Paskutinis skambutis virtualus, pasivažinėjimas – realus

Lietuvos gimnazijų abiturientams šiandien nuskambės paskutinis skambutis. Paprastai per paskutinio skambučio šventę abiturientai rinkdavosi į paskutines pamokas. Šių metų abiturientai – pirmieji, kurie šią šventę minės virtualiai.

Paskutinis skambutis praneša apie mokslo metų pabaigą ir abitūros egzaminų sesijos pradžią. Šiemet tradicijas ir įprastus paskutinio skambučio šventės planus pakeitė karantinas. „Kiekvieno mokinio gyvenime svarbiausi yra du skambučiai – pirmasis, kai nedrąsiai, bet viltingai įžengta į mokyklą, ir paskutinis, kuris žymi mokyklinio etapo pabaigą ir leidžia įvertinti per dvylika metų nueitą pažinimo ir brandos kelią. Tik šiemet Paskutinis skambutis – simbolinis. Jis skamba labai neįprastu ir sudėtingu laikotarpiu. Pastarieji du mėnesiai iš Jūsų pareikalavo naujų įgūdžių, gebėjimo prisitaikyti prie aplinkybių, pažinti ir suvaldyti savo jausmus, mokytis netradiciniais būdais, daugiau atsakomybės.
Labai gaila, kad Paskutinio skambučio šventė nebus tokia, kokia būdavo įprastai, kokios nusipelnėte ir Jūs. Tačiau, kad ir kokia ji būtų, svarbiausia – būkite sveiki, saugokite vieni kitus. Nebijokite prisiminti praėjusių dienų. Prisiminkite viską ir visus, kas palietė širdį, kas parodė kelią. Juk labai svarbus gyvenime dalykas – žmogaus ryšys su žmogumi. Ir dar. Puikiai atlikite paskutinius namų darbus – sėkmingai išlaikykite brandos egzaminus“ – abiturientams linkėjo Anykščių J. Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė.
Paskutinis skambutis abiturientams šiemet aidės ne klasėse, o kompiuterių ekranuose. Tiesa, Anykščių abiturientai vien virtualiu bendravimu nepasitenkino, naktį miestas skambėjo nuo automobilių signalų, pranešančių, kad abiturientai pratęsė tradiciją prieš paskutinį skambutį nemiegoti ir pasivažinėti.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.