Pasitraukimai „savo noru“ iš savivaldybės administracijos tęsiasi (papildyta)

 

Anykščiuose pagal formuluotę „savo noru“ iš savivaldybės ir jai priklausančių įstaigų pasitraukia vis daugiau žmonių. Šiandien yra paskutinė diena, kai savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Šulskus yra darbe. Jis teigia nebenorintis aiškintis ką padarė ir ko ne, tuo tarpu savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė teigė, kad L.Šulskus iš darbo pasitraukė, kai buvo pradėtas tyrimas, kas vartė savivaldybėje su tiesioginiu darbu nesusijusius dokumentus.

Kiek anksčiau iš darbo savo noru pasitraukė ir L.Šulskaus žmona, buvusi Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir metrikacijos skyriaus vadovė  Sigita Mačytė –Šulskienė, kuri teigė išėjusi iš darbo po to, kai nesutapo jos ir administracijos požiūris į kultūringą vadovavimą ir darbą. Paklaustas, ar jo sprendimas palikti darbą nesusijęs su tuo, kad po taikos sutarties teisme pasitraukė jo sutuoktinė, o jis yra jos vyras, L.Šulskus juokėsi: „Ką aš žinau, nesusiję, išeinu savo noru“. Tiesa, vėliau L. Šulskus sutiko, kad priežastys „gali būti panašios“. „Nematau reikalo naudoti energijos įrodinėjimui, aiškinimuisi, ką esi ir ko nesi padaręs. Psichologinė atmosfera nekokia. Gyvenimas eina, nematau reikalo sėdėti ir laukti, kol kas nors pasikeis. Požiūriai nebe tie“, – sakė L. Šulskus. Nusistebėjus, kad požiūris lemia darbuotojo vertę, o ne atvirkščiai, kai darbas lemia požiūrį į darbuotoją, L. Šulskus sutiko, kad bet kuriame darbe tai daug lemia. „Jei darbuotojas vertinimas, jis dirba, o jei darbuotojas nevertinamas, jis renkasi kur geriau“, – aiškino savo apsisprendimo motyvus L. Šulskus. Paklaustas, ar tiesiog išeina, ar turi kažkokį pasiūlymą, L. Šulskus kalbėjo, kad be darbo neliks, veiklos turi.

Tuo tarpu Anykščių savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė teigė, kad šis Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto pasitraukimas turėjo priežastį. „Savivaldybėje pradėtas tyrimas, aiškinantis, kas ir kaip vartė dokumentus savivaldybėje, nesusijusius su tiesioginiu darbu. L.Šulskus nebuvo vienintelis, kuris buvo paprašytas pasiaiškinti. Jis pasiaiškinimą parašė, tačiau buvo vienintelis, kurio faktai nesutapo, detaliau aiškinsis darbo grupė, po poros dienų jis parašė pareiškimą išeiti iš darbo“, – sakė L. Kuliešaitė.

Beje, po to, kai paliko savivaldybę, apie darbą ir pasitraukimo iš savivaldybės priežastis S. Mačytė –Šulskienė nuomonę išdėstė savo socialinio tinklo paskyroje. S. Mačytė –Šulskienė teigė, kadMano tikslas buvo apginti savo orumą ir reputaciją bei parodyti, kad valdžia negali savo ambicijų tenkinimui priiminėti neteisėtų ir nepagrįstų sprendimų. Todėl taikos sutarties sudarymas bei grąžinimas į buvusias pareigas mane visiškai tenkino. Deja, su dabartiniais vadovais mūsų požiūriai, vertybės ir supratimas apie gerą, sėkmingą, šiuolaikišką, kultūringą, bendražmogiškomis vertybėmis pagrįstą vadovavimą ir darbą skiriasi kaip diena ir naktis, todėl akivaizdu, kad tolimesnis darbas negalėjo klostytis“, – rašė S. Mačytė –Šulskienė.

