Pasaulio futbolo čempionate – neužtikrintas lyderių žaidimas

Rusijoje vykstančiame FIFA Pasaulio futbolo čempionate jau prasidėjo antrasis grupių etapo ratas. Pirmajame buvo užfiksuota išties daugybė netikėtų rezultatų. Esminius mačus aptarsime šiame straipsnyje.

Sensacingas vokiečių pralaimėjimas

Vokietijos rinktinė į pirmenybes atvažiavo išskirtiniu statusu. Ji gina čempionės titulą, kurį iškovojo prieš 4 metus Brazilijoje vykusiame čempionate.

Nepaisant to, vokiečių fanai buvo sunerimę dar prieš čempionatą. Komandą kamavo vidinės problemos, o kontrolinių mačų rezultatai buvo išties neužtikrinti.

Aistruoliai jaudinosi nebe reikalo – Vokietija pirmojo turo rungtynėse sensacingai pralaimėjo Meksikai rezultatu 1-0. Baisiausia veikiausiai ne tai, jog komandai nepavyko iškovoti taškų, tačiau pats faktas, kad rinktinė neturėjo gerų progų.

„Futbolas toks žaidimas, kad kartais pralaimi būdamas geresnis. Jeigu mes būtume buvę geresni, aš nepykčiau ant komandos, nes tai tiesiog nesėkmė. Šiuo atveju mes tiesiog žaidėme blogai ir pelnytai pralaimėjome. Mes nesukūrėme progų, o tai siutina“, – sakė iš stadiono tribūnų mačą stebėjęs Vokietijos aistruolis Johannesas.

Pietų Amerikos mohikanų lygiosios

Argentinos rinktinė – tikra nelaimėlė. Ji prieš ketverius metus suklupo pasaulio čempionato finale, o 2015-aisias, ir 2016-aisias nusileido Čilei „Copa America“ turnyrų finaluose.

Šis čempionatas Leoneliui Messi ir kompanijai bene paskutinė galimybė iškovoti išties stambų trofėjų, tačiau startuoti Rusijoje argentiniečiai sėkmingai nesugebėjo.

Argentinos rinktinė rezultatu 1-1 sužaidė su Europos nykštuke Islandija, o L. Messi pramušė 11 metrų baudinį. Argentina atrodė ženkliai geriau, tačiau puikiai praėjusiame Europos čempionate pasirodę islandai sukūrė dar vieną mažą stebuklą.

Tą patį rezultatą užfiksavo ir Brazilijos rinktinė, kuriai Betsafe futbolo lažybų ekspertai prognozavo geriausius šansus (20%) triumfuoti čempionate. Brazilai vedami Neymaro buvo priversti tenkintis lygiosiomis su šveicarais.

Itin galingą sudėtį atsivežę brazilai dominavo visą pirmąjį kėlinį, tačiau Šveicarijos rinktinės tai nesutrikdė ir ji sugebėjo išlyginti rezultatą.

Ispanai nesusitvarkė su C. Ronaldo

Ispanijos rinktinė prieš pat čempionato pradžią įsivėlė į skandalą, kai nusprendė atsisakyti savo vyriausiojo trenerio paslaugų. Nepaisant to, ispanai vis tiek buvo laikomi vienais pirmenybių lyderių.

Pirmajame mače ispanų laukė kietas riešutėlis – Cristiano Ronaldo vedina Europos čempionė Portugalija. Nors daug kam šios komandos atrodo praktiškai lygių galimybių, būtent Ispanijos rinktinė buvo laikoma ryškia šia mačo favorite.

1. Ronaldo čia buvo paminėtas nebe reikalo. Pačioje mačo pradžioje geriausias planetos futbolininkas realizavo 11-os metrų baudinį, taip pat pasižymėjo kėlinio pabaigoje ir įpusėjus mačui leido savo komandai pirmauti 2-1.

Antroje mačo dalyje Ispanijos rinktinei pavyko įrodyti persvarą ir komanda išsiveržė į priekį. Praktiškai nebebuvo abejonių, jog favoritai iškovos pergalę, tačiau tuomet dar kartą savo žodį tarė C. Ronaldo. Madrido „Real“ žvaigždė nuostabiai realizavo baudos smūgį ir „ištraukė“ savo šaliai lygiąsias – 3-3.

Neužtikrintai startavo ir prancūzai

Dar viena komandą, kurią galima priskirti prie gana ryškių favoritų, Europos čempionato finalininkė Prancūzija. Ji žaidė su Australija ir iškovojo pergalę, visgi… viskas tikrai nebuvo taip lengva, kaip buvo galima tikėtis.

Antrojo kėlinio viduryje komandos realizavo 11-os metrų baudinius ir iki 80-osios minutės švieslentėje degė lygus rezultatas. Galiausiai prancūzus išgelbėjo kuriozinis Paulio Pogba įvartis.

Kaip lyderiams seksis toliau, įsitikinsime – tačiau kol kas akivaizdu, jog silpnų komandų čempionate tiesiog nėra.