Pasigirs radijo signalas

Prieš 27-erius metus tūkstančiai anykštėnų autobusais patraukė į „Baltijos kelią“. Kaip ir tada, taip ir šiais metais rugpjūčio 23-iąją, antradienį, visus mobilizuos per imtuvus sklindantys šaukiniai.
Visos Anykščiuose veikiančios įstaigos, kolūkinės organizacijos, turėjusios autobusų, juos 89-ųjų rugpjūtį parengė kelionei link Panevėžio. Þmonės važiavo ir nuosavais automobiliais.
19-tą valandą, pasigirdus Lietuvos radijo signalui, visi susikibo rankomis ir gyva grandine sujungė Vilnių, Rygą ir Taliną. Tuomet taip buvo paminėtas  Ribentropo – Molotovo nusikalstamas sandėris, kurio pagrindu trys Baltijos valstybės buvo aneksuotos sovietų.
Manoma, kad iš viso kelyje stovėjo apie 2-2,5 mln. žmonių, iš jų apie 1 mln. – lietuviai. „Baltijos kelias“ dar kurį laiką buvo minimas, deginant laužus. Vėliau tradicija po truputį išblėso.
Šį antradienį per radijo stotį „Nykščiai“ 12 val. prasidės speciali tiesioginė transliacija iš A. Baranausko aikštės, kuri kvies anykštėnus ir krašto svečius prisiminti tų laikų vienybę. Vėliau, 17 val. “Nykščiai“ duos startą orientacininkų varžyboms, kurie visus nurodymus lenktyniaudami gaus 99,9 MHz dažniu.
Renginį organizuoja Anykščių kultūros centras, kuriame 20 val. 30 min. bus rodomas R. Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.