Pasisakė dėl pensininkų

Anykštėnė Marijona Fergizienė nenustoja skaičiuoti. Šį kartą moteris atskleidžia į užtarnautą poilsį išėjusių žmonių realybę. O ji – niūri. Parą reikia pratempti maždaug už 4,5 Eur.
Marijona Fergizienė (sutrumpintas tekstas)
Atidžiai išklausiau mero K. Tubio ataskaitą už 2016 m. Kai ėmė dalinti priedus prie atlyginimų, pagalvojau apie pensininkus. Kiek eurų jie gali išleisti per dieną?
"Kas 5-as gyvena žemiau skurdo ribos" – kaip maldą vos ne kasdien girdime per žiniasklaidos priemones. Kiek eurų per dieną jau yra skurdo riba? Gelbėtojų nors vežimu vežk. Vieni dalina kruopas, kiti valgydina labdaros valgyklose. Gaila Anykščiuose tokios nėra. Retkarčiais būtų galima nueiti.
Koks iš tikrųjų yra tas pensininkų gyvenimas? Pensininkas turi butą, baldus, drabužių, batų, puodų, šaukštų. Laisvalaikį leidžia prie televizoriaus. Ko jam dar trūksta? Gyvenk ir džiaukis. Susimoka už paslaugas, likusius eurus leidžia savo nuožiūra. Perka maistą, vaistus. Dar negali išsiversti be buities reikmenų – degtukų, tualetinio popieriaus, skalbimo priemonių. Kiek lieka pinigų pragyvenimui, sumokėjus už paslaugas?
Yra gyventojų, kurie labai stropiai veda savo šeimos buhalteriją. Vieno iš jų skaičiavimais ir pasinaudosiu. Darbo stažas 33-eji metai, iš jų 26-eri – pedagoginis. Už paslaugas per mėnesį (vidurkis) eurais mokėjo taip: 2012 m. – 90,37 € ( 41,05 %); 2013 m. – 84,73 € ( 39,07 %); 2014 m. – 77,14 € ( 35,57 %); 2015 m. – 75,02 € ( 34,44%); 2016 m. – 82,09 € (35,79 %). Èia už šildymą, elektrą, dujas, vandenį, telekomunikacines paslaugas. Visais tais metais pensijos dydis svyravo, bet vidutiniškai siekė 220 Eur. Taigi, išminusavus išlaidas, už būtiniausias paslaugas mėnesiui nelieka nė 140 Eur. Kokių gudrybių reikia imtis, norint geriau gyventi Lietuvoje? 1. Visai nemokėti už paslaugas. 2. Tapti socialiai remtinu. Tai padaryti lengviau nei nusispjauti. Reikia turtą perrašyti vaikams, pasilikti tik butą ir pensiją. Keli šimtai gyventojų Anykščiuose nemoka už jokias paslaugas. Jie gyvena geriausiai – daugiau nei už 7-is Eur per dieną.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.