Beje, pastaraisiais metais savo noru iš darbo išėjo ir nemažą indėlį įnešusios asmenybės – galima paminėti pasitraukusį istoriką, vieną iš garsiausių rezistencijos tyrinėtojų Gintarą Vaičiūną, turizmo specialistę Kristiną Beinorytę.

Linas BITVINSKAS

24 komentarai

 1. nu ką ir besakyt, gražu

 2. Kodėl niekas neina į laisvų pareigų konkursus- štai jums atsakymas.

 3. Malonus sutapimas

  šiandien pirma darbo diena naujo savivaldybės teisės skyriaus vedėjo.
  Gyvenimas vietoj nestovi, nepakeičiamų nėra, tik kai kuriyos per vėlai pakeičia…

 4. reikia pakeisti administracijos vadovus

 5. Tvarkingas, normalus, visprotis. Tegu jam sekasi.

 6. O tai Tubis kiek išmetė – Sereičiką, Avietę, Gudonienę, Šapoką… o dar kiek nespėjo išmest.

 7. dabartinės savivaldybės vadovės atleidžia pensininkus. šitas ponas taip pat jau nuvarytas arklys, tai ir nebepritampa prie jaunų viršininkių.

 8. “Geras žmogus – ne profesija“, Taigi tiek G. Vaičiūnas, tiek Šulskus nors ir labai geri vyrai, tačiau ar kas paklausė, ar gerai savo pareigas vykdė. Šulskų šeima atėjo į savivaldybę Tubio valdymo laiku, taigi savi rėmė savus. O ką gero nuveikė G. Vaičiūnas dirbdamas savo darbą?

 9. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jus kazkaip komentatoriai toks vaizdas, mazai gyvenime filosofijos mokslu krimtote… Viska ta pati per ta pati aiskinates per buitini lygi. Gyvenima per buiti matuojate, kitu protus… Gal nors filmus ziurite….

  Va neblogas neseniai sukurtas filmas, menine fantastine socialiniu sluoksniu interpretacija PLATFORMA… Ten nuo pradziu pilna unikaliu fraziu… 5:23 ……… Ei jus apacioje… Nekalbekite su jais…. Kodel…. Todel kad jie apacioje….. Nekalbekite su virsutiniais, jie neatsakys… Kodel…. Todel kad jie virsuje…

  Cia filmas rusu kalba isverstas…. Kas nores orginala ras https://kinokrad.co/340868-platforma.html

 10. Tik 1/3 savivaldybės tarnautojų dirba, o dauguma vis ką nors varto…

 11. Anykštėnas

  Rajono vadovai, pagaliau pradėkite dirbti ir nustokit su priešais kariaukit! Nusibodot…

  • Pastabėlė

   Tai užtruks laiko. Reikia priešą pažinti iš vidaus, kad vėliau netektų kaip nuogiems į dilgėles slėptis…

 12. O KAM TOKIE

  ten reikalingi ,mums zmonems is ju jokios naudos,dar gali bent 10 atleist,maziau kavos ir cukraus reiks

 13. Parašė: Juozas R

  Jei valytoja perskaitytų ant stalo viršininko paliktą raštą, būdamas akcininku, atleisčiau už nerūpestingą elgesį su konfidencialiais dokumentais jį, o ne ją. Ponas Šulskus ar kitas savivaldybės valdininkas neturėtų turėti prieigos prie slaptų, konfidencialių ar riboto naudojimo dokumentų. Tam Dokumentų valdymo sistemoje ar popierinių dokumentų apyvartoje turi būti naudojamos įvairios apsaugos priemonės, jas turi užtikrinti įstaigos administracija. Tačiau, jei vienas ar kitas raštas, sprendimas yra viešo naudojimo, tuomet nesuprantu, kur čia nusižengimas? Savivaldybė nėra specialioji tarnyba. Manau, už tai, kad kolega pasidomėjo kokia nors jam rūpima, nors ir konkrečioms pareigoms nebūdinga informacija, visai normalu. Ne kalėjime gi dirba. Šiuo konkrečiu atveju pasiaiškinimą reikalauti iš Šulskaus yra perteklinis ir nekolegiškas veiksmas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.