Patalynės komplektai vaikams

Kokybiškas miegas svarbus kiekvienam vaikui, o jį užtikrinti padeda ne tik puikus čiužinys ar iki smulkmenų išpuoselėtas vaiko miegamasis. Vienas iš svarbiausių dalykų – kokybiška ir jauki mažojo šeimos nario patalynė, padedanti užtikrinti saldų miegą visą naktį. Pasiūla iš tiesų gana didelė, todėl aptarsime svarbiausius kriterijus, kad išsirinkti būtų žymiai lengviau.

 Patalynės audiniai ir užpildai

Pagalvių ir antklodžių užpildai gali būti įvairių pluoštų. Jį reiktų rinktis atsižvelgiant į mažylio sveikatą bei sezoniškumą. Tradiciniai ir populiariausi užpildai yra vilna, poliesteris, medvilnė. Kiek netradiciniai ir naujesni – tencelio ir bambuko užpildai.

Vilna. Dauguma vilnonės patalynės komplektus savo mažiesiems renkasi žiemą, kada reikia daugiau šilumos. Žinoma, vilna pasižymi taip pat ir termoreguliacinėmis savybėmis, todėl tokią patalynę galima rinktis bet kuriuo metų laiku. Žiemą toks patalynės komplektas mažyliui neleis šušalti, o vasarą nebus pernelyg karšta, kadangi vilna geba palaikyti pastovią kūno temperatūrą. Vilna turi savybę nesulaikyti nešvarumų, kvapų, tačiau puikiai sugeria prakaitą ir jį išgarina. Įsigijus vilnonę patalynę galima jos net nevilkti užvalkalais, kadangi ji yra švelni ir maloniai priglunda prie kūno.

Medvilnė. Tai vienas iš populiariausių pasirenkamų vaikiškos patalynės užpildų. Šį pluoštą paprasta prižiūrėti, jis tarnauja ilgai. Žinoma, žiemą ar vėlyvą rudenį tokia patalynė perdaug nesušildys, joje vaikui miegoti gali būti per šalta. Medvilnė nepasižymi termoreguliacinėmis savybėmis, kaip vilna, todėl antklodę užpildytą medvilnės pluoštu patariama rinktis šiltuoju metų sezonu.

Poliesteris. Šis audinys gaminamas iš susintetintų polimerų ir yra itin populiarus dėl to, kad gerai išlaiko esamas spalvas, formą ir yra lengvai prižiūrimas. Toks sintetinis pluoštas yra tinkamas ir alergiškiems vaikams, kadangi jame nesiveisia dulkių erkutės, bakterijos ir pelėsis. Kai kurie baiminasi, kad sintetinis pluoštas yra nepraleidžiantis oro ir negarinantis drėgmės, tačiau pasirinkus kokybišką gaminį, dėl to jaudintis neverta. Be to, iš kokybiško sintetinio pluošto pagaminta antklodė nesukrenta ir nesusitraukia, tačiau nereikia pamiršti, jog ir tokia antklode reikia rūpintis t.y. ją vėdinti.

Bambukas. Vertinantiems natūralumą ir kokybę, verta pagalvoti apie užklotus vaikams, pripildytus bambukiniu užpildu. Šis pluoštas nedirgina odos, nesugeria kvapų ir itin gerai garina drėgmę. Taip pat bambuko pluoštas, kaip ir vilna, pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis, palaiko šilumą ar vėsumą, pagal poreikį. Vaikučiui nebus nei per karšta, nei per šalta. Taip pat puiki šių užklotų savybė ta, kad šiame pluošte nesikaupia nei mikrobai, nei grybeliniai organizmai. Bambuko pluoštas yra vertinamas kaip vienas iš ekologiškiausių audinių, be to medžiaga yra labia švelni ir maloni liesti. Žinoma, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems verta rinktis tokią patalynę.

Tencelis. Tai visiškai natūralus medienos pluoštas. Toks patalynės komplektas pasižymi švelnumu ir minkštumu, o mažiesiems šeimos nariams tai labia svarbu. Be to, šis pluoštas geba tinkamai reguliuoti drėgmę bei šilumą. Žiemą tokia antklodė maloniai šildo, o vasarą geba palaikyti vėsią temperatūrą, neleidžia vaikui pernelyg sušilti, todėl puikiai tinka vaikams, kurie gausiai prakaituoja. Šis pluoštas vertinamas kaip itin higieniškas, be cheminių priedų. Jame nesiveisia grybeliai, bakterijos ar kiti mikroorganizmai.

Renkantis patalynę ir antklodę svarbiausia atkreipti dėmesį į kokybė. Labai svarbu, kad patalynė būtų pažymėta Oeko-Teks 100 standartu. Šis standartas parodo, jog pagamintas tekstilės gaminys neturi nepalankaus, kenksmingo poveikio vartotojams. Taip pat labai svarbu tinkamai prižiūrėti patalynę- skalbti ir valyti ją pagal etiketėje nurodytą instrukciją, taip pat nepamiršti vėdinti. Pasirūpinkite savo ir savo mažylių ramiu ir kokybišku!

Vienas komentaras

  1. Tikrai visų geram miegui yra svarbi patalynė ir iš ko ji, bet vaikams tai ypač svarbu. Man geriausi be jokios konkurencijos – lietuviški gaminiai. Jie natūralūs, dauguma net rankomis siūti iš tikrai kokybiškų medžiagų. Manau tikrai labai svarbu, kaip mes miegame. Nuo to ir žvalumas ryte priklauso.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.