Pasaulis. Austrų kaimas neapsikentė, keis pavadinimą

Austrijos Fuckingo kaimo savivaldybės taryba nusprendė, kad nuo 2021 metų sausio 1 dienos ši gyvenvietė bus pervadinta į Fugging, rašo britų laikraštis „The Guardian“. Maždaug 100 gyventojų turintis Fucking yra nutolęs 350 km nuo Vienos.

Kaimo pavadinimas datuojamas XI amžiumi. Nepaisant ilgos istorijos gyventojai reikalavo pervadinti kaimą, nesugebėdami ištverti nesibaigiančio vandalizmo ir patyčių internete. Tačiau pervadinimo oponentai mano, kad kaimas turėtų didžiuotis tokiu pavadinimu, nes jis pritraukia dėmesį. Anglakalbiai turistai mėgsta pašiepti kaimą socialiniuose tinkluose. Jie fotografuojasi prie kaimo ženklo, o tada skelbia nuotraukas internete. Kai kurie įprato vogti kaimo pavadinimo ženklus, todėl Fucking valdžia iš biudžeto turi nuolat skirti pinigų naujų kelio ženklų įrengimui.
Paskutinį kartą kelininkai ne tik įkasė ženklą į žemę, bet ir įbetonavo.
Tarsdorfo savivaldybės, kuriai priklauso kaimas, burmistras patvirtino planus keisti pavadinimą, atsisakydamas išsamiau komentuoti įvykius, kad nekeltų daugiau susidomėjimo kaimu.
Istorikai teigia, kad gyvenvietę VI amžiuje įkūrė bajorų didikas Foko, nuo ko ir kilo kaimo pavadinimas. Austrų rašytojas Kurtas Palma savo romane mini šį kaimą, o šis literatūrinis kūrinys 2013 metais tapo komedijos „Velniškai blogai“ pagrindą.

3 komentarai

  1. Bebarzdžiai, Plikiškiai ir Pūstalaukiai taippat tegu pasikeičia.

  2. Anykščiams toki pavadinima ?

    Užplūstų turistai iš viso pasaulio, čia ne Laju takas, ar upės žoliapjovė muziejuje ant siauruko bėgių ! Vien už įvažiavimą į tokį miestą turistas moketu 50 euru ! O butų ir viešbučių nuoma prilygtų tikram fucking-ui ? Aišku galima ir lietuviškai pavadinti miestą išvertus pažodžiui ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.