Pasaulio anykštėnų bendrija ir karantino laikotarpiu turi kuo užsiimti

Visi šiuo metu gyvename neramiu, tiksliau, neįdomiu ir nuobodžiu laikotarpiu, kuomet sustojusios visos veiklos, kuomet nebėra koncertų, renginių ar planuotų ir neplanuotų susibūrimų. Kokiomis nuotaikomis gyvena  Pasaulio anykštėnų bendrija, klausėme bendrijos veiklos koordinatorės Simonos Ševčenkaitės.

„Pasaulio anykštėnų bendrija taikosi prie pandemijos sukeltų ribojimų ir, vykdydama Anykščių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Pasaulio anykštėnų bendrija: vietos jausmo svarba, jungtys, įtrauktis, mokymasis“, savo veiklas kelia į internetinę erdvę.

Šiuo metu pagrindinė mūsų veikla – tinklalaidė (angl. podcast) „Labas, aš Anykščiuos“. Projektas gyvuoja dėka Anykščių jaunimo, prisidedančio prie tinklalaidės kūrimo – Rimanto Juodelio, Simonos Valonytės, Gyčio Kaminsko, Justės Lotyš. Taip pat prisideda ir Anykščių Menų Centro savanorės – Skaistė Kirstukaitė ir Eglė Pipiraitė. Be to, mums labai pasisekė, kad Anykščiuose veikia „Idėjų Lab‘as“, esantis L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, kur ir įrašinėjame pokalbius. Šio projekto idėja –  pokalbiai su jaunais, kūrybiškais ir visapusiškai įdomiais žmonėmis, pasirinkusiais gyventi Anykščiuose. Projektu tikimės pasiekti Anykščių jaunimą jiems patogiais būdais, taip pat tikimės įkvėpti meilės mūsų kraštui bei supažindinti su daugybe čia gyvenančių ir be galo įdomių asmenybių. Ypač šiuo pandemijos laikotarpiu, kai negalime rengti gyvų susitikimų, tinklalaidžių formatas yra ypač aktualus, – pasakojo Simona teikdama, kad rengiant šį projektą buvo norima  suteikti jauniems žmonėms galimybę ne tik pasireikšti kūrybiškai, įgyti patirties kuriant tinklalaidę, bet ir užsidirbti.

„Svarbiu aspektu laikome kūrybinį procesą. Dirbame nuosekliai – nuo pat pradžių drauge su komanda vystėme ir gryninome idėją, išdiskutavome  formatą, temas, kuriomis norime kalbėtis, kartu rinkomės pašnekovus, po kiekvieno pokalbio reflektuojame, vertiname procesą ir rezultatą. Daugumai komandos narių tai pirmosios nuoseklaus kūrybinio proceso patirtys, tad kartu mokomės planuoti laiką, kokybiškai komunikuoti su pašnekovais, ugdome socialinius įgūdžius.

Tinklalaidę skleidžiame trejose populiariose platformose – Spotify, YouTube bei PodBean. 

Šiems metams numatytos 5 laidos, bet tikimės, kad ir kitąmet tęsime pokalbius.

Jau pasirodė pirmosios dvi laidos, kalbinome biatlonininką Vytautą Strolią bei verslinininką Deividą Dilį“, – plačiau apie vykdomas veiklas pasakojo veiklos koordinatorė.

Paklausta, kuo dar bando sudominti anykštėnus, Simona tęsė:   „Žinoma, be šios veiklos, Pasaulio anykštėnų bendrija vykdo ir kitas, tradicines veiklas – rengiame naują „Pasaulio Anykštėno“ numerį, kuris turi pasirodyti kalėdiniu laikotarpiu. Šis numeris Anykštėnus pasieks su staigmena.  Drauge su Anykščių menų centro savanorėmis ir dailės mokyklos mokiniais planuojame nuotolines kalėdinių atviručių dirbtuves. Čia pagamintos atvirutės pasieks po pasaulį išsibarsčiusius Anykščių krašto žmones.

Na ir dar vienas, šiuo metu daug laiko reikalaujantis darbas, – kitų metų veiklų planavimas ir projektų paraiškų rengimas, partnerių paieška, bei ryšių su pasaulio anykštėnais palaikymas bei paieška“.

Nuorodos į pokalbius:

1. Spotify platformoje:

https://open.spotify.com/show/3SNZaENdB4R656XfFCKkeU
2. Tinklalaidžių tinklapyje PodBean:

https://pasaulioanykstenai.podbean.com/

3. YouTube platformoje:      

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. Lietuvių kalba

    kas yra „įtrauktis“ ?

  2. svinis todas demonas kirpejas

    nrml varo Simux kwk Pauliux Briedziux

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.