Pasaulis. JAV aplenkė Kiniją, o italai abejoja Rusijos pagalba

JAV aplenkė kitas šalis koronaviruso susirgimo atvejais, Rusijos pagalba Italijai kelia abejonių, o Ispanijoje per parą mirė beveik tūkstantis žmonių.

JAV pralenkė Kiniją

Iš viso JAV buvo aptikta 85 tūkst. 991 užkrėstų žmonių. Toliau rikiuojasi Kinija (81782) ir Italija (80589). JAV nuo koronaviruso mirė jau daugiau nei 1,1 tūkst. žmonių.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paaiškino, kad tai įvyko dėl  masinio testavimo. Anot D.Trumpo, JAV atlikta „tiek mėginių, kiek nepadarė nė vienos pasaulio šalies medikai“. JAV viceprezidentas Michaelas Pence’as pažymėjo, kad jau atlikta 552 tūkst. testų. Jis sakė, kad bendrovė „Abbot Labs“ sukūrė testą, kuris duoda atsakymą po 15 minučių, praneša RBC.

Italai abejoja pagalba

80 procentų krovinių, kuriuos Rusija išsiuntė į Italiją kaip pagalbą kovoje su COVID-19, pasirodė esantys „visiškai nenaudingi arba mažai naudingi“, rašo laikraštis „La Stampa“.

Po Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Italijos ministro pirmininko Giuseppe Conte pokalbio Rusija į Italiją išsiuntė 15 lėktuvų „Il-76“ su humanitarine pagalba – karinius ekspertus epidemijos kontrolės srityje, mobilius dezinfekavimo kompleksus ir laboratorijas. Anot laikraščio, Rusijos pagalbą sudaro teritorijų dezinfekavimo įranga ir kita speciali tokio tipo įranga, kurios Italijai nereikia.

Žurnalistų teigimu, Rusija, parėmusi Italiją, siekia savo politinių ir diplomatinių interesų. Laikraštis atkreipia dėmesį į tai, kad visi Rusijos specialistai yra kariškiai, o ne gydytojai.

Mirčių daugėja 

Per praėjusią dieną mirčių dėl pandemijos statistika pasiekė „rekordą“ – mirė 2378 žmonės.

Ispanija pagal mirčių skaičių aplenkė Kiniją. Per praėjusią dieną ten mirė 938 žmonės. Bendras mirusių skaičius – 3 647. Didžiausias mirusiųjų nuo koronaviruso infekcijos skaičius išlieka Italijoje, kur mirė 7 503 (per kovo 26 dieną 683 žmonės). Prancūzija prarado apie 1100 žmonių. Irane per pastarąją dieną mirė 143 (iš viso 2 077 žmonės). Anglijoje pandemija nusinešė 465 gyvybes.

29 Komentarai

 1. EI NYKŠTY!

  Nebūk tu “Anykšta”ir nevaryk feikinės antirusiškos propagandos ! Ne “italai”, o vienas italas. Italai dėkoja rusams, jų kolonas pasitinka Rusijos himnu, skambančiu iš atvertų langų, balkonų ir garsiakalbių. Tokia yra tiesa. Nei viena ES šalis nepajėgi suteikti italams tokios pagalbos, kaip Rusija.

  • Virginija

   Jūs tikrai toks naivus jog tikite Putino geranoriškumu? Taip, taip labai “naudinga” Rusijos pagalba, o ypač karininkai, tik kaži dėl kokios jie ten pagalbos. Nereikia būti naiviems- tikrai Rusija nepadeda šiaip sau iš solidarumo ar geros širdies, nesitikėdama nieko atgal…

   • Virgai spirgai

    O koks tamstos reikalas kišti nosį į Italijos ir Rusijos tarpusavio santykius? Italai paprašė – rusai padeda. Jie nusiuntė ne tik techniką, priemones, bet ir specialistus, mokslininkus, kurie padėjo nugalėti ebolos epidemiją Afrikoje. Bet tu nesiparink – gali ir toliau loti ant rusų, jiems tai kaip žvirblių čirškimas, ne daugiau.

