Pasaulis. Banksy paveikslas susinaikino, vos jį nupirko

 

Neįtikėtinas akibrokštas Sothebyʼs aukcione Londone. Garsaus britų menininko Banksy paveikslas susinaikino,, kai jį pardavė.

Gatvės dailininko Banksy paveikslas „Mergaitė su balionu“ pirmą kartą pasirodė Londone ant tipografijos sienos 2002 metais. Į aukcioną atkeliavo 2006 metais tapyta jo kopija, kuri aukcione buvo parduodama paskutinė. Pirkėjas už paveikslą sumokėjo 1,4 milijono dolerių.
Paveikslas, kurtas purškimo dažais ir akrilu ant drobės, buvo pardavinėjamas su autoriniais Banksy rėmeliais. Vos tik plaktukas pranešė aukciono dalyviams, kad paveikslas parduotas, jis susinaikino slinkdamas žemyn per prie rėmo pritvirtintą paslėptą smulkintuvą, kuris supjaustė drobę. „Mus ką tik „apibenksino“, – komentavo apstulbę aukciono namų atstovai.
Beje, „Mergaitė su balionu“ – vienas iš žymiausių Banksy vaizdų, 2017 m. jis apklausoje buvo pripažintas mėgstamiausiu britų meno kūriniu.

2 Komentarai

  1. Zita iš Biržų

    Paveikslas buvo “protingesnis” už homo sapiens – jei už tokį MENĄ mokamos tokios beprotiškos sumos, tai jau iš gėdos geriau susinaikint…

  2. Manau, kad tai kas atsitiko su paveikslu yra dar viena tikrai genialaus menininko išraiška. Manau, kad žmogus įsigijęs paveikslą tūrėtų džiūgauti dėl ką tik padvigubėjusios jo vertės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.