Pavasarinė sausra – žemė dulka kaip pelenai

Gamtoje jau stebima pavasario sausra. Žemdirbiai ir daržininkai susirūpinę  dėl tokio klimato – naktį šalta, dieną pašildo, bet tokia šiluma nekompensuoja  šaltos nakties. Normalaus apyšilčio ir ilgiau trunkančio pavasarinio  lietaus dar nebuvo. Labiausiai gamtoje šilto lietaus laukia pasiruošę sprogti medžiai. Nors darželiuose  jau galima džiaugtis sužydėjusiais ankstyvaisiais svogūniniais augalais, kai kur žydi ankstyvosios tulpės ir ankstyvesnių veislių narcizai bei krokai, tačiau šiais metais gėlių žiedeliai mažesni, nelinksmi.

Ne kokios nuotaikos ir pas žemdirbius. Pats pavasarinės sėjos metas, o žemė dulka kaip pavėjui pilami pelenai.  Ūkininkas, Budrių bendruomenės pirmininkas Valentinas Gudėnas „Nykščiams“ pasiguodė, kad jei pavasaris bus toks sausas, tai „rudeninis derlus bus liūdnas“. „Pamenu tokius lietingus pavasarius, kad kaimo keliukais iki liepos mėnesio vidurio sunkiai parvažiuodavome. O tie patys keliukai dabar dulka, dulkėmis nuklodami visus kelkraščius“, – kalbėjo V. Gudėnas.
Kavarsko seniūnijos ūkininkas, avių augintojas Žilvinas Augustinavičius, paklaustas, ar jo augintinės dar nesigano lauke, patikino, kad dar visos gyvena tvarte. „Per mano bene dvidešimties ūkininkavimo metų patirtį gal tik kokius porą kartų taip anksti išleisdavome avis į ganyklas. Tad  šiais metais visa banda dar tvartuose. Turiu pakankamai priruošęs pašarų, tegu džiaugiasi tuo, ką turi. Jei tik paragautų bent kelis žalios žolės stiebelius, tada sausą pašarą nors pats ėsk… Tokios tos mano augintinės. O jei rimtai, žinoma, kad labai reikia lietaus.  Bent dar dešimt dienų sinoptikai jokio lietaus nežada, tad nieko linksmo“, – kalbėjo vieno iš didžiausių avių ūkio šalyje savininkas.
Dalina RUPINSKIENĖ

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.