    • Nebejuokinkit taip girdamas Putiną. Karininkai matyt tie mokslininkai, taip? Matyt esate Putino garbintojas, komunistas užsilikęs Lietuvoje :D.

     • Tubis baigė mokslus Rusijoje.

     • Ei kvaiša Virga!

      Nerašinėk to, ko neišmanai. Niekas kitas pasaulyje – tik Rusija turi automobilius, kurie aerozoliu pajėgūs dezinfekuoti gatves, aikštes, teritorijas. Technika išbandyta kovoje su Ebola. Nei viena ES šalis neturi veikiančių ir patyrusių epidemiologų. Rusija turi. Štai kodėl Italija, Serbija, Bulgarija kreipėsi pagalbos į Rusiją. Kreipėsi ir Prancūzijos miestas Kale. Eurosojūzas parodė, kad yra nepajėgus susitvarkyti su šio viruso epidemija.
      Tokiai nusipolitikavusiai kvaišai kaip tu, antirusiškos propagandos praplautomis smegenimis, tikriausiai yra geriau taip: tegu visa Lietuva, net Europos Sąjunga žūsta nuo viruso, negu kreiptis pagalbos į tuos , kas ją suteikti gali. Net JAV viena nepajėgi susitvarkyti su epidemija. Jai Kinija padeda.

  • Feikas klaidina.

   Ne Italai, o vienas jų- laikraštyje “La Stampa”. Ir tik tiek…

  • Pranas Ei nykščiui

   Tai tu pats nevisprotis, ar mandagu nepažįstamą moterį tujinti ir vadinti kvaiša? Kokią teisę neprastaburni turi, juk nepažįsti!
   Pačio tavo galva Putino propagandos prikimšta. Jeigu jau tokia protingas Putinas, tai kodėl pas pačius pasklido virusas jeigu jau taip gerai tvarkosi? Ne Rusija bloga, o Putinas ir jis tikrai nieko nedaro be savanaudiškumo…

 2. Ponas Šėtonas

  Rusija kazko siekia, turi kazkokiu interesu. Pritariu, kad tikrai ne is geros sirdies…

 3. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Gal uzkreciamumas matuojamas procentais nuo gyventoju skaiciaus, o ne “nuoga” skaitine reiksme? Arba jei manoma kad yra nesuprantanciu procentines israiskos, skaiciu tenkanti 1000 gyventoju. O dar geriau 100 000.. Kai uzkreciamuma turime tik procento dalys po kablelio……

  Didziausias uzkreciamumas islieka Italijoje 0,13 % , arba jei imti ne visa Kinija o tik Uhana, kame pandemija pradzioje prasidejo praktiskai nevaldoma, 0,5%….

  Ir kadangi nuo Infekuotu 0,13% Italijos pilieciu pats, auksciausias mirtingumas, 10%, Tai turime kad Italijos vien nuo pandemijos mirtingumas 0,013 % nuo visos valstybes gyventoju. Kadangi normalus Italijos mirtingumas 0,1 % tai turime padidejusi nuo pandemijs mirtinguma nuo 0,1 % iki 0,113 %.

  Idomumo delei tauta, kuri kuria ir kuria geroves valstybe, kuri vadinasi Lietuva, mirtingumas be jokios pandemijos 0,15 %… Tai yra vos ne pusantro karto lenkiantis Italija pandemijos metu.

 4. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ir kadangi rizikos jei lyginamos skaiciais, jos tiesiog turi buti lyginamos su kitomis rizikomis. As nevardinsiu ekonomines rizikas, kurios daznai turi daug destruktyvesnes rizikas, depresijas, ligas, seimu disharmonija ir buitinius destruktyvius konfliktus, kurios daznai baigiasi ir letalinemis baigtimis. Arba kokios rizikos vien nuo avariju ar erkninio encefalito kartu paemus, nekalbant apie visas kitas. Nes zmones sunkiai geba pasitelkti analitini mastyma socialiniuose procesuoe.

