Pavojus – Antaną Baranauską ima stumti iš literatūros

Pasirodę pranešimai apie šiuo metu keičiamas mokyklų bendrojo ugdymo programas, verčia sunerimti anykštėnus. Panašu, kad iš literatūros kurso stumiamas A.Baranausko „Anykščių šilelis“, planuojant akcentuoti jo kaip ekologinio, o ne literatūrinio kūrinio vertę.  

Naują literatūros ugdymo kryptį Lietuvos mokyklose brėžiančiai darbo grupei priklausantys žmonės siekia, kad mokyklose programos apimtis būtų mažesnė nei dabar galiojančios, bet … įtraukiama didesnės apimties kūrinių. Atsisakoma dalies iki tol buvusių kurso temų ir autorių, o į kai kuriuos siūloma žvelgti jau kitaip. Vienas iš jų – A.Baranauskas. Kaip teigia darbo grupė, „Anykščių šilelis“ pamokose būtų skaitomas per ekologijos prizmę. Tai reiškia, kad automatiškai mažinama jo, kaip kūrinio, literatūrinė vertė, o iškeliama ekologinė tematika.

Be šito, yra ir kitų keistenybių – sakykim, planuojama S. Lewis „Narnijos kronikos“, J. R. R. Tolkieno „Hobitas“ paversti privalomais kūriniais.

NYKŠČIAI

14 komentarų

 1. Dar ne to sulauksime.

 2. Vienuolį išmetė, ateis J. Biliuno eilė…

 3. Jurgis Ladiga

  O kuo privalomoje programoje būtų keista Lewis ir Tolkien?

 4. Tuoj įtrauks kokius nors kūrinius kaip Džonsonas su Džonsonu …..

  • Ir įtikins, įkals jaunimui į galvą, kad vienos lyties partnerių tarpusavio seksas bei šeima ir yra norma, o toks seksas ir šeimos, kuriose gimsta bei auginami vaikai yra vien tik genetinis iškrypimas…

 5. vienuolio statula nugriaus ir lidla pastatys ???

 6. Cia tai bajaris, ka hobitas maste pries priimant mitrilo sarvus?

  • Nieko nemaste, rašytojų kūryba… O priimama kaip tikrovė ir nieko nebepadarysi…. Daug kas juk priklauso nuo tėvų….

 7. Ißpyzdejimas!

  Kur nuejo išsigimimas valdžios klapčiukų ? Vaikai skaitys užsienio rašytojus o ne Žemaitę ar Baranauską .Kur dingo literatūros vyrai ? Nutautėjim patys ,o kadaise pykom ant rusų…Esam avių banda o Dievas pinigas .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.