del ko taip yra.

  Gyventoju mazeja tik del vienos priezasties. Gyventoju darymo iniciatoriai is valstybes ir sutuoktines-sugyventines puses persekiojami privalomais alimentais ir visokiom skolom iki gyvenimo galo. Kai tokia tvarka – niekas vaiku nedarys isskyrus degradus. Kurie tiesiog nemoka alimentu ir skolu ir yra ekonomiskai sunkiai nubaudziami. Labai viskas paprasta. Kai ivede persekiojima (atseit motinos apsauga) – ir pradejo mazet gyventoju. Nes padaryti vaikai tampa nasta ir gyvenimo suvarzymas bet kuriam vyrui. Plius jie ir taip anksciau mirsta – vadinas, bet koks paveldimas turtas kaupiasi pas moteris savaime.
  Mokyklos cia isvis ne prie ko. Ar ten kazkoks jaunimas. Ar darbo vietos. Cia kalciausia butent visuomene su savo debilisku poziuriu – ypac senoji visuomenes dalis – kur ivede tokia tvarka. Patys alimentu nemokejo ir prievoliu neturejo – o dabartiniams vyrams uzkrove laza. Nu ir turim pasekmes – neapsimoka pist ir daryt vaikus. Nes jei gimei vyru – susizlugdysi Lietuvoje gyvenima.
  Tokios Lietuvos norejot – tokia ir gavot … Daba visi katuciu paplojam 🙂

 8. Anykštėnė

  Kur nemažės Anykščiai miręs miestas darbų galima sakyti nėra tik prekybos centrai o alga minimumas kas gi eis art už 400 eur? Tai ir išvyksta visi nes pragyvent sudėtinga vien tarkim už nuomą žmonės prašo po 200 eur mėn plius mokesčiai kas žmogeliui lieka ogi nieko tai ir toliau mažes.

 9. Viskas priklauso tik nuo žmogaus. Ne nuo medžių, trinkelių ar vėjo. Jau 20 metų Anykščiai neturi tokio žmogaus. Tas žmogus atsiras tik tada, kaip jis supras, kad laimingas esi tik tada, kai dalis tavęs yra šalia. Miestelis žūtbūt privalo pritraukti, kosmetikos, maisto, parfumerijos, metalurgijos, baldų, formacijos pramonės šakas ar šaką. Kitu atveju jis pasmerktas išnykimui. EU injekcijos finišuos ir užges parkai ir upės fontanai. Tad kartos kurį jį kūrė ir kartos kurios ji sunaikino.

 10. O jei priskaiciuotu tuos, kurie tik kad registruoti Anyksciuose, o gyvena didmiesty ar uzsieni. Butu dar maziau.

 11. Anykščius garsina TV pagalba, va kas pas mus gyvena, gaila kad nebeliko ir žurnalistams ko rašyti, musiškiai ir tie lekioja pletkus renka, parašytu kas gražu , gera, juk daro žmonės ir gerus darbus,

 12. padekokim,konservatoriams ir socdemamas ,tai ju darbo vaisius

 13. Čiau Lietuvoje!?!

  Ne tik A nyksciai miršta, Lietuvoj belikę 2 mln žmonių,o vis giriasi ,kad grįžta ,niekas negrįžta šeimomis išvyksta.

 14. Jojo, grįžta ir nemažai. Pasidairo, pasidomi kas ir kaip ir švyst kaip nebūta :):):)

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.