  Tai tiesiog pateiksiu elementaru viena is man istrigusiu skaiciu. Pasauli nuo bado siai dienai mirsta virs 30 milijonu zmoniu. Apie 200 000 per diena. Apie milijardas gyvena zemiau skurdo ribos. Kai pasaulis pagal produktu sankaupas siai dienai lengvai gali ismaitinti apie 12 milijardu planetos gyventoju. Tai yra apie 1,5 karto daugiau nei ju is tikro planetoje gyvena.

 5. Jo labai įdomu… Bet įdomiau būtų paskaityti apie Anykščius, kokia čia padėtis, kaip čia pasiruošę o ne skaityti nukopijuotų straipsnių. Gal galit parašyti kiek tyrimų paimta, kiek serga, kaip ligoninė pasiruošusi, turi aparatų plaučiams ventiliuoti ar ne, o ne kopijuoti straipsnių iš kitų šaltinių. Man rodos jūs vietinis portalas bl o ne europinis. Ar anykštėnai neturi teisės žinoti, nėra jokios informacijos, nereikia pletku o norisi žinoti aiškią padėtį rajone.

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Nera tokios informacijos pagal rajonus, yra tik bendras Lietuvoje tyrimu skaicius. 5593 sia minute.
   Arba atviras Ukmerges gydytojos laiskas kaip vyksta ligos diagnozavimas sio rajone ligonineje. https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/ukmerges_gydytojos_kuri_kaltinama_covid19_uzkretusi_kitus_asmenis_laiskas/

   Bet sprenzdziant is to ka kalba Kinai kuriems pavyko sutramdyti epidemija, tai is tiesu jusu isvardintos priemones pagrindines.
   Bet jus galite pasiskaityti apie Karantino reikalavimus, reglamentus ir baudas. Ka sociumo apacios tik skaito ir skaito kaip teve musu, nors jie nei internetu naudojasi nei laikrascius mato. Bet jiems kazkas sukurpe transformuota Anglijos ministro Boriso Dzonsono garsiaja teze, apie bandos imuniteta uzsikreciant nestabdant virusu 80% populiacijos. Aisku si chebryte nei kas tai Borisas Dzonsonas, nei apie Anglijos akibroksta kuria sukritikavo visas pasaulis nieko nezino. Nes jie apskritai kaip ne musu valstybes formato, tarsi ju ir nebutu, kurie skirti tik juodiems darbams atlikti. Kuriu pavasarines infrastrukturos niekas ir nestabde ir jie plakami kaip kokteilineje. Bet va tas transformuotas 80% anglu mitas, kad jie tiesiog bus 80% infekuoti ir beprasmiska saugotis, pavasrdarbius organizuojancios chebrytes, jiems i smegenine kietai ikaltas.

   Ir kodel tas 80%, o ne procento dalys… Gal Dzonsonas turejo galvoje amziaus rizikos grupe…. Tokiu atveju Anglu aristokratija net negali lygintis su Lietuvos didziosios kulturos aristokratais. Kame princas Carlzas taip neapdariai buvo solidarus kartu su masemis.
   O musu kultura nepakartojamai aukstesnio lygio. Mes ja puoselejame ir laikome savizoliacijoje kaip siltnami. Tik ta 80% Dzonsini bandos imuniteta numetem nedekingom sociumo apacioms ir palike ji savieigai. Tik jos nedekingos ir nesupranta jomis besirupinancios aukstosios kulturos nomenklaturos, leidziancios ir leidziancios isakymus ir reglamentus nuotoliniu budu…….
   ___________________________________________________________________________________________

   Todel toks kaip as Kvazimodas, budamas gal ir nevisai sveiko proto…. Kol dar yra laiko… Tokia saunia pavasario diena, siulau isgerti vyno. Ir uzsiimti su Anykstenemis meile be jokiu tabu. Tokiu budu vystant garsuji Boris Dzonsom “bandos imuniteta” naturaliu budu…..

   • Ačiū už pasiūlymą, reikėjo dar kokio vyno sąrašą – rekomendacja įmesti, anykštenių negalima gi karantinas. Vietinio vynioko nenoriu.

    • Atsakymo beieškant

     Voruta, -geriausias vynas pasaulyjeee, 👍ypatingai naujasis brabdintas -gervuogių. Tiesa, pijokavimui netiks, brangokas 😃

     • Ram ta dry lia oi lia...

      Koks fainas vyno pavadinimas! “BRABDINTAS”…. CHI CHI CHI 🙂

 6. kvazimodui

  Ponas visiskai nesuprantate statistikos.
  Naturalus mirtingumas 0,1% yra vertinamas nugyvento amziaus trukmes cikle. Italijoje buvo 0,1% mirtingumas per 80 metu cikla. O Lietuvoje 0,15% mirtingumas per kazkur 65-72 nugyventu metu cikla.
  Viruso “pridetinis” mirtingumas 0,013%, bet per 21 paros trukmes cikla. Tokia tikimybe numirt yra 21 paros vegyje, o ne 70 metu laikotarpyje. Jei perverst i 80 metu italu statistinii pragyvenimo ciklo procentaliai – butu kazkur 18% pridetinis mirtingumas. Ir dabar mirtingumas Italijoje ne kazkokie lempiniai jusu nemoksiskai supliusuoti 0,113%, kaip visus cia klaidinate, o mazdaug 18,1%. Jei cia “naturalu”, tai nebent besmegeniams…

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Jei zmogus nors ir aiskindamas ko as nesuprantu ir koks as esu, bet jei jis nors kazka bando paskaiciuoti ar issiaiskinti skaiciuose, kad pradedamas argumenta nuo to, koks Kvazimodas neismanantis, mano sieloje labai didele didele svente. Nes paprastai Anyksciu kraste susiduriu vien tik su psichatrijos ekspertu talentais.
   __________________________________________________________________________________
   Mano buvo suklysta tik vienoje vietoje, maniau kas nors pataisys ar ne, bet jus tos klaidos neizvelgete…
   Mirtingumas neskaiciuojamas tokiais gyvenimo ciklais, tiesiog skaiciuojama kiek mire tokiais ir tokiais metais 1000 gyventoju PER METUS. Jus ko gero supainiojo su tais ciklais vidutine amziaus trukme. Kame labai aiski pensijiniu reformu marijos zemeje prasme.

   O mano suklysta, tiesiog Italijos mirtingumas normoje 1,0% o Lietuvos apie 1,45- 1,5% priklausomai nuo metu. Jei Italija islaikytu mirtinguma vien nuo Koronaviruso 1000 per diena apskritus metus. Italija turetu mirtinguma tais metais artima Lietuvai be jokio koronaviruso.

   Bet mirtingumas skaiciuojamas 1000 gyventoju per metus. Taskas.

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Tiesiog nesinori buti piktu pranasu ir prognozuoti kiek apskritai Italijoje nukentes nuo sios nelaimes zmoniu. Bet jeigu siai dienai esanti 0,013% mirtciu skaiciu Italijoje ir padvigubintume ir patrigubintume. kas sudarytu skirtuma per metus tarp 1,0 % ir 1,04% paskutinis duomo mano padidintas su margaryciom 3 kartus. Tai niekaip nepriartejea prie cempiones sioje plotmeje sventos tevynes kad ir su paciais optimiskiausiais kai niekas nepuola savo 1,4% per metus.

 7. kvazimodui

  Man vienodai sviecia koks ten naturalus mirtingumas :). As jusu pateiktu pirminiu duomenu ir negincijau. Ir man vienodai kad ten net klaida buvo.
  As savo komentare tik parodziau jusu statistine manipuliacija su procentais. Kai jus supliusuojate du skirtingus procesus. Skirtingo cikliskumo. Jus kaip matau is sekanciu komentaru, net nesupratot, ka norejau parasyt 🙂 Tai kazka irodo – ar ne? 😀
  Kad imama metiniai duomenys, as sito irgi neginciju. Cia isvis ne i tema net aiskinat. Jie imami metams – nes tiesiog metu laikotarpui duodama statistinis ivertinimas.
  Mano pastebejimas tame – kad norint susumuot du procesus (jei jie vertinami ne tiesiogiai, o procentaliai) – reikia juos paimt korektiskai. Ir as tik parodziau kaip tai daroma. Bendras vardiklis cia yra mirties trukme. Arba kitaip – laikotarpis per kuri mirties procesas ivyksta.
  O pamatiniai duomenys tokie – Italijoje mirties proceso vidurkis grubiai apie 80 metu, Lietuvoje apie 70, o nuo viruso 21 para. Cia yra bendras vardiklis – per kuri reikia lygint – jei duomenis pateikineji procentine israiska. O ne manipuliuot, kaip padaret Jus – istrauket belenkokius procentus is konteksto ir sumuojat. Cia yra jau manipuliacija ir duomenu iskreipimas. Kitu samoningas klaidinimas. Nezinau kokiais tikslais tai padaret, ir man tai nerupi. As tik Fakta konstatuoju, kad taip padaret.
  Tik kai paimamas kazkoks bendrass vardiklis – tik tada duomenys lyginami korektiskai. Siuo atveju tas vardilis – nuo ko numirsta. Pirma statistika – nuo gyvenimo geroves proceso, o antra statistika – nuo uzsikretimo proceso. Arba raskit kita subendrinimo vardikli. Tada bus teisingai.
  Va ir viskas, ka as ten norejau parasyt.
  Jei per sunku suvokt – nematau prasmes toliau kazka komentuot 😀 Bet kat pateiket dezinformacija – Faktas. Ir pas italus ten ziauri situacija… Apsileide isvis… Kiti ziaurus zidiniai Ispanija, UK ir Prancuzija. Vokieciai dar laikosi, matyt diagnostika geresne…
  Vienu zodziu – sikart ikliuvo ir gudrioji Europa… 😀

 8. kvazimodui

  Jei vistiek nesuprasit 😀 papildysiu kitu pavyzdziu. Sakykim uzpuola pasauli gyvates, nuo kuriu ikandimo mirstama 5% atveju. Mirstama 10 minuciu begyje. Nu ir situacija buvo tokia – pradzioje buvo tik tu gyvaciu kazkur dykumoje, kazkur sakysim Mongolijoje ir numirdavo ten 5 zmones per metus, su kazkokiu foniniu rodikliu 0,013%(lempinis)…
  O pasikeite situacija i hipotetiskai tokia, kad ant kiekvieno zmogaus krenta kas minute po 10000 gyvaciu ir is ju maziausiai 100 garantuotai ikanda. Kiekvienas gaunas po 100 ikandimu kas minute ir 5 is ju mirtini. O jus savo tame demagoginiam komentare aiskinat kad mazdaug vistiek statistika kaip Mongolijoje, ir ten kazkokius Mongolijos duomenis pripliusuojat… Va tokio lygio jusu padeties Italijoje ivertinimas – tose prognozese kas bus 😀

 9. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kartoju, jus is vidutinio amziaus trukmes ir jos manipuliacijomis misraines pavidale kuom uzsiima musu viena garsioji istaigele nustant pensijinio amziaus kriterijus… https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy
  Suplaket visiska misraine is mirtingumo rodiklio. Kame visiskas briedas skaiciuoti per kiek laiko numirsta zmogus, tai idomu tik sodrai.
  __________________________________________________________________________________________________
  Methodology
  Crude mortality rate refers to the number of deaths over a given period divided by the person-years lived by the population over that period. It is usually expressed in units of deaths per 1,000 individuals per year(‰).

 10. La stampa, kas per velnio ispera, tegul patys padeda, o ne feikais uzsiimineja, geda!

 11. kraštietė

  Italai tai neabejoja rusų pagalba,dėkoja.O va mūsų politikieriai,Lenkai,Latviai,Estai triedžia,kaip čia rusų armijos mašinos ir kareiviai įvažiavo į Europos sąjungą,kaip išdrįso.

  • nu pas italus rusu nebuvo, todel jie naiviai galbut dekoja dar… o va pas musu politikierius, lenkus, latvius ,estus, rusu armijos masinos ir kareiviai ilgai seimininkavo.. todel tu netriesk cia nesamoniu ,krastiete..

 12. staltiese jam